Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Podloga i mozda problem Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Imperatore
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 23 Jan 2021
Poruke: 8

PorukaPoslao: Uto Jan 26, 2021 8:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zbog velike zelje, a verujem i manjak informacija, pozeleo sam sto pre da cikliram aq, i onda sam to na neki nacin odradio ali sa obicnim belim kamencicima kao podlogom, posto nisam hteo biljni aq, ali posle par dana sam pozeleo pa sam malo pomerio i postsvio hranljivu podlugu, posadio par biljaka itd. E sada, da li je to problem, i da li preko ovih belih kamencica mogu da postavim crni pesak ili? Izvinite ako je konfuzno napisano
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jan 26, 2021 8:41 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Sre Jan 27, 2021 4:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa jeste malo konfuzno. Evo kako sam ja shvatio.
Stavio si akvarijum da se ciklira bez hranjive podloge. Naknadno si ubacio hranjivu podlogu ispod ovih belih kamencica. I sada hoces da preko ovih belih kamencica stavis treci sloj neke crne podloge? ( da prekrijes ove bele kamencie)
Ako si na to mislio, odmah cu da ti odgovorim.
Nije problem ukoliko neces preterati sa debljinom podloge. ( ne znam ni koliki ti je akvarijum ni kolika je debljina trenutne podloge). Druga stvar ukoliko ti taj sloj crne podloge kojim planiras da pokrijes belu, bude previse tanak, prilikom sifoniranja dna ona ce se pomesati sa ovom belom.
Probaj sam da procenis, ako bi bilo previse, nije strasno ni da krenes ispocetka i uradis onako kako si zamislio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Imperatore
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 23 Jan 2021
Poruke: 8

PorukaPoslao: Sre Jan 27, 2021 6:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

240l je aq, videcu o tome da pocnem opet, mada mi je malo i komplikovano. A sto se tice debljine, 1-2cm, jedino tu gde ima hranljive podloge malo vise, posto nisam kroz ceo aq stavljao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Imperatore
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 23 Jan 2021
Poruke: 8

PorukaPoslao: Sre Jan 27, 2021 7:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

https://ibb.co/R3g5YpP Kacim sa telefona pa ne znam da li je ok, kada budem kod kuce, okacicu lepse.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Sre Jan 27, 2021 7:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ako ti je to trenutna debljina podloge mozes lagano da je prekrijes. Ne moras da praznis.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Imperatore
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 23 Jan 2021
Poruke: 8

PorukaPoslao: Sre Jan 27, 2021 8:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ova slika sto sam okacio se ne vidi ili?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Sre Jan 27, 2021 11:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidi se slika, samo treba obrisati ovaj prvi deo linka. Prilicno ti je tanak taj sloj podloge, treba dosta deblja da bude. Evo skoro je bilo to pitanje na nekoj od tema pa sam pisao o tome.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Imperatore
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 23 Jan 2021
Poruke: 8

PorukaPoslao: Čet Jan 28, 2021 1:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znaci mogu crni da stavim preko, ili? Mozda imas neki savet, posto nekako ne bih da radim sve opet.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Čet Jan 28, 2021 3:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes sa stavis preko crnu podlogu.

http://www.akvarijum.org/forum.....27398.html

Imas na ovom linku odgovor koliko treba otprilike da bude debljina podloge.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc problem sa black moly Milivoje Lampa Ribe 1 Sre Sep 28, 2022 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License