Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Dimenzije "boxeva" za borce? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Zivadin
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 118
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pon Dec 07, 2020 2:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam par akvarijima viska, koje bih podelio na 4-5 dela u kojima bi drzao muzjake borca. E sad zanima me koje su po vama minimalne dimenzije tih akvarijuma, ja sam nesto razmisljao da to bude 15x25x30cm tako se nabjolje uklapam ali se plasim da to nije premalo, s obzirom da ce tu provesti skoro ceo zivot? Takodje ako neko ima ideju kako da resim filtraciju jednim filterom, ne bi isao na sundjer filtere vec na neki sistem prelivnih cevi, zazor ili slicno...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Dec 07, 2020 2:29 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Dec 07, 2020 9:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dimenzije ... nadam se da ce se javiti neko ko ih je uzgajao te da ce ti pomoci oko velicvne akvarijuma.
Ja bi obratio paznju na filtraciju. Naime, redno vezani akvarijumi na istoj filtraciji zahtevaju veoma dobru, skoro perfeknu filtraciju i odrzavanje iste. Ako se jedna riba zarazi, oboli, prenece na sve ostale. Ono sto sam vidjao na par mesta, i na YT, odgovarajuca vazdusna pumpa, creva, racve, ventili i sundjer filteri bi trebali da su idealni tj odgovarajuci za Borce. Ne komesaju previse vodu sto Borcima odgovara, uz odabir prave dimenzije sundjer filtera higijena se lako odrzava. A tu je i DIY pa se lako filteri odrade u vecem broju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zivadin
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 118
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pet Dec 11, 2020 4:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Verovatno cu ici na te dimenzije, a filtraciju cu resiti jednim spoljnim filterom koji ce ici celom duzinom sa zadnje strane akvarijuma, dok ce potapajuca pumpa (neka najmanja koju budem nasao) nekim improvizovanim sprej barom ubacivati cistu vodu u svaki akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Dec 11, 2020 6:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Onda ostaje samo preporuka da filtraciju i zdravje riba odrzavas na visokom nivou Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Dec 11, 2020 6:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zivadin ::
.... s obzirom da ce tu provesti skoro ceo zivot? Takodje ako neko ima ideju kako da resim filtraciju jednim filterom, ne bi isao na sundjer filtere vec na neki sistem prelivnih cevi, zazor ili slicno...


Poštovani ,koliko ima ljudsko stvorenje prostora, u samici za ceo život (strašno) ali koliko žive (?), dakle, sve je to
diskutabilno. Preporuka je što više a koliko je to ,sam odlučuješ.Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Zasiljeni "repovi" kod mali... nasdvoje Guppy fun club 3 Pet Dec 08, 2023 3:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gde naci borce? Maridza Ribe 0 Sre Jul 12, 2023 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skotna gupi "gubi ravnotežu" marcus Guppy fun club 0 Ned Feb 12, 2023 3:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Microsorum "Narrow" Aquamaniac Ponuda 0 Sre Avg 24, 2022 9:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnica, 34L, "smeđe" alg... Bambi Početak u akvaristici 9 Ned Apr 17, 2022 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License