Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum MAKSIMUS 390L Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
filip_ribac97
Akvarista



Registrovan: 21 Nov 2020
Poruke: 19
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 22, 2021 11:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima, predstavljam vam moj prvi akvarijum od 390l.

Dimenzije su: 120x50x75 (duzina, sirina, visina) nivo vode je 65cm

Filtracija: 1) JBL Simec filter vata 2) 3 sundjera od redjeg pa sve gusci 3) Sera biopur
4) Sera Siporax

Podloga je sivi kvarcni pesak, a hranljive podlogu Tropica Plant Care sam stavio uz zadnji i bocni zid akvarijuma u staklenim kadicama ispod kvarcnog peska.
Kamenje je Seiryu stone, panjevi su Red moor, a od biljaka iskreno ne znam sta imam nisam jos naucio nazive nemojte zameriti.

Od opreme tu je:
Potopna pumpa Atman At 104
Grejac: Eheim thermocontrol 200w
Vazdusna pumpa: Eheim Air 400
Skimer: Eheim Skim 350
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jan 22, 2021 11:24 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

filip_ribac97
Akvarista



Registrovan: 21 Nov 2020
Poruke: 19
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 22, 2021 11:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Image

Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
filip_ribac97
Akvarista



Registrovan: 21 Nov 2020
Poruke: 19
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 22, 2021 11:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum je tek napunjen i ubacen je Easy-Life Start
Cekam da mi stigne stakleni Lily Pipe umesto ovog sundjera koji je tu samo privremeno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Jan 24, 2021 10:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo sto vise biljaka, za pocetak nezahtevnih:) Srecan start, nadam se da ces uzivati!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Hemac88
Akvarista



Registrovan: 23 Jan 2011
Poruke: 155
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Pon Jan 25, 2021 2:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka cast na poduhvatu, obavestavaj nas o napretku. Mene zanima koju si debljinu stakla uzeo za tu litrazu i visinu akvarijuma?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
filip_ribac97
Akvarista



Registrovan: 21 Nov 2020
Poruke: 19
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 25, 2021 5:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala vam
Staklo je 10mm sa ojacanjima duplo dno i gore ima duzno i dva poprecna ojacanja koja su takodje od 10mm debljine.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
filip_ribac97
Akvarista



Registrovan: 21 Nov 2020
Poruke: 19
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 25, 2021 8:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam naveo koje ribe planiram da drzim malo sam proucavao ribe i odlucio sam se za ovaj izbor:

Jatne:
1.Kraljevska neonka 30kom
2.Ember tetra amanda 10kom
3.Rodostomusi 10kom
4. Bosemeni duga 3-4kom (ako ih nadjem retki su)

Algari:
1.Ancistrus 4kom (albino, crni, slajer, crveni)
2. Red Lizard 2kom

Ribe dna:
1.Corydoras panda 3kom
2.Corydoras paleatus 3kom
3.Corydoras Venezuela 2kom
4.Corydoras Sterbai 4kom (ako ih nadjem)

Dvodihalice:
1. Colisa Lalia 3-4kom

Ciklidi Skalari:

1.Manacapura orange 2kom
2. Slajer 1kom
3. Crni 1kom
4. Albino ili Silver (kako ih ko zove) 1kom
5. Zuti 1kom

82 riba ukupno
Znam da Skalari ako su veci mogu da jedu tetre, ali gledacu da uzmem male skalare.
Takodje sam citao da Kolisa zna biti teritorijalna.
Naravno ove ribe mislim vremenom da nabavljam i postepeno pojacavam krenuo bih od "cistaca" i tetri pa na kraju skalare.
Zeleo bih da cujem vase misljenje o mom izboru i neke savete, ako bi nesto promenili. Hvala!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
filip_ribac97
Akvarista



Registrovan: 21 Nov 2020
Poruke: 19
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 29, 2021 9:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Image
Image
Image
Stigla rasveta Chihiros i stakleni Lily Pipe ovih dana kacim slike kad ubacim pilot ribe. Mislio sam 4-5 black moli nadam se da nece dirati bilje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
filip_ribac97
Akvarista



Registrovan: 21 Nov 2020
Poruke: 19
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 03, 2021 4:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Image

Proslo je par dana od kad sam ubacio Black Moli 4kom Ancistrusa 1kom i Coridoras Paleatus 4kom 2 sarena i 2 albino.
Ancistrus i Moli su mi lepo skinuli belu gljivicu sa Red Moora koja se pojavila citao sam da je to normalno. Medjutim jedva cekam subotu da izbacim moli iz akvarijuma i dam ih bratu. Jer su mi skinuli dve biljke koje su bile na drvetu i grickaju mahovinu po krajevima postala zute boje. Jos na sve to sam dobio male moli...
U subotu mi stizu ember tetre pa cu polako da dodajem svaki drugi- treci dan ostale ribe. Takodje dodajem jos bilja sa leve i desne strane.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
filip_ribac97
Akvarista



Registrovan: 21 Nov 2020
Poruke: 19
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Feb 07, 2021 7:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Image
Evo me da okacim slike doslo je do malih izmena dodato je jos bilja i stigli novi stanovnici.
Trenutno je u akvarijumu:
10 Rodostomusa
10 Kolor Zebrica
5 Coridoras Paleatus (od toga 2 albino)
1 Ancistrus
Za par dana cu opet dodati nove ribe najverovatnije neonke dolaze sledece.
Imam problem sa aeracijom vode, mnogo mi kruzi voda sve mi bilje stoje u stranu. Nemam ideju kako da resim problem. Ne mogu staklenu lulu da okrenem da ide bocno pa da ne kruzi bas toliko voda. Razmisljam sam da vratim opet sundjer, ali gusi pumpu i jos mi nije lepo za oko. Ako neko ima neki savet rado cu ga primeniti. Hvala!
Sto se tice osvetljenja smanjio sam zbog lakseg slikanja i boja riba inace je svetliji akvarijum kao sto mozete videti na starijim slikama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajchili
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2014
Poruke: 135
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 08, 2021 5:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad samo da staviš udobnu fotelju ispred akvarijuma i da uživaš u pogledu. 😊
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
filip_ribac97
Akvarista



Registrovan: 21 Nov 2020
Poruke: 19
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 13, 2021 9:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fotelja je tu samo je treba malo zaokrenuti Smile
Image
Sutra kacim slike u krupnijem planu taman da osvezim temu sa novim stanovnicima!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
filip_ribac97
Akvarista



Registrovan: 21 Nov 2020
Poruke: 19
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 13, 2021 10:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zao mi je sto komodu nisam prestavio na pocetku, sad sam video da je uopste nisam pokazao! Da napomenem prvo je bilo u planu da se radi komoda sa metalni ramovi i da se oblozi univerom. Medjutim ja ne bi bio ja kad ne bi komplikovao i gledao da bude sve u fullu. Komoda je radjena po meri akvarijuma od punog drveta Bukve. Ima ojacanja sa svih strana ploca je 8cm i ima 8 nogara za nivelaciju visine. Fioke za pribor, hranu i sve sto je potrebno, leva i desna strana su za kanister filter i co2 bocu i kompletan sistem koji ce doci u skorijoj budnocsti. (Vec je kupljen co2 manometar set) Takodje uradjena je lajsna da se ne vidi stirodur od 2cm ispod akvarijuma. Komoda me poprilicno skupo kostala, ali gledao sam to kao neka vrsta namestaja i dekoracije. Evo u prilogu par slika zao mi sto nisam sve slikao kasno sam se setio, ali imam slike tokom farbanja i kad je stigla u stan:
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
filip_ribac97
Akvarista



Registrovan: 21 Nov 2020
Poruke: 19
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 13, 2021 10:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Setio sam se da pozovem stolara i da proverim jel ima slucajno neku sliku i evo na moju srecu ima:
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sub Feb 13, 2021 11:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pusti na pp kolko je kostala ova komoda?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License