Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Bele tačke? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
SanjaP
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2021
Poruke: 30

PorukaPoslao: Pet Mar 19, 2021 9:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro veče, nova sam i na forumu i u akvaristici.
Znanje mi je bazirano na onome sto procitam na razlicitim sajtovima i sve mi je konfuzno.
Akvarijum imam mesec dana.
Prosle nedelje su mi u tri dana uginule 2 silver moli i jedna gupi.
Na gupi sam primetila nesto slicno sto se naziva bele tačke ili mrlje...Nikakav lek nisam imala.Sve zatvoreno.Cekam ponedeljak.
Zamenim dodatno 1/3 vode i dodam hang-on filter pumpu. Situacija do ponedeljka znatno bolja: preostale 3 gupi pocele normalno da se ponasalju, muljasi takođe. Tetre i trihogasteri ionako su sve vreme bili u redu.
I tako odustanem od lecenja misleci da se sve sredilo samo od sebe.Cele nedelje sve ok. Verovatno ovo ne bih ni pisala da mi prodavacica nije veceras dala preparat (posto sam joj pokazala sliku uginule gupi ) i rekla da akvarijum svakako tretiram.

Radi se o ihtio leggera 10ml.
I najzad pitanje: ako su sve ribice sad OK (ne primecujem bele fleke ni tacke po njima) treba li akvarijum da tretiram ovim preparatom?
Hvala unapred na odgovoru, Sanja

Ovako je izgledala uginula gupi:
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Mar 19, 2021 9:49 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Sub Mar 20, 2021 4:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ich ne izgleda ovako ni priblizno, nego bukvalno kao so sitne tackice koje su i iz profila vidljive kao so, u 3d su. Riba ima i specificno ponasanje, pokusava da se cese o biljke, podlogu, kamenje i sta sve ima u akvu.
A bele mrlje, fleke i po ribi neki oblici, mogu biti neke druge bolesti, gljivicne ili bakterijske. Posto ti je akv prilicno nov, moze biti ko zna sta, ali cim primetis nesto cudno na ribama poput oboljenja, menjanje vode je svakako pozeljno. Redovno menjaj vodu, ne prehranjuj ribe, i sve ce uci u ravnotezu za jos koji mesec. Srecno!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
SanjaP
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2021
Poruke: 30

PorukaPoslao: Sub Mar 20, 2021 6:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Vam najlepše na odgovoru i savetima 🙂
Veliki pozdrav🙂
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Crne tačke/ fleke na listovima SanjaP Biljke 14 Pon Apr 12, 2021 7:42 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sta korigovati kada puzevima kucice b... Suncokret Ostali Stanovnici 3 Sub Avg 15, 2020 10:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Crne tačke na barbusima dragang Bolest 4 Ned Maj 10, 2020 10:48 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bele alge Zelenizeleni Alge 4 Ned Apr 26, 2020 1:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bele tacke ICH........ srki.acs Bolest 11 Pet Jun 14, 2019 8:48 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License