Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Izbor pumpe - Savet Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Milan Bakic
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 17 Jan 2021
Poruke: 3

PorukaPoslao: Uto Feb 09, 2021 1:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav drustvo, kao mali imao sam akvarijum sa ribicama, cale se brinuo o tome, mi uzivali, itd... Nakon duzeg niza godina, zavrsenih studija itd, ja sam se odlucio da se vratim tome, jer me i dan danas taj vodeni svet fascinira.
Imam akvarijum od 40l, hang on filter koji radi posao sasvim ok.. Da bih nasao skoro stari akvarijum od 120l.. S obzirom da sam se zaljubio u ovo relativno brzo, dodao drvo, biljke, rakove i kozice uz ribice, zelim da to iskoristim taj veci akvarijum i preselim sve tamo..

Najbitnije, uzeo bih pozadinski spoljni filter, trokomorni, citam o tome, pa me interesuje da li mi mozete pojasniti najbolje kombinacije? 1-a komora ide potopna pumpa, u 2-u komoru ide materijal za filtriranje, i iz 3-e komore ide filtrirana voda.

Kako ja razumem, pumpa do nje ima crevo koje uvlaci vodu, gura kroz filter materijal do trece komore, ali da li ce "prirodnim" tokom crevo iz 3-e komore sa preciscenom vodom moci da ubaci u akvarijum, ili moram da to nekako mehanizujem?

Nemam iskustva zato i pitam Smile

P.S. bilo bi najbolje resenje da mi neko i okaci sliku, da vidim kako to u realnosti funkcionise, takodje mozete mi predloziti koji filter materijal da koristim.. Trenutno u hang-on uz fabricki korstim keramiku i zaboravih naziv (crne bio kuglie) kao dodatnu pomoc..

Hvala drustvo unapred! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Feb 09, 2021 1:17 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 09, 2021 4:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ides u meniju na polje pretraga. Tamo ukucas trokomorni ili spoljni filter videces u raznim temama kako su to uradili i kako su zadovoljni. Tamo imas i slike. U sustini prva komora taloznik gde stavis grejac, druga komora filter materijal, treca komora pumpa koja vraca vodu u akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan Bakic
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 17 Jan 2021
Poruke: 3

PorukaPoslao: Uto Feb 09, 2021 5:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neso hvala na pomoci, uradio sta si rekao, evo 30 min listam temu po temu, ama nijednog posta koji meni treba. Citam i vidim sve, samo ne o trokomornim/spoljnim filterima. Ili ja radim pogresnu stvar, ili filter kroz aplikaciju nije najsjajniji...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 09, 2021 6:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pokusaj na kupujem prodajem ukucas pretragu filter akvarijum. Imas vec na prvoj strani kako izgledaju spoljni filteri kako je rasporedjena filter masa..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mboban
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2016
Poruke: 82
Lokacija: Zemun, Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 10, 2021 10:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo ti par linkova ka temama pa pogledaj:

Kod:
http://www.akvarijum.org/forum/ema-staklenog-filtera-t19252.html?highlight=spoljni%20filter


Kod:
http://www.akvarijum.org/forum/pomo-aelig-oko-spoljnog-filtera-t23919.html?highlight=spoljni%20filter
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan Bakic
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 17 Jan 2021
Poruke: 3

PorukaPoslao: Čet Feb 11, 2021 10:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mboban ::
Evo ti par linkova ka temama pa pogledaj:

Kod:
http://www.akvarijum.org/forum/ema-staklenog-filtera-t19252.html?highlight=spoljni%20filter


Kod:
http://www.akvarijum.org/forum/pomo-aelig-oko-spoljnog-filtera-t23919.html?highlight=spoljni%20filter
Hvala puno!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potreban savet MilanM Početak u akvaristici 2 Pon Mar 11, 2024 2:00 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Savet o nutrijentima Panta1991 Biljke 0 Ned Maj 23, 2021 12:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izbor pumpe za veci akvarijum Yaesu Filteri i pumpe 5 Uto Apr 27, 2021 9:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 40 L akvarijum, savet za broj riba uki01 Ribe 4 Čet Apr 15, 2021 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License