Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kozice Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Sub Feb 13, 2021 3:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

moze ako hoces da ga hranis sa kozicama
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Feb 13, 2021 3:56 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Alfa
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2018
Poruke: 14

PorukaPoslao: Sub Feb 13, 2021 11:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj ne jede ni bebe kozice, nikad im ni ne prilazi al neki raniji su se lijepo gostili
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ivanaaa87




Registrovan: 17 Sep 2021
Poruke: 1
Lokacija: Beograd, Srbija

PorukaPoslao: Sub Sep 18, 2021 10:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Sakura kozica i jare... u nano akvarijumu od 5 L, nisam ni planirala da se razmnožavaju - ovo je bila probna tura pa se na 2m + 3ž ipak desilo da se pojavi nakon par nedelja još jedna jedinka. Nažalost, paklene vrućine letos u kombinaciji sa dolaskom planarije su ih dokrajčile Shocked . Ali svakako ne dižem ruke od nabavke novih u većem akvarijumu u kome ću lakše regulisati temperaturu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mekses
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2022
Poruke: 37

PorukaPoslao: Sub Feb 19, 2022 10:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sakura kozice.. Ukupno nekih 30ak.. u akvarijumu su još Corydoras Pigmejci i od danas 4 platike. Nažalost upravo sam pronašao jednu uginuli kozicu na dnu. Rep je bukvalno crne boje.. Da li neko zna u čemu može biti problem, tj sta je uzrok?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lolla9
Akvarista



Registrovan: 25 Avg 2011
Poruke: 26
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Mar 05, 2022 10:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Planiram akvarijum do 35l, sa dosta biljaka. U njemu bi boravile kozice i endler guppy. Ukoliko biljke resim da prehranjujem tecnim preparatima da li ce oni smetati kozicama?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
skendro1
Akvarista



Registrovan: 06 Feb 2018
Poruke: 30
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Sub Mar 05, 2022 10:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja koristim profito i florenu i mena nikakovg negativnog uticaja na kozice
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lolla9
Akvarista



Registrovan: 25 Avg 2011
Poruke: 26
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Mar 05, 2022 11:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

skendro1 ::
ja koristim profito i florenu i mena nikakovg negativnog uticaja na kozice


Hvala na odgovoru
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lolla9
Akvarista



Registrovan: 25 Avg 2011
Poruke: 26
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Mar 05, 2022 11:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad sam pogledala sastav profita, sadrzi bakar, koliko znam on steti kozicama?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
skendro1
Akvarista



Registrovan: 06 Feb 2018
Poruke: 30
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Ned Mar 06, 2022 12:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sadrzi, ali verovatno u kolicini koja im ne steti.. jer da im steti ne bi imao bum populacije. Ja sam rekao moje iskustvo , mozda drugi imaju drugacija iskustva! naravno doziram prema upustvu !!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ikebana
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2022
Poruke: 35

PorukaPoslao: Čet Jan 19, 2023 6:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi imam par pitanja.

Situacija je ovakva, pre jedno mesec dana sam odlucio da probam drzim (ne da razmnozavam) karadina kozice. U pitnju su black crysta i red crystal. Zbog njih sam kupio i RO uredjaj. Tek sam kasnije sazanao u slucaju razmnozavanja ne bi trebalo mesati crne i crvene kristale jer se dobije neki jibrid braon/crne boje. Iz tog razloga odlucim da da uslovno receno "zrtvujem" crne kristale i iz to grazloga pre jedno 10dana, 3 komada prebacim iz malog akvarijuma (10l) gde su parametri ph7, kh3, tds120, u veliki biljni alvarijum od 200l. Ono ato se desilo je:

U malom akvarijumu gde imam 9 crvenih kristala stanje standardno nema naznaka razmnozavanja, a u velikom biljnom akvarijumu gde su parametri ph8-8.5, kh9, tds 200, posle 10dana vidim da je jedna zenka crnog kristala puna jaja.

Kako je moguce da kristali hoce da se razmnozavaju na ph8.5 tds200 i kh 9??

Inace veliki akvarijum je oun crvenih sakura kozica koje se raznozavaju regularno i to je ok. Znam da obicno se razmnozavaju ili karadine ilinneokaradine u zavisnoati od uslova, a nikako obe vrste, pogorovu ne karadine ako su parametri vode ovoliko visoki.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potrebne Red rili kozice Zivadin Tražnja 0 Pon Jan 23, 2023 10:23 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka kozice gotika Tražnja 4 Ned Nov 27, 2022 12:04 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sakura kozice m.vlacina Ponuda 1 Čet Sep 22, 2022 3:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Red sakura kozice Zivadin Tražnja 0 Sub Avg 06, 2022 7:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka kozice Milivoje Lampa Ostali Stanovnici 3 Pet Apr 22, 2022 7:32 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License