Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pocetak price Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Milica Obradovic




Registrovan: 23 Jan 2021
Poruke: 0
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Jan 24, 2021 11:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobila sam na poklon akvarijum, sa pratećom opremom, evo kako izgleda. Interesuje me koju podlogu i koje biljke da dodam pre nego što ubacim gupike unutra? Voda se filtrira tri sedmice, što se osvetljenja tiče ima jednu običnu lampu i jednu neonku, filter sunđerasti. I treba li još nešto da kupim od opreme?

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jan 24, 2021 11:02 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Futurebreeder
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 12 Maj 2017
Poruke: 8
Lokacija: Beograd, Braće Jerkovic 143

PorukaPoslao: Ned Jan 24, 2021 11:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav Milice, ovo je tudja tema, najbolje bi bilo da otvoris novu temu i da se tu posavetujes, a pre svega je najbolje da malo prelistas forum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN Messenger
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Jan 25, 2021 9:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uradjeno, Odvojene poruke u novoj temi tako da ...
Milice. Previse je to plastike u akvarijumu. Vecina nas to ne preporucuje ali ako se tebi svidja onda preskacemo taj deo.
Prelistavanjem foruma i iscitavanjem tema mozes doci do dosta korisnih saveta.
Ukratko, mislim da je trenutno najbitnije da ti je voda isciklirana kako bi ribe prezivele pocetak i saku narednu transformaciju postavke.
Svetlo ti je sada najmanja briga. Ono se vezuje za biljke a ne za ribe.
Ako je temperatura u stanu konstatna oko 24-25 onda ti grejac ne treba, Ukoliko ima oscilacija onda ti je potreban grejac. Temperatura bi trebala da bude 26 stepeni.
Da se vratim prvom savetu. Procitaj par lepljivih tema, nekoliko tema u ovom podforumu i uvideces sta sve mozes sa svojim akvarijumom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milica Obradovic




Registrovan: 23 Jan 2021
Poruke: 0
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 25, 2021 1:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvinjavam se, nisam obratila pažnju.
Meni bi bilo prirodnije da unutra ubacim neku prirodnu biljku a da izbacim plastiku, naravno, kada kupim pesak pa tek na kraju da ubacim ribice kada sve to namestim.
U stanu imam centralno grejanje
i prilično je toplo unutra tako da iz tog razloga
nisam kupovala toplomer.
Već sam čitala podforum za početnike tako da imam predstavu kako bi akvarijum trebalo da izgleda pre nego što se ribice ubace unutra.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Jan 26, 2021 9:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Super.
Da malo preciziramo detalj. Toplomer nabavi. Potreban je Smile . Tako ces ustanoviti da li je grejac potreban ili ne.
Hranljiva podloga i pesak. Za pocetakplaniraj manju kolicinu hranljive podloge. Bez obzira da li je renomirana ili zemlja za cvece.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milica Obradovic




Registrovan: 23 Jan 2021
Poruke: 0
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 26, 2021 7:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam pitanje: kad ispari voda, pre nego što ubacim unutra vodu treba da držim 24 h otvorenu, dok izvetri hlor?
Kupiću toplomer, hranljivu podlogu, pesak i biljke, hvala na pomoći. Pre nego što ubacim ribice unutra hoću da budem sigurna da je akvarijum opremljen kako treba Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milica Obradovic




Registrovan: 23 Jan 2021
Poruke: 0
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 26, 2021 7:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam pitanje: kad ispari voda, pre nego što ubacim unutra vodu treba da držim 24 h otvorenu, dok izvetri hlor?
Kupiću toplomer, hranljivu podlogu, pesak i biljke, hvala na pomoći. Pre nego što ubacim ribice unutra hoću da budem sigurna da je akvarijum opremljen kako treba Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Sre Jan 27, 2021 4:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da nema potrebe da je drzis 24h. Mozes odmah da dospes u akvarijum. To mozes da praktikujes kad menjas vodu, jer je i veca kolicina vode u pitanju. Mada znam dosta ljudi, pa i ovde sa forum, koji to ne praktikuju, i nemaju probleme zbog toga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
senkasenkasenka
Akvarista



Registrovan: 22 Sep 2014
Poruke: 350
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Sre Jan 27, 2021 1:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A mozes u flasi od 2L drzati vodu, pa taman kad dodje vreme da dospes vodu zbog isparenja, hlor vec izvetrio i tako u krug ..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milica Obradovic




Registrovan: 23 Jan 2021
Poruke: 0
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 29, 2021 11:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mesec dana se čisti voda i ja dolivam
po potrebi kad ispari. Dodaću pesak i
biljke da ribice ne bi plivale u plastici.
😄Hvala svima na pomoći.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jan 29, 2021 3:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Deo vode 20-50% preporucujem da menjas na nedeljnom nivou,u toku dosipanja nove vode dospes nesto od hemije da pokupi teske metale i hlor kao npr EasyLife FFM ili moj omiljeni Sashem Prime(malo skuplji ali zato traje kod.mene preko godinu).Ako sipas neki od ova dva preparata mozes slobodno vodu direktno sa cesme da sipas,naravno da nastelujes temperaturu vode naj slicnije onoj u akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milica Obradovic




Registrovan: 23 Jan 2021
Poruke: 0
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 29, 2021 3:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I da kupim toplomer 🙃
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milica Obradovic




Registrovan: 23 Jan 2021
Poruke: 0
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 03, 2021 10:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvinjavam se što
pišem poruku na poruku.
Koje biljke mi preporučujete da uzmem?
Ubacila bih gupije za početak kada dekorišem.
akvarijum u potpunosti. Podloga pesak.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Feb 03, 2021 9:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Podloga pesak nije bas odgovoarajuca za biljke mozda bolje onda sitni kamencici granulacije 1-2mm.

Ja sam dve godine imao kamencice kao podlogu a ispod njih hranljivu podlogu za biljke.
U inertnu podlogu u tvom slucaju samo pesak(ili kamencici) retko koja biljka oce da opstane i da bude lepa potrebna joj je hranljiva podloga ili brendirana(manje algi u startu,problema i posla) ili hranljiva podloga za cvece(vise posla,veca verovatnoca za vise algi i vise posla).

Licno sam koristio Carobnu zemlju za cvece sloj 1cm-1.5cm preko dna i preko kamencice 1-2mm u debljini ne manjoj od 4cm napred a nazad 7-8cm takodje akvarijum nije imao CO2
Pokusaj Biljnog akvarijuma
A koristio sam i Tropica substrat za akvarijumske biljke sloj 1.5-2cm pa preko kamencice 1-2mm granulacije u debljini od 4cm napred a nazad 7-8cm ovaj akvarijum je imao i CO2
Dutch nadam se

Postavio sam ti i linkove pa da vidis procitas i razumes razliku u svemu sto stavljas u akvarijum.
Za biljke je i jako bitna rasveta koja moze biti jaka,slaba,taman i svaki tip rasvete pravi razliku u akvarijumu i na biljkama kao sto mozes videti u prvom linku su koristene stedljive sijalice u kombinaciji sa neonkama,a u drugom je mnogo skuplja varijanta rasvete za biljni akvarijum sa jakim reflektujucim povrsinama i kvalitenijim neonkama.

Oduzio sam objasnjenja a nisam rekao sta od biljaka bi mogla hmmm
Preporucio bi ti Crypte,Nane,Sagitariju mozda rotalle,bacope nesto od ne zahtevnih biljaka dok se ne upoznas malo sa biljnom akvaristikom i vidis sama na svojoj kozi kako funkcionise ceo sistem biljnog akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milica Obradovic




Registrovan: 23 Jan 2021
Poruke: 0
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Jun 10, 2021 6:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dolivala sam jednom sedmično po jednu trećinu vode, i sada voda iz akvarijuma ima neki čudan miris. Filter je uključen 3-4 sata dnevno. Da li smem da ubaacujem ribice ili da sipam ponovo vodu, s tim da jednom sedmično dolivam malo vode iz flaše? Ili da ubacim ribice u ovakav akvarijum? Confused
Čitala sam teme na forumu vezane za početak, ali što više čitam manje znam. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Novi pocetak sa Afrikancima Gladijator Afrički ciklidi 9 Uto Sep 22, 2020 12:50 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetak akv 128l pomoc AleksandaT90 Početak u akvaristici 4 Pet Jun 26, 2020 2:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetak - 27l Nebojsa92 Akvarijumi 2 Pet Maj 08, 2020 6:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetak 40L Trifke98 Početak u akvaristici 3 Ned Dec 01, 2019 1:43 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ciklidni pocetak Malina Početak u akvaristici 14 Ned Nov 17, 2019 9:13 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License