Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 240l prirode u sobi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 14, 2021 3:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj da odustajes woody....Mozda najbolje da se opustis neko vreme nista ne menjas pustis da se sve stabilizuje samo od sebe i samo uzivas u biljkama koje ti rastu lepo.... Iz iskustva znam da je lakse gajiti crvene ribe nego crvene biljke. Very Happy Very Happy Very Happy Smile Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jan 14, 2021 3:02 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 14, 2021 9:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poslao: Sub Apr 11, 2020 12:19 pm

Ja ne znam Sputnik8 zašto kvariš čoveku temu?

Ovde Woody predstavlja svoj akvarijum, a nije tema šta ti misliš o korišćenju hemije (ne znam zašto se koristi taj izraz ti i još neki slični, kao da govorimo o nekim steroidima, ili nekim hormonima za rast i ko zna šta). U pitanju su organske materije koje dodajemo u akvarijum zato što beogradska česmuša nema baš sve elemente, mikro i makro za zahtevne biljke koje želimo da gaijmo. Nemamo svi one osnovne biljke, nisko zahtevne koje mogu da rastu u buretu.
Takođe, jako bih voleo da predstaviš svoje akvarijume na temi, pa da komentarišemo kako izgleda priroda u izvornoj formi, baš me zanima. Najlakše je iz prikrajka komentarisati druge, a da tebe niko ne komentariše.
Da se razumemo, ne želim da se raspravljam, ti imaš svoj stav, ja svoj, svako od nas ima stav, to je kao dupe, ali ne kvarimo čoveku temu. Otvori svoju temu, pokaži svoj akvarijum, pa možemo diskutovati, verujem da će biti zainteresovanih.

Svako dobro i ostanite kod kuće.
[size=10] [/size

============================================================================

Woody nije to nikakva kletva. Moj komentar od aprila (u tvojoj temi) je uznemirio neke članove, jedan od njih je mvlacina (iznad je citiran taj komentar u vezi hemije). Sve što je osenčeno ima neku svrhu, suština je bila da ti se pomogne, a ne šta ja lično mislim o nečemu (kao i sada). Ni tada ,ni sada ne mislim da ti kvarim temu jer se i te kako tiče hemije. A sada ti preporučujem da pitaš člana mvlacina kako da rešiš problem, i taj predlog je bez imalo sarkazma. Woody samo napred Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Jan 24, 2021 6:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala svima na savetima i ohrabrenima.
Rešio sam da probam da oživim biljke raznim novim metodama. Prvo ću se obratiti članu m.vlacina, drugo, napraviću pauzu u ubacivanju bilo kakve prihrane 2 nedelje a zatim umesto tropice možda probam sa masterline prihranom koju preporučuje Miroslav85 zbog toga što je njegov problem koji je imao sa tropicom mogao biti sličan mom.

Koristi li još neko masterline prihranu, i kakva su iskustva?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Jan 24, 2021 10:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto rece xxxVelja, mozda bi bilo dobro da se malo opustis i napravis postavku bas sa biljkama koje ´rade´ pa makar to bile samo kripte, mikrozorumi i mahovine. Kada se akvarijum sam od sebe izbalansira onda se vrati lagano na ono sto zelis i to biljku po biljku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jan 25, 2021 7:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao sto sam davno napisao u ovoj temi,probavao sam tropicu i nikada nisam mogao da izbalansiram elemente(dodavao i po 15-20ml dnevno).Od kada sam presao na MasterLine odma sam je izbalansirao i biljke se preporodile.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Woodoo
Akvarista



Registrovan: 27 Jun 2017
Poruke: 12
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 26, 2021 12:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene je obrnuto, Master line mi je napravio haos u akvarijumu, biljke propadaju a crna tačkasta alga buja. Kupio sam i mikro i makro elemente i jedva čekam da se vratim na tropicu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Jan 26, 2021 1:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaki akvarijum je prica za sebe,nema istih i svakom nesto drugo prija.Samo morate pronaci sta znam dosta ljudi koji koriste MasterLine i akvarijumi su super ali isto tako znam.dosta ljudi koji koriste Tropicu ili praskove pa sami muckaju i ti akvarijumi su super tako da samo treba naci sta valja vasem akvarijumu i vama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pocetnicki akvarijum - mini deo priro... Lenji Lisac Početak u akvaristici 18 Pon Avg 31, 2020 4:49 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 240l juwel rio Kimi94 Akvarijumi 6 Ned Apr 12, 2020 3:27 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 240l Potpuni pocetnik...potrebni saveti Taurus Početak u akvaristici 12 Čet Mar 15, 2018 8:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Juwel 240l Tinno1986 Akvarijumi 49 Pon Sep 18, 2017 6:56 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 240l Diskusi alman Američki ciklidi 2 Sub Mar 04, 2017 11:25 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License