Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoc oko odabira podloge i biljaka Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Anja96




Registrovan: 26 Jan 2021
Poruke: 2
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Uto Jan 26, 2021 8:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, pocetnik sam i procitala sam post za pocetnike, ali mi je potrebna pomoc oko odabira podloge i kombinacije biljaka. Volela bih neku zeleno crvenu kombinaciju . Posle cikliranja za pocetak bih uzela neonke.Akvarijum je 55 cm duzina , 32cm visina i 26 cm sirina.Mislim da je to 30 l i plus imam spoljni filter koji je 10 l . Od opreme imam grejac, potapajucu pumpu i pumpicu CO2.
Koliko cm podloge bi trebalo da ide? I jel ide nesto ispod nje i iznad nje ? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jan 26, 2021 8:33 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Sre Jan 27, 2021 4:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije nista precizno propisano. Podloga se uglavnom stavlja tako da tanji sloj bude na prednjem staklu, a debljina podloge raste kako se priblizavas zadnjem staklu. Na taj nacin se dobije efekat dubine u akvarijumu. Kod mene je razlicita debljina podloge u svim akvarijuma, od 4-7cm u prednjem delu pa do 8-12cm na zadnjem. Debljina zavisi od velicine akvarijuma, uredjenja, kolicine hranjive podloge..
Posto je to akvarijum malih dimenzija nema potrebe da ides sa nekim previse debelim slojem.
Ispod podloge (kamencica) se stavlja hranjiva podloga. Recimo da je neka optimalna debljine ove podloge oko 1cm, 5mm gore dole, opet u zavisnosti od potreba akvarijuma ( kolicine biljaka). Ona se postavlja tako da ne bude u kontaktu sa stranicama akvarijuma, odvojis je po 2-3cm sa svake strane. Pospes je po dnu, mozes je slobodno natabati rukom da ne ostane rastresita vec da bude onako slepljena i kompaktna. Preko nje stavljas kamencice u debljini za koju si se odlucila. Otprilike je tako. Moja preporuka je da ti debljina podloge bude od 3-4 cm u prednjem do nekih 7 cm u zadnjem delu.
Ima mnogo tema i poruka na forumu vezano za podlogu, pa mozes dodatno da se informises, a i da vidis misljenje drugih akvarista.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anja96




Registrovan: 26 Jan 2021
Poruke: 2
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Jan 27, 2021 11:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno 😊
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pozdrav drugari, ima li neko za poklo... nasdvoje Na poklon 2 Ned Okt 01, 2023 9:54 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License