Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Crna cupava Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Uros Kg
Akvarista

Registrovan: 29 Mar 2017

PorukaPoslao: Ned Jan 17, 2021 8:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam problema u poslednje vreme sa crnom cupavom. Naime, akvarijum je u funkciji skoro 2 godine, u njemu imam kozice, gomilu barskih, malezijaca, nerita, helena. Alge ima svuda, na staklu, po podlozi, panju, u mahovini, odstranim tokom češćenja veliku većinu, ali se navrati. Znam da je nju teško istrebiti, a ne bih počinjao ispočetka, pa me interesuje, u kojoj meri je moguće da akvarijum funkcioniše nazovi normalno sa crnom čupavom?
Da li sijamac može pomoći? Da li je može on sa kozicama. Nano je u pitanju.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor

PorukaPoslao: Ned Jan 17, 2021 8:47 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

senkasenkasenka
Akvarista

Registrovan: 22 Sep 2014

PorukaPoslao: Pon Jan 18, 2021 8:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko vidim ima tu vise vrsti algi, nije samo crna cupava..easy carbo je za crnu cupavu, doziras do gornje granice, meni je svaki put uspelo..e sad, posto je nano, koliko taj nano ima litara?odnosno da li bi ti bio problem doziranje, easy carbo bi mogao i preventivno da ubacujes(mala ti je litraza pa ima da ti ona najmanja bocica traje ihajhaj) a i bice ti dobar za te biljcice..Sijamac ti sigurno nece tu pomoci, a sto se tice ostalih algi po staklu-struzi ih, kupi otocinklusa ili nerite(samo pre toga izbaci helene, ako se ne varam vidi se na slici u zadnjem planu) . Eto..pozdrav druze
Peku
Akvarista

Registrovan: 24 Dec 2017

PorukaPoslao: Pon Jan 25, 2021 4:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako imaš spoljni filter stavi u njega mahovinu i napravi obrnuti fotoperiod da bi regulisao malo varijacije u ph i co2 između dana i noći. Plus ovo što kaže senka. Hidrogen pomaže ali lako steriliše akvarijum od kozica, pa nije preporučljivo koristiti ga u tako malom sistemu. Izbaci prihranu ako je koristiš.
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Prodajem Ancitruse - muzjake ALBINO -... FEK@ Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Apr 10, 2019 5:56 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Crna pozadina za aq manastiriste Uradi Sam (DIY) 7 Sre Okt 03, 2018 6:19 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Crna tetra problem sa skrgom popindeed Ribe 4 Pet Avg 24, 2018 12:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Ancitrusi Crna Gora - Podgorica FEK@ Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Dec 18, 2016 7:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Crna udovica, kerri tetra, crna neonka. Mark Arhiva Malih Oglasa 0 Čet Dec 01, 2016 11:02 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 

eXTReMe Tracker