Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ich kod Borca Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
BojanaP
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 15 Mar 2021
Poruke: 3

PorukaPoslao: Čet Mar 18, 2021 6:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima!
Imam akvarijum od 15l, 5 meseci star
U njemu su Borac, 3 zebrice, 5 neonki i jedan ancistrus
U nedelju sam primetila bele tackice na Borcu
U ponedeljak i sredu sam stavila Costapur, svetlo im je ugaseno, temperatura na 30, rasprsivac upaljen (nisam ga koristila do sad)
Samo su na Borcu tackice, i ne povlace se
Sta jos mogu da uradim za njega?
Filter je hang on, izvadila sam onaj deo sa aktivnim ugljem
On se malo cudno ponasa, na momente normalno pliva, pa onda izgleda kao da mu je tezak rep pa se naslanja gde stigne. Dosta vremena je proveo praveci se mrtav, sto nije radio do sada ( lezi na stranu ispod kamena, na ledjima na nosacu grejaca, na strani na povrsini, a glava mu na biljci), ali posle takvog ponasanja on najnormalnije pliva po akvarijumu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Mar 18, 2021 6:07 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

BojanaP
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 15 Mar 2021
Poruke: 3

PorukaPoslao: Čet Mar 18, 2021 6:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ljubisa03
Akvarista



Registrovan: 19 Feb 2017
Poruke: 77
Lokacija: Kula, vojvodina

PorukaPoslao: Pet Mar 19, 2021 10:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Postovana
nadam se da se situacija popravila kod borca, obicno treba pet i vise dana da se riba oporavi. ono sto je dobro, po slikama, je da nema puno tacki.
Ono sto bi blo veoma dobro je da spustis temperaturu, negde na 27-28, ali da ostaovis aeraciju.
Ako imas mogusnosti, obraduj ga sa nekom zivom hranom koju ce sam da ulovi, da mu se vrati volja za zivotom. Npr ako znas da neko ima kozice, pa nekoliko manjih, od 1 cm ( izvinjavam se svim ljubiteljima kozica, i ja sam spadam u njih) ubaci u akvarijum.
pozz i sve najbolje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
BojanaP
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 15 Mar 2021
Poruke: 3

PorukaPoslao: Pet Mar 19, 2021 6:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,
Situacija je mnogo bolja danas. Jos par tacki i gotovo.
Samo me zanima da li da menjam polovinu vode danas ili sutra? I kad da ih hranim, s obzirom da nisu jele 5 dana. I kad puzice da vratim u akvarijum?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ljubisa03
Akvarista



Registrovan: 19 Feb 2017
Poruke: 77
Lokacija: Kula, vojvodina

PorukaPoslao: Sub Mar 20, 2021 8:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dobro je da se situacija popravila.
vodu mozes menjati odmah, kao sto si napomenula, medjutim obrati paznju, posto je mala zapremina akvarijuma,da temperatura vode koju dolivas bude ista kao i temperatura akvarijumske vode. u suprotnom novi stres za ribice.

ja licno i kad tretiram ribe sa lekovima na ich, ( imao sam slucaj 3 puta u 20 god) ne uskracujem im hranu, samo smanjim. takodje puzeve i kozice ne izolujem kad lecim ribe. nisam primetio neka uginuca.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Voda Borca vuce ka povrsini EmEmily Bolest 3 Uto Jul 11, 2023 2:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li su ovo zenke borca? Maridza Ribe 4 Pet Jul 07, 2023 9:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Čudno ponašanje borca mužjaka i ženke? Maridza Ribe 0 Uto Jun 13, 2023 6:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Blede krljušti borca. Zmaj Bolest 0 Sre Jun 23, 2021 6:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest borca Petric Nikola Razmnožavanje 1 Pon Dec 21, 2020 5:18 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License