Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pocetnik i akvarijum 120x40x50 savjeti Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
golff
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2013
Poruke: 28

PorukaPoslao: Čet Feb 18, 2021 2:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Planiram da nabavim akvarijum dimenzije 120x40(š)x50 i da krenem od same izrade: u firmi koja se bavi staklom zatrazio sam predracun za akvarijum navedenih dimenzija od 8 mm stakla pa da vidim sa nekim ko ima iskustva da li ova debljina stakla moze za ovu velicinu i mozda da uradim gornje ojacanje i kako, jos mi ima nesto nelogicno u predracunu pise da bi utrosili 5 komada silikona od 280ml sto mi se cini puno za ovaj akvarijum ili stvarno ide toliko? Toliko za sad, imam jos puno pitanja ali da krenem redom rijesavati jedno po jedno ☺
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Feb 18, 2021 2:41 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Feb 19, 2021 11:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne vidim u profilu odakle si pa cemo uopsteno da pisemo.
Moze akvarijum tih dimenzija da se zalepi sa staklom debljine 8mm. Gornja i donja ojacanja su obavezna ali ne treba ni preterivati sa ojacanjima.
5 komada za te dimenzije ... hmmm, mogu da se potrese, naravno. Jedna za lepljenje, druga za ojacanja. Znaci tri sa rezervom.
Koja je firma u pitanju ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
golff
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2013
Poruke: 28

PorukaPoslao: Pet Feb 19, 2021 2:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U Bosni je firma da je sad ne reklamiram radio je tu prije par godina jedan clan ovdje na forumu, i kazu mi u predracunu da treba 5 komada silikona od 280ml sto mislim da je to samo dizanje cijene.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pet Feb 19, 2021 11:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prvo proveri koji silikon koriste pa onda naruči akvarijum. Mogu da potroše 5kom ako prvo zalepe staklo pa onda nanose unutrašnje fuge ili ako prave one seljačke "višak silikona" fuge od 2-3cm.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
golff
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2013
Poruke: 28

PorukaPoslao: Ned Feb 21, 2021 4:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Peku ::
Prvo proveri koji silikon koriste pa onda naruči akvarijum. Mogu da potroše 5kom ako prvo zalepe staklo pa onda nanose unutrašnje fuge ili ako prave one seljačke "višak silikona" fuge od 2-3cm.


Narucio sam kod drugih ljudi koji se bave samo izradom akvarijuma, loriste crni silikon i nadam se da ce to uraditi sve kako bi i trebalo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License