Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Alge po biljkama Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Yaesu
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2020
Poruke: 17
Lokacija: Ninberg

PorukaPoslao: Čet Apr 08, 2021 6:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima,

Uslikao sam akvarijum i na slikama se vidi moj problem sa biljkama, stalno sadim novo bilje i ono samo vene i hvataju se alge po listovima...
Zasadim novo bilje i ono posle par nedelja pocne da vene i za mesec dva je totalno unisteno alge po listovima a bilje vene,
od dodatne ishrane za bilje koristim EasyLife Profito, dali je moguce da je problem dnevno svetlo ili voda? U akvarijumu imamo jedan veliki kamen sa mora dali on smeta?

Hvala najlepse za svaki ogdovor i za svaku pomoc!

Srdacan Pozdrav!

Image

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Apr 08, 2021 6:59 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Čet Apr 08, 2021 8:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

biljke nezahtevne malo biljaka mnogo svetlosti plus prihrana jednako alge
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Yaesu
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2020
Poruke: 17
Lokacija: Ninberg

PorukaPoslao: Čet Apr 08, 2021 8:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na odgovoru ,

Dali bi trebao da gasim svetlo nocu ili preko dana kako bi bilo najbolje da namestim?

Pozdrav i najlepse hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Čet Apr 08, 2021 9:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fotoperiod, tj. period upaljenog svetla bi trebao biti 6-8 sati dnevno. dakle otprilike koliko i traje dan od 8 do 16 ili 9-17, sam izaberi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Čet Apr 08, 2021 9:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako provodis vreme kod kuce, mozes 4 sata da drzis upaljeno, pa da ugasis 2 sata, pa opet da upalis 4 sata
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Apr 08, 2021 10:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa dobro sad, dan traje od 6 do 19h, ali slažem se, duže od 8 sati u početku nikako. Poželjno je što kažu kolege 6 sati, pa postepeno dižeš po pola sata na 2-3 nedelje, da ne dođe do havarije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
senkasenkasenka
Akvarista



Registrovan: 22 Sep 2014
Poruke: 350
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Pet Apr 09, 2021 8:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kupi tajmer, pa ga lako podesis da pali i gasi kako hoces, ja bih 4-2-4 varijantu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Yaesu
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2020
Poruke: 17
Lokacija: Ninberg

PorukaPoslao: Sub Apr 10, 2021 12:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala najlepse na svim odgovorima,

Imam ja vec vremenski relej pa cu probati tako nastelovati pa cemo videti za neko vreme kakvi su rezultati

Jos jednom najlepse hvala svima!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Yaesu
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2020
Poruke: 17
Lokacija: Ninberg

PorukaPoslao: Uto Apr 27, 2021 9:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo zeleo bih jos jednom da se zahvalim svima , posle nekog vremena , uradio sam sa svetlom kako ste mi objasnili stavio tajmer da gori 8 sati dnevno i da se gasi , i evo pocele su sve biljke da teraju nove listove oporavljaju se jako lepo , ja se nadam da je to sada to ali razlika se odma primeti bas puno , neke sam mislio da su skroz mrtve i isterale su komplet nove listove...


Od srca hvala jos jednom svima , nadam se da cu i ja nekome u buducnosti moci pomoci...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pocetnik - akvarijum sa biljkama Gardijan Početak u akvaristici 0 Pon Avg 15, 2022 1:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnica, 34L, "smeđe" alg... Bambi Početak u akvaristici 9 Ned Apr 17, 2022 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Truljenje hrane u plutajućim biljkama sputnik8 Ishrana 7 Čet Dec 10, 2020 9:24 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alge Nemanja21 Početak u akvaristici 7 Sre Dec 09, 2020 11:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa crnim cupkastim algama na ... djilepfc1970 Alge 59 Ned Avg 09, 2020 9:46 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License