Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Neće da se mreste, čudno ponašanje skalara Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
angelfishinheaven
Akvarista



Registrovan: 29 Jan 2021
Poruke: 15

PorukaPoslao: Čet Feb 11, 2021 10:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobar dan svima!
Imam puno nejasnoća u vezi mresta skalara.
Već mi je neko rekao da kada je ženka skalara mlada, može se dešavati da se ne mresti na tačno 11 - 12 dana, koliko bi trebalo, već da razmak između dva mesta bude duži. Pošto je moja ženka skalara veoma mlada, imam je od kada je bila jako mala, predpostavila sam da će biti tako. Kupila sam još jedan akvarijum, grejač i pumpu za kiseonik, u njega ću da stavim male skalarčiče kada se rode. Prošli mrest mi je propao jer su ostali skalari pojeli ikru. Ali problem je što nikako da bace ikru, a ponašaju se čudno već danima.
10.dan posle prvog mresta su počeli da čiste nekoliko listova, pomeraju ih, okreću i obrću. Pogotovo ona. Mislila sam da je to previše rano za mrest i veoma sam se iznenadila, ali to su radili tri dana konstantno. Sve ribice su terali od tog mesta kao da brane ikru, ali opet nigde je nije bilo. Svuda sam zagledala i nema je. 14. dana su trljali stomak o listove. I to mi je bilo čudno što nisu odabrali jedan list već su na 4 - 5 listova to radili. Sada je 17. dan od prvog mresta. Pre dva dana su prestali da se trljaju i pomeraju listiće. Niko nikoga ne juri, što me veoma čudi, jer kada je normalna situacija ženka obično teroriše sve po akvarijumu, a jedino kada počne mrest onda ne juri tog mužjaka već ga samo povremeno kljucne i štipne, ali sve onako nežno. Kada nisam imala akvarijum, mrestili su se, sada kada sam kupila sve, neće da mreste. Šta je ovo ljudi moji😂 Može pomoć i da mi neko objasni šta se ovde dešava?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Feb 11, 2021 10:21 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Čet Feb 11, 2021 10:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Promeni im vodu 50-60%. To je okidac za mrest.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
angelfishinheaven
Akvarista



Registrovan: 29 Jan 2021
Poruke: 15

PorukaPoslao: Pet Feb 12, 2021 9:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno! Danas su se omrestili. Nisam menjala vodu, mislila sam sutra, ali eto!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Pet Feb 19, 2021 12:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hoce biti sta od malaca? Okaci nam koju sliku da vidimo kako izgleda. Hvala Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Čudno ponašanje borca mužjaka i ženke? Maridza Ribe 0 Uto Jun 13, 2023 6:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest trihogastera, mrest skalara angelfishinheaven Razmnožavanje 0 Ned Jan 31, 2021 3:11 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ishrana mladih skalara i 20ak neonki Običan Čovek Ishrana 2 Pet Apr 10, 2020 3:11 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam skalara trikolora WoodyAllen Arhiva Malih Oglasa 1 Ned Mar 08, 2020 1:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cudan izgled Skalara (bolest ili nest... Spavalica13 Ostali Stanovnici 4 Pet Nov 22, 2019 2:26 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License