Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Plava neon tetra, izbocen stomak Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Nikollo
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2021
Poruke: 38
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pon Apr 19, 2021 8:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li mi neko sa sigurnoscu moue reci sa ovo nije ili nazalost jeste neonska ili neka druga bolest, ovo su slike koje sam uspeo da napravim(galerija): https://ibb.co/album/RpG7n7

(U slucaju da ne radi, link jedne, najjasnije slike:
https://ibb.co/F8gFFXY)

Ova jedna slika(ja msilim prva u galeriji) je od jedne neonke koja gospodari sredinom akvarijuma da li sto je najbolja geostrateska pozicija, ruza vetrova ili sto uglavnom tu negde bacam hranu to ne znam ali cesto grize i rasteruje zemljake. Ovo pitanje nije od velikog znacaja ali eto ako neko zna stagod. To je najveca neonka, nije najduza ali je najlepsa i najdeblja, da li je m ili ž stvarno ne znam, verovatno žensko, malo jače, domaćinsko. Teško je videti sa slike pošto nema drugih na gomili za usporedbu ali najlepša je ubedljivo od svih, najpunija, ove ostale su nekako kao izguzvane a ova kao avion.

A ova bolesna ne znam da li da je izbacim jednostavno ili sta da radim ali ima sigurno 3, 4 dana da sam prvi put primetio izbočinu. Nemam šta specijalno da dodam ali vi pitajte, hranim sad serinim granulama, ima bilja kao sto vidite filtracija normalna, cistim filtere ne znam da sam negde nesto pogresio da se secam sto bi moglo da prouzrokuje nesto. Ponasanje ribice je da je trenutno u korneru Very Happy. Inace je jos odavno primecena neka ribica (ne stavljam im ogrlice sa imenom) isto koja je tako "blejala" tamo u uglu ali nisam primetio da je imala ikakve deformitete, da li je to ova ista ne znam. Inace su mi ribice dosta neaktivne. Plati mi je zanimljiva ona nesto uvek istrazuje, spusti se i do poda jer je alava brine se da se ne prejede koridoras verovatno. A neonke cesto samo plutaju. Jedu sve ribice normalno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Apr 19, 2021 8:03 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Nikollo
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2021
Poruke: 38
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Uto Apr 20, 2021 1:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danas sam pregledao sve neonke i ni jedna nema stomak. Cudno. Da nije polozila ikru Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Sre Apr 21, 2021 2:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stomak i nije delovao trudnicki na njoj, al sta god da je bilo bitno je da ga vise nema i da su sve zive i zdrave Very Happy za razmnozavanje im treba meka voda , ako ne stavljas ro vodu ili neku omeksanu smolama i td, u cesmusi se ne razmnozavaju, mislim da to nije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikollo
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2021
Poruke: 38
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sre Apr 28, 2021 12:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Juce ja mislim primetio sam kod 2, 3 neonke izbocen stomak. Da li se prejedaju ili su obolele stvarno ne znam. Ja im svakako necu nista raditi, ako sve uginu ubacicu gupije taman, jos bi me to i spasilo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka tetra akvarijum Lee Početak u akvaristici 4 Pon Maj 24, 2021 8:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Borac vs Neon tetra uki01 Ribe 4 Sub Apr 03, 2021 12:58 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ember tetra potraznja popindeed Tražnja 3 Uto Nov 17, 2020 2:50 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoć! Uvučen stomak, uginuće ribica. AceXl Bolest 27 Pon Avg 10, 2020 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Red lizard, mramorna sekirica i ember... Slepi_Putnik Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Maj 29, 2020 3:24 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License