Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mutna voda Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Likan




Registrovan: 17 Avg 2019
Poruke: 2

PorukaPoslao: Pon Feb 15, 2021 2:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poz, pre 2 dana kupio sam sobo fabricki akvarijum sobo, sve sam slozio i postavio, i napinio vodom. za filter sam koristio sundjere kroz koje voda prolazi, ali sam stavio one najklasicnije sundjere. Zatim sam sutradan kupio 2 zlatne ribice i corydorasa. Problem je u tome sto je voda preko noci postala mutnija. Naravno, jutros sam odmah kupio prave sundjere, ali posle oko 2 sata nema nekih promena. Samo me je strah za ribice, takodje nismo oprali kamenje pri stavljanju ali na pocetku voda je bila bistra. Sada radi sa pravim sundjerima i videcemo promene. Ako neko ima neki savet neka ga da..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Feb 15, 2021 2:03 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Pon Feb 15, 2021 2:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Istrazi cikliranje, ne moze to tako brzo u akvaristici...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Milicita




Registrovan: 09 Mar 2022
Poruke: 0
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Mar 09, 2022 1:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudovi upomoc i hvala svima unapred!!
Nadam se da cu imati strpljenja za svoj "sledeci korak" u ovom malom hobiju.
Naime, od malena imam akvarijum i bila sam posvecena svemu tome.. Odrzavala, istrazivala.. Medjutim, nedavno sam odlucila da "malo ozbiljnije" krenem u korak sa tim i napravim akvarijum sa zivim biljkama.
Do sad sam imala aq od 40l, u njemu godinu i dva meseca tacno sledece ribice- neonke(17),zebrice(12),kolor tetre(12), koridorus(4),ancitrus(3),skalar(1). Sve su i sada na broju.
Voda je bila kristalno cista. Filter koristim unutrašnji (protok 500l/h)
Oformila sam novi (60l), u koji sam na zadnju polovinu stavila kokosov treset(mozda sam pogresila??? ), odozgo beli kamen granulacije 3-5mm, a na predjasnji deo granulacija 1-2mm. (neki kazu da je to kvarcni, ali vise nisam sigurna)
Kada sam spala vodu, dodala sam malo jace od 2/3 vode iz prethodnog akvarijuma,a ostatak je bila cista voda, sa cesme, koja je odstojala 24h.
Stavila sam nekoliko stabljika nane. (nju sam jedino nasla na licu mesta) Jednu samo za kamen, jednu sam "zasadila" zilama u deo sa tresetom, a jos par sitnih pelcercica zabola okolo.
Ostavila sam 24h sve to sa istim onim filterom da se "procisti".. Voda je bila mutna u smislu belicasta od onoga sto je jos kamen ispustio-bar mislim.. Kroz par sati se sve povuklo..
Dodala ribice, sa vodom u kojoj su do tad bili i kroz samo par minuta voda je dobila braon-zelenu zamucenost. Ovako gledajuci, ona je bistra, ali je obojena...
Da li to moze da se resi i kako?? Ribe se ponasaju normalno..
Hranim jednom, do dva puta dnevno,po malo.
Na oko mi se ne svidja nikako. Deluje zapusteno i prljavo.
Danas je tek drugi dan,a ja sam nestrpljiva.
Pumpa za vazduh je nova, odlicno radi i na low varijantu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pingvinpilence
Akvarista



Registrovan: 22 Okt 2019
Poruke: 42
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 09, 2022 3:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sto se tice boje vode to ti treset otpusta tanine. prati, javljaj, kukaj, zapomazi, ako krene da "magli" voda ili da se pojavljuju cijanobakterije..nov sistem sve je moguce. ima ovde iskusnih u baratanju tresetom javise se
pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Milicita




Registrovan: 09 Mar 2022
Poruke: 0
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Mar 09, 2022 3:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znaci da ne mogu da se resim braon vode dok god imam treset ispod? Crying or Very sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pingvinpilence
Akvarista



Registrovan: 22 Okt 2019
Poruke: 42
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 09, 2022 4:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zameni deo vode. nece treset otpustati tanine vecno, ali hoce dugo. ja sam imala treset davno, bojio je vodu par meseci.
nije to najstrasnije sto moze da se desi ustvari cak ume da bude i korisno Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Milicita




Registrovan: 09 Mar 2022
Poruke: 0
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Mar 09, 2022 4:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zensko, pa jos nestrpljivo, a ovo par meseci zvuci kao citava vecnost.. Posebno mi nije jasno da je voda bila malte ne bistra, dok god nisam ribe stavila... Onda je postala braon... Sve sam koristila tanjiric dok sam dodavala vodu, osim kad sam ribe pustila..tada je voda ugrubo uletela.. Pomerila je deo kamencica, ali na mestu gde nema treseta. Nisam pametna, ali eksperimentisacu dok ne dovedem do zeljenog efekta.
Nadam se da ce se oglasiti jos neko iskusniji i jedva cekam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milicita




Registrovan: 09 Mar 2022
Poruke: 0
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Mar 09, 2022 6:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Upravo sam pronasla na forumu sve o kokosovom tresetu.. I definitivno je da sam pogresila. Naravno, greska je bila vec pri kupovini, gde su rekli da se koristi i za aq, osim za terarijum, ali ocigledno ne.. Sjajno. Jurim da spasim ribice, pre nego li se potpuno sokiraju!
Nadam se da cu se uskoro vratiti sa lepom slikom i sjajnim rezultatima. Embarassed
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bela mutna voda Maridza Početak u akvaristici 5 Uto Sep 12, 2023 12:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda Borca vuce ka povrsini EmEmily Bolest 3 Uto Jul 11, 2023 2:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda i ribe na povrsini Bagzi80 Početak u akvaristici 12 Sre Okt 27, 2021 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda "Mutna, mlecna, prasnjava ... goran012 Početak u akvaristici 3 Uto Nov 03, 2020 5:24 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda - kristalno cista ili u "bo... Lenji Lisac Razno 3 Sre Avg 28, 2019 12:16 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License