Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pasivni co2 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Dalibor1982
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 17 Avg 2020
Poruke: 3

PorukaPoslao: Sre Sep 09, 2020 6:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav
Napravio sam pasivni co2
Aq je 20 l vode zanima me sta mislite o tom sistemu
Postavicu sliku kad provalim kako
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Sep 09, 2020 6:42 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sre Sep 09, 2020 8:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam sa pasivnim dodavanjem imao znacajan pomak u odnosu na nedodavanje....kada sam napravio veliku povrsinu preko koje se co2 otapao imao sam jos bolje efekte. To sam radio tako sto okrenem kotilicu i napunim je sa co2, to je trajalo nekih 5-6h pa je moralo opet da se dodaje. Tada sam bio odusevljen napretkom a imao sam i perling biljaka....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dalibor1982
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 17 Avg 2020
Poruke: 3

PorukaPoslao: Sre Sep 09, 2020 9:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel si II noću ostavljao u ak?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Čet Sep 10, 2020 10:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam, gledao sam da ga dopunim tako da se prakticno sve rastvori u vodi do gasenja svetla.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 20, 2020 8:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da oživim temu, o kojoj količini pričamo, u standardnim merama, tipa mehura u sekundi, ili mililitara na sat, dan,... Preračunaću.
Koja dodirna površina je dovoljna za razumno rastvaranje?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Dec 20, 2020 10:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ma koje mere...izvrnem kotilicu i dodam co2 koji sam dobio iz secera i kvasca a skupio ga u onaj najveci vasarski balon, koji sam drzao u svojoj spavacoj sobi....cesto me majka pitala kako me nije sramota da sve to drzim u sobi kada mi neko dodje....
Danas bih ukoliko bih bio primoran na tu varijantu sigurno reaktor napravio od flase koju bih drzao u spoljnom filteru oko koje postoji jaka cirkulacija vode radi boljeg otapanja.
Najtoplije preporucujem da svako ko moze kupi co2 sistem i da se ne zamajava sa tim stvarima...isplatice mu se jos u prvoj godini koriscenja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 20, 2020 11:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislio sam da je to malo naprednije rešenje. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Pon Dec 21, 2020 2:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma to kolega Dalibor dao temi nadrkano ime.... Kao ono... Ne kaze se vise cobanin nego menadzer stada. A kad pogledas pod suknju ono izvrnuta flasa i co2 od secera i kvasca...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License