Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Novi pocetak sa Afrikancima Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Gladijator
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 02 Maj 2013
Poruke: 4
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Sep 22, 2020 12:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jos jedan veliki pozdrav za ljubitelje ovog kao sto rekoh malo je reci hobija, i ovih predivnih zivotinja.
Posle jako puno vremena, selim se u novi stan, i vec nisanim mesto za novi akvarijum koji bi trebao da ima nekih 300l, a mozda i vise ako se nadje dobro mesto.
Kako odavno nisam u ovim vodama, izgubio sam i one kontakte od ranije, a neke stvari sam i zaboravio, tako da maltene krecem iz pocetka. Vec neko vreme zevam po forumima i nekim temama i tekstovima, i izdvojio sam prilicnu grupu ciklida koje bih voleo da vidim u svom akvarijumu, ali verovatno oni svi nisu bas kompatibilni, tako da evo spiska, pa neka mi iskusniji ciklidasi daju savet sta od svega toga moze u zajednicki akvarijum.

Cynotilapia afra
Melanochromis johannii
Labidochromis caeruleus
Pseudotropheus socolofi
Cynotilapia Hara Galireya Reef
pseudotropheus saulosi coral red
Pseudotropheus Acei Luwala
Labidochromis Perlmutt
Metriaclima elongatus Gold Bar
Labidochromis hongi Sweden
Melanochromis Maingano
Red Sun Peacock Aulonocara
Aulonocara Firefish
Pseudotropheus elongatus chewere
Pseudotropheus Flavus
Cynotilapia Hai reef Yellow top
Maylandia estherae - Red zebra cichlid
Hemichromis lifalili

Znam da je spisak malo veci, nemojte me odmah napasti, necu staviti sve, zato i pitam za misljenje, da proberem najbolju kombinaciju.
Jos se razmisljam oko akvarijuma, da li da pravim, ili da kupim gotov. Ako imate predloge za to, i pogotovo gde je najbolje da kupim ribe, jer na par mesta gde sam gledao, izbor nije bio bas ocaravajuc, pomagajte. Moze i u pp, posto je reklamiranje verovatno zabranjeno.
Jos jednom veliki malavi pozdrav, i hvala za svaku pomoc.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Sep 22, 2020 12:50 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Gladijator
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 02 Maj 2013
Poruke: 4
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Sep 22, 2020 6:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa jel moguce da od toliko akvarista niko nema predlog, ili misljenje. Imam tuzan osecaj da se akvaristika na ovim prostorima gasi, jer par foruma koji su bili pre 5-10 godina jako aktivni vise ili ne postoje, ili ima jedan komentar na 3 meseca. Sta se desava???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Sep 23, 2020 7:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da sam drzao afrikance pa i da ti dam odgovor, al nazalost.. jedino na sta mogu da ti dam je da je akvaristika otisla u.. sve se vrti oko nekih hemija kod vecine novih akvarista bez osnova i odrzavanja akvarijuma. Ne znam da li koristis FB mislim da ces tamo u grupi (koja je povezana sa forumom) pre dobiti odgovor nego ovde, malo su aktivniji, al iskreno, nemoj da se cudis nekim komentarima koje ces da dobijas od pojedinaca, sve rade copy/paste bez licnog iskustva, bio sam tamo dve nedelje i izasao.. Laughing ..ako imas vremena i strpljenja kao pravi akvarista, javice ti se neko ovde kroz nedelju dve, valjda, sa konkretnim odgovorom..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bombadil
Akvarista



Registrovan: 24 Okt 2017
Poruke: 119
Lokacija: Požarevac

PorukaPoslao: Sre Sep 23, 2020 7:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ajde i ovde da se oglasim Smile

Preporuku sam ti dao u pp. Ja od skoro imam malawi ciklide i krivo mi je što i ranije nisam uzeo, pravo je uživanje posmatrati ih.

Novi akvaristički trendovi dosta negativno utiču na sam hobi...
Svi bi da imaju takmičarsku postavku, a još ni jednom nisu održavali akvarijum do finalne fotografije.. još tu takmičarsku da uslikaju pre nego što se ciklira akvarijum Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Goxx
Akvarista



Registrovan: 14 Dec 2011
Poruke: 35
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Sep 23, 2020 1:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne svraćam često ali par komentara u prolazu. Afrikance sam držao pre deset i više godina ali mislim da se osnove nisu promenile. Sa tvoje liste u startu bih izbacio lifalilije (nisu iz Malavija, mislim da se ne uklapaju) i aulonakare – ribe otvorene vode, za razliku od ostalih riba sa liste - “kamenjara”- uklapanje nije nemoguće ali kod ovakvog izbora nije potrebno.
Uređenje akvarijuma – pesak i kamenje koje formira pećine i zaklone, postoji mnogo tekstova i slika akvarijuma na ovom i drugim forumima.
Ribe – stvar ukusa i “škola” mišljenja. Jedna kaže da je najbolje ubaciti što više riba, stvoriti gužvu koja umanjuje individualnu agresiju. Kod mene na duži rok nije funkcionisalo, broj riba je vremenom opadao. Druga kojoj sam se priklonio kaže da je bolje imati manji broj vrsta u odnosu 1 mužjak i 3-5 ženki… u akvarijum od 300 lit. ne više od tri vrste u navedenom odnosu. Sve ribe bi trebalo ubaciti u približno isto vreme, kasnije dodavanje mladih riba u aq. može da bude problem. Ovo je samo moje mišljenje i iskustvo.
Forumi (ne samo akvaristički) su u krizi, sve se preselilo na društvene mreže, prvenstveno zbog brzine. Na forumima ne možemo da očekujemo brze odgovore, čak i ranije su prolazili dani, pa i nedelje pre nego što neko napiše koristan odgovor na postavljeno pitanje. I neaktivni forumi su još uvek korisni kao skladišta znanja u temama i tekstovima. Svi odgovori su uglavnom već tu, samo ih treba potražiti.
Na kraju tu su i prodavnice. Bila je jedna specijalizovana za ciklide na Dorćolu, ne znam da li još radi. Vlasnik je uvek bio raspoložen za razgovor a živu priču ništa ne može da zameni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gladijator
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 02 Maj 2013
Poruke: 4
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Sep 23, 2020 2:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala vam drugari puno na pomoci. Ja sam 80-to godiste, i ja sam jos u fazonu foruma, tako sam navikao. Naravno imam i drustvene mreze, ali ne i razvijenu naviku da tamo trazim, uvek prvo listam forume. Malo sam razocaran stagnacijom i rekao bih padom interesovanja za akvaristiku zadnjih da kazem desetak godina. Sreo sam se sa dosta ljudi koji su u fazonu, gde da nabavim, kako ovo, kako ono, a ne snalaze se da pronadju. Meni je pilo fodu i ta cekanja na forumima, dok ti legendarni Bojko ili tako neko ne odgovori vrlo iscrpno na svako pitanje. No dobro, idemo u korak sa vremenom, uklopicemo se.
Goxx, kada kazes tri vrste u tom odnosu, to mu na kraju dodje oko 15 riba. Jel to ne izgleda onda prazno na 300l?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Slepi_Putnik
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2013
Poruke: 129
Lokacija: Beograd, Batajnica

PorukaPoslao: Sre Sep 23, 2020 6:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gladijator ::

Goxx, kada kazes tri vrste u tom odnosu, to mu na kraju dodje oko 15 riba. Jel to ne izgleda onda prazno na 300l?


Mislim da je mislio odnos da bude 1:5 a ukupno tri vrste znaci mogao bi od jedne vrste 5 muzjaka i 25 zenki npr.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dexxx
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 3

PorukaPoslao: Sre Sep 23, 2020 8:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To sa 3 vrste i 25 riba bi bio najruzniji i najdosadniji akvarijum na svetu, pod uslovom da pričamo o Malawi, ne o jatu tropheusa. Ja bih stavio desetak vrsta 1 m sa po 3-5 ženki. Oni se ionako ganjaju menjusobno, druge vrste ih retko interesuju, stavi kamenje kamenjarima, a ostatak drugima. Pećine, malo trave i rizikuj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Goxx
Akvarista



Registrovan: 14 Dec 2011
Poruke: 35
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Sep 24, 2020 7:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gladijator ::
Goxx, kada kazes tri vrste u tom odnosu, to mu na kraju dodje oko 15 riba. Jel to ne izgleda onda prazno na 300l?


Dok su ribe mlade, da. Kasnije... m'bune, zavisno od vrste, rastu 8 -10+cm. Metar i po Laughing riba u 300 lit. nije baš prazno. Trenutno u aq. od skoro 300 lit. imam pet matičnih Rio Manacapuru skalara i neku sitnuriju... meni taj aq. definitivni ne deluje prazno.
Sve je stvar ukusa, neko voli gužvu (nasumičan video)


Link


a neko (ja) ne (opet nasumičan video)


Link



Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ASX
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2018
Poruke: 93
Lokacija: Beograd Vozdovac

PorukaPoslao: Pet Feb 19, 2021 11:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tri godine sam drzao malawi ciklide. Raznih je bilo u aq sa ovog tvog spiska vecina prve dve godine super nije bilo vecih konflikata medjutim u tri meseca posle skoro tri godine Hara je pobila sve do jedne ribice u akvarijumu... Znaci tri godine sve uredi i onda odjednom haos... Sad sam resio da predjem samo ne jednu vrstu ribe i to je to, drugo jezero isto iz afrike
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Novi 50-60L Trifke98 Početak u akvaristici 1 Sub Avg 13, 2022 10:40 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skroz novi u akvaristici BogdanM Upoznavanje 0 Sre Nov 24, 2021 11:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka CO2 Punjenje Novi Sad sstanko78 Ostala oprema 0 Sub Avg 28, 2021 3:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi i Ja i Aqvarijum.. Aq*At Upoznavanje 0 Sre Jul 07, 2021 11:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetak price Milica Obradovic Početak u akvaristici 16 Pon Jan 25, 2021 9:49 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License