Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Dilema oko izbora akvarijuma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Radak




Registrovan: 22 Feb 2021
Poruke: 0
Lokacija: Beograd-Barajevo

PorukaPoslao: Sre Feb 24, 2021 8:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dobro vece svima....
Potrebno mi je vase misljenje jer ste sigurno iskusniji od mene u akvaristici... za pocetak zovem se Marko, iz Barajeva sam(okolina Beograda)...
Planiram da nabavim akvarijum u skorasnje vreme. Tj da ga porucim da mi napravi gosp,Rade iz Siljakovca. Imam dilemu da li da uzmem 200x60x40 ili 150x60x45 . To je prva dilema,druga i ona najbitnija je da li da radim akvarijum sa haubom ili bez,mnogo mi lepo izgledaju oni otvoreni bez haube gde rasveta visi iznad akvarijuma... da li to ima svoje prednosti i mane i koje su to? Takodje me zanima da li je za pomenutu dimenziju akvarijuma dovaljan unutrasnji pregradni filter? Od ribica se takodje razmisljam izmedju africkih i americkih ciklida... (americki sam mislio na diskuse)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Feb 24, 2021 8:04 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

popindeed
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2018
Poruke: 124
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 25, 2021 9:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav Marko...ima nas iz Barajeva.. ja imam vikendicu u Velikom Borku.. odakle si ti?

Sto se tice otvorenih akvarijuma, meni su takodje lepsi, medjutim uloga haube(poklopca) je pre svega da stiti od iskakanja ribica, isparavanja, mogucnosti boljeg iskoriscavanja svetla i drzanje stabilnije temperature..Svakako to je tvoj izbor Smile Mozes uzeti u obzir visecu rasvetu, gde svakako akvarijum mozes zatvoriti tankim staklenim poklopcem. Da li si planirao biljni? Treba imati u vidu da se diskusi najlepse osecaju kad je slabo osvetljenje..ali ako se odlicis da gajis biljke onda gledaj da ubacis neki veci panj ili krupno bilje gde se mogu sakriti ukoliko im jutarnje svetlo bije u oci kao meni od ranog jutra Smile

Sto se tice filtracije, po meni za akvarijume zapremine 500l najbolje resenje je svakako kanister filter..ja do duse na 200l imam stakleni spoljni filter ( dosta laksi za ciscenje ) dok u drugom od 300l gde su mi skalari imam unutrasnji filter sa zazorom..koji se pokazao odlican zbog kolicine filter mase, stabilne bioloske ravnoteze. Ciscenja filtera je takodje zahvalno.Tj ciscenja gornjeg sundjera,ovo ostalo nema potrebe. Sjajna stvar je ako drzis diskuse, stabilna bioloska filtracija koju svakako mozes postici sa filter zazorom..u ovoj drugoj varijanti manjeg alvarijuma trebalo bi da ti filter bude barem 50l zapremine zbog filter mase, a sam protok vode 2-3 puta litraza akvarijuma na sat.
Sretno!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Radak




Registrovan: 22 Feb 2021
Poruke: 0
Lokacija: Beograd-Barajevo

PorukaPoslao: Čet Feb 25, 2021 10:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav , pa relativno smo blizu ... Smile pocetak Lisovica...

Da li bi mi taj filter sa zazorom pokrivao i veci akvarijum... od kanister filtera sam nasa atman ef4 koji je do 400l ,ali nesto nisam poverljiv u njega. Mislio sam da bih mozda bilo ok da sa zadnje strane akvarijuma u unutrasnjem delu napravim taj filter dimenzije 60x60x15?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License