Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 lisce iznad akvarijuma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
pingvinpilence
Akvarista



Registrovan: 22 Okt 2019
Poruke: 42
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Feb 28, 2021 7:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,
upravo mi se desava da Echinodorus izbacuje list koji prezivljava iznad povrsine vode i ta ideja mi se jako dopada, jel znate koje bi jos biljke to mogle da izvedu u akvarijumu dubine 45cm?


[img]https://photos.app.goo.gl/BGJVnbgU3jwnDxJ6A[/img]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Feb 28, 2021 7:25 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 01, 2021 8:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ludvigia repens ili palustris, hygrophila polysperma, bacopa ( ali bacopa može i da se povije pa da raste po površini zato što je tanja)....Mogu bucephalandra i anubia ali one teže podnose promenu ako nije dovoljno vlažan vazduh u prostoriji i listovi posle ne izgledaju lepo Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Uto Mar 02, 2021 9:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jeste to lepo do momenta kada biljka skonta da joj je lakše i lepše puštati listove van vode. Onda će da posisa iz listova što su pod vodom šta može tj. da reciklira šta može pa će da ih odbaci. Iz stabljike će krenuti da pušta korenje, i pod vodom i van vode. Raj za korije i kozice ali užas za oči i postavku. Ovo prvo se zove apscisija ovo drugo "nisam školovala od vremena" ali kontam da ima neke veze sa geotropizmom.

Imao sam ja i fenomenalnu ideju da ubacim Hygrophila corymbosu u filter. Nikada lakše čišćenje filter materijala. Samo uhvatim biljku i sa njom izvadim sve što je bilo u filteru. greska

Ako je zelenilo koje raste iz akvarijuma ono što želiš da postigneš pogledaj koje sobno/kućno cveće može da se ubaci u akvarijum i čega su se sve ljudi dosetili. Nije svaka biljka koja može iz vode da raste pogodna, neke su otrovne. Jako je lepo za oko, ne remeti postavku unutar akvarijuma mnogo a pojačava filtraciju. Mislim da na forumu ima zavučena i zaboravljena tema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pingvinpilence
Akvarista



Registrovan: 22 Okt 2019
Poruke: 42
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Mar 06, 2021 9:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidjala sam na granju koj viri iz vode jako lepe sitnolisne biljke koje super napreduju drzeci se tu blizu povrsine..verovatno bucephalandra - hvala velji, ali ovaj proces prelaska biljke na kopneni mod bi stvarno bio samar realnosti-hvala peku..

Elem, prodje neki dan, list duplirao masu, stabljika se povila i eno ga lezi na povrsini vode. Ne kvari se, raste jos. Ide novi odozdo,videcemo... rece mi jedan akvarista da echinodorusi to rade pre nego sto procvetaju pa sad jos zeljnije iscekujem.

Bas sam zamislila neku biljku jace drske sa korenom u dnu a listovima skroz iznad u vazduhu..kao strelcia..idem da istrazim malo,znam za onu pirgavu bapsku puzavicu, probacu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
pingvinpilence
Akvarista



Registrovan: 22 Okt 2019
Poruke: 42
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Mar 07, 2021 1:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jesam li nasla

http://www.akvarijum.org/forum.....22868.html

Cool Cool
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License