Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Od A do Š, akvarijum od 50 litara Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Nikollo
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2021
Poruke: 38
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pon Mar 01, 2021 2:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam najvaznije pitanje, da li je moguce na ovom forumu menjati i brisati poruke? Hocu da mi izbrisete ovo hteo sam vise pitanja da postavim pa sam zato hteo ovde ali vidim da jem onu stvar pa bih da mi se obrise ovo a pitanje cu svakako postaviti na teme o filterima i pumpama jer tu i pripada
Napravite nekako, valjda ima neki hakler medju vama, ili neko ima kontakt sa vlasnikom pa da se napravi da krsteno moze da se otvori link bez brisanja 50 karaktera pre samog linka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Mar 01, 2021 2:57 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Nikollo
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2021
Poruke: 38
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Mar 27, 2021 5:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobar dan.
Imam akvarijum, verovatno sam vec sve i naveo u prethodnim postovima, 60l zapremine doduse kao da je 50 pa i manje posto ostavim 10 cm do vrha bukvalno, unutra imam 8 neonki, koridorasa aneusa ili kako se vec pise uglavnom ima srebrnkastu boju i imam jednu ako se ne varam sunset plati zlatkasta sa crnim detaljima vrlo lepa i malo veca od neonki i zato bi ja neonke cak izbacio jer se ne vide i zbog velicine a i zbog boje u izobilju valisnerije, zuta se vidi kao signalna raketa. Gupi sam planirao ali sam kupio gotov akvarijum pa sta je tu je. Uglavnom za sad ne bih ja nista dirao, poceo sam tek, a sad pitam za KOZICE.
Temperatura je oko 25stepeni, sad sam okrenuo bukvalno na grejacu da radi na 30c posto se ne menja na termometru koji je skroz na suprotnoj strani akva temperatura i evo sad je 26 nije 25 izgleda. Imam dva filtera mada cu vrv jedan izbaciti al sad ne diram nista nemam mu*a Very HappyD. Unutrasnji resun stvarno solidno tih pa bi mogao njega da ostavim taman da tu naguram vatu pa da taj komplet fitler tera vodu ovamo u moj diy spoljni filter od plastike a mogu i da skinem pa da samo glava bude u akvu. Taj ima protok unutrasnji filter 380l a ova sobo pumpa 300 al tera duplo manje na oko, da ne kazem troduplo, sobo tanak mlaz a resun ko iz slavine siklja, mislim da je cak sobo i bolja, resun ima mozda i preveliki protok, sta vi mislite, sud je 3l, vata naravno gore, pa biosudjer pa dole biolavatit i mini siporex.
Hteo sam da ubacim kozice, koja je razlika izmedju cherry i sakura kozica, sakura su crvenije i to je to? Da li cu imati ikakvih problema sa dodavanjem kozica i da li moze i da se ocekuje potomstvo sa trenutnom postavkom ribica i samo sa valisnerijom. Koji odnos treba m/ž kozica? Hvala na svakom savetu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikollo
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2021
Poruke: 38
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Mar 27, 2021 5:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E da, posto bi ja mozda ubacio neke zbunaste nize biljke koje bi manje blokirale pogled a i npr mahovine mogu da sluze i za skrivanje mladji, za to je potrebna bar dobra rasveta. Te neke co2 to nista, nema se para ni za nas ljude a ne ribice Very Happy. Pa me interesuje u globalu sta treba za neko budzet resenje za solidnu biljnu rasvetu. Ne znam ni kako funkcionisu tacno neonke pa ako neko ima zivaca bilo bi super da ukratko objasni. Mislim da su neonke povoljne sem sto se na pola godine do godinu moraju menjati ali te neke od 30 40 50 cm mogu da se kupe za 500, 1000 dinara. Ne znam koliko je konzola i gde se kupuje i kako se radi, znam ovo sa obicnim sijalicama, grla, prekidaci i to, ali ovo nemam pojma Very Happy. Cak sam elektrotehnicar po struci doduse samo formalno a znanje nemam nikakvo sem ovo mozda po kuci ponesto da uradim a da me ne ubije struja.
Da li moze nesto sem ovih par biljnih vrsta valsinerije kripti itd da raste a da se ne pomucim previse uz dobro svetlo ili mora profi podloga i ostale zezancije?
Znaci ja bi biljni akv a da me ne samara po dzepu, koje su mi opcije? Mislim ne biljni nego da desetkujem valisneriju i ubacim mozda neku mahovinu ako bi izveo u buducnosti neki mrest, i jos neku bilo koju biljku ali samo nizu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarij 60 litara doma87 Početak u akvaristici 4 Pet Jan 26, 2024 6:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License