Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pocetnik - akvarijum 125 L - pomoc Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
ivan_91
Akvarista



Registrovan: 11 Dec 2020
Poruke: 16

PorukaPoslao: Sre Jan 20, 2021 4:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Chaosad:
Lemnu sam vec proredio, napravio sam od slamcica pregrade tako da baca svetlost na biljke ispod ( osim na nanu).
Ali generalno je jako zahtevna, prilikom menjanja vode, pola sata mi ode na vadjenje i vracanje iste. Drzim je u akvarijumu jer jako brzo raste i kontam da ona najvecim delom izvlaci nitrate iz vode ?
Merio sam juce nitrate opet, i po sera legendi imam izmedju nula i 10.

Floki:
Hvala Smile
EasyCarbo dodajem zadnjih mesec dana, stim sto sam pred pojavu ovog problema sa ribicama pokusao "lokalno" da ga spricam na mesta pogodjena crnom algom.
Moguce da je i to ubilo ribice, jer cim gurnem ruku one su tu. A to lokalno ubrizgavanje EsayCarbo-a sam radio tak o sto iskljucim filter, ubrizgam na spoljna mesta i posle 5 min ukljucim filter.
To sam prestao da radim, tako da sam nastavio 2ml na izlazak iz filtera.
Ancistruse nisam hranio dodatno, jer su vidno narasli u roku od 2,5 nedelje, plus zadnje staklo nisam cistio od zelenih algi da bi imali sta da pasu Very Happy
Sto se rasprsivaca tice, ja sam dobio misljenje od vise ljudi da on nije potreban. Moj je usmeren ka povrsini i bucka vodu.
Sto se samog Juwel-a tice, ja sam prezadovoljan, mada u pocetku si prezadovoljan sa bilo cime sto drzi vodu Very Happy
Jedino sto se kajem je sto nisam odmah uzeo 180 ili 240 l.
Tako da ako si zaintersovan za kupovinu polovnog, mozda se dogovorimo nesto, ali ne dok mi se ne iskristalise stanje u ovom mom ( da ne stresiram previse i ribice i biljke Very Happy )
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jan 20, 2021 4:34 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Floki
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 03 Jul 2020
Poruke: 6
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Jan 20, 2021 9:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Chaosad, hvala na odgovoru. Sad pogledah da je oko 1000 din.
Ivane, hvala i tebi na odgovoru. Dobro se ti snalažiš. Važi se za akvarijum, ostajemo u kontaktu ako se odlučiš za proširenje. Smile
Još samo da ja do tad pripremim teren kod svog ličnog ministra unutrašnjih poslova (čitaj žene). Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License