Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kozice Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Nikola09




Registrovan: 06 Nov 2019
Poruke: 2
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 03, 2020 11:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slozio bih se sa tvojim misljenjem,inace mladi su joj providni za sada. Hvala na brzom odgovoru bas me je zanimalo jos necije misljenje Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Mar 03, 2020 11:52 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Veverac
Akvarista



Registrovan: 27 Apr 2019
Poruke: 37
Lokacija: Obrenovac, Srbija

PorukaPoslao: Uto Apr 28, 2020 7:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li je neko imao situaciju da mu Amano kozice nose ikru ispod repa?
Znam da im za mrest ne odgovara slatka voda, ali me zacudilo kada sam primetio da zenka nosi ikru ispod repa.
Trenutno imam omladince od 2 vrste kozica, a pokusao bih da pomognem Amano kozici da se omresti, tj. da joj omogucim neophodne uslove za mrest iako je verovatnoca da uspem u tome veoma mala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Uto Apr 28, 2020 10:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sasvim normalna pojava barem kod mene. Nisam nikad do sad video da je izbacila larve ali kontam da kad se to desi to je samo gozba za ribe taj dan. Larve amano ne mogu da prežive u slatkoj vodi, treba da se tačno pogodi salinitet i da se vremenom spušta postepeno dok se ne dođe do slatke vode. Ima po internetu uputstvo ali to je komlikovan i dug proces oko hranjenja larvi, održavanja tačnog saliniteta i spuštanja istog u pravo vreme i oko održavanja kvaliteta vode.
Mislim ako želiš možeš da probaš pa da javiš rezultate uglavnom ima na youtube-u a ima i tesktova na internetu kako to da se odradi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zivadin
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 118
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pet Jan 01, 2021 10:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedno malo cudno pitanje za iskusne, ima 100tinak zutih kozica u jednom malom akvarijumu koji im vec postaje pre tesan, pa bi ih prebacio u veci, ali ne znam koji bi bio pogodniji za njih, 40x34x25visina ili 40x25x34visina, oba su iste litraze samo me zanima da li bi im vise odgovarao nizi akvarijum sa vecim povrsinom vode ili vislji sa manjom? Po meni mozda ovaj nizi samo se plasim da nije previse nizak, vodeni stub bi bio na oko 21-22cm
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Pet Jan 01, 2021 10:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa znas da su one po podu stalno, bolje sto vece dno kontam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Zivadin
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 118
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pet Jan 01, 2021 11:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, tako nesto i ja razmisljam... ali uvek volim da cujem i misljenje drugih clanova
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ljubisa03
Akvarista



Registrovan: 19 Feb 2017
Poruke: 77
Lokacija: Kula, vojvodina

PorukaPoslao: Sub Jan 02, 2021 11:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj kozicnjak je akvarijum 80 duzine, 35 visine i 32 sirine. vodeni stub mozda oko 32 cm. takva mi je polica u kupatilu.Medjutim ima dosta grana sa mahovinom koje dolaze do vrha vode. primetio sam da vole da se vrzmaju po mahovini, bilo gde da je sto se tice nivoa vode, isto kao sto vole da tumaraju po dnu. cak bi rekao da vise vole mahovinu nego kamen.
ono sto htedoh reci je da granama i mahovinom se dobija dodatna korisna povrsina koja kozicama odgovara. Kozice ne sede toliko na drugim biljkama koliko na mahovini.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Jan 04, 2021 9:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zato sto mahovina zadrzava dobar deo hranljivih stvari Smile. Visak hrane, alge i jos sto sta nadje se pa im mahovina dojde kao sto za rucavanje a usto je i dobar zaklon Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zivadin
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 118
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Uto Jan 05, 2021 4:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, vidim na you tube-u da neki strani odgajivaci prave i neke kao platforme od inoxa na koje lepe mahovinu i ubacuju u akvarijum i tako verovatno povecavaju korisnu povrsinu akvarijuma
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Jan 06, 2021 12:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mahovine su fenomenalne za kozice jer daju veliku površinu za život kao i za razvoj mikroorganizama kojima se one aktivno hrane.
Tema 80+ strana da li sam već pisao ili je pisano... sve što truli je hrana za njih. Suve listove možete da ubacujete, izvadite ih pre nego sto se raspadnu. Ne treba vam pesak, pumpa, grejač(ako se prostorija greje). Možete od zemlje, dosta biljaka sa po kojom koja raste iz vode i flašom od 5l na prozoru da napravite kozičnjak(neocardinia). Ja sam koristio valisneriju grupisanu i vezanu za kamen i limun kao biljku koja raste iz vode. Mozda 2-3cm zemlje. Jedino što sam pustio da se voda prvo uzeleni pa krenuo sa nekoliko malih kozica. Vodu sam menjao oko 2l sa vodom iz aktivnog akvarijuma možda dva puta mesečno. Hranio sam ih ostatcima graška koje sam ribama bacao a to je bilo 2-3x mesečno. Kozice nije baš da morate aktivnoda hranite. Kad je hrana "mršavija" razmnožavanje je usporeno.

Grane vinove loze spojene čačkalicom kroz sredinu pa zalepjene superlepkom mogu da posluže kao platforme. Estetski je lepše samo što grane brže propadaju od korena.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zivadin
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 118
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Jan 13, 2021 2:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jos jedno pitanje koja je po vama najbolja (specijalizovana) hrana za kozice? Znam da ce prihvatiti svaku hranu za ribe ali bi ipak da im obezbedim najbolju mogucu ishranu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Jan 14, 2021 10:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve sto je crvene boje a bazirano na masu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pon Jan 25, 2021 2:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U toku je sednica kriznog štaba 😂
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Jan 26, 2021 9:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je odlicno Smile . Kod mene poceli politiku da vode, pa se biju i jure ko da koridu gledam Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Boki2000
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2020
Poruke: 13
Lokacija: Beograd - Vozdovac

PorukaPoslao: Sub Feb 13, 2021 3:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poz svima ljudi.
Je l moze borac da bude u istom akvarijumu gde i kozice? Je l nece da ih dira ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potrebne Red rili kozice Zivadin Tražnja 0 Pon Jan 23, 2023 10:23 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka kozice gotika Tražnja 4 Ned Nov 27, 2022 12:04 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sakura kozice m.vlacina Ponuda 1 Čet Sep 22, 2022 3:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Red sakura kozice Zivadin Tražnja 0 Sub Avg 06, 2022 7:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka kozice Milivoje Lampa Ostali Stanovnici 3 Pet Apr 22, 2022 7:32 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License