Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Corydoras sterbai, cudno ponasanje. Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Danilo




Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 2
Lokacija: Beograd, Sumice

PorukaPoslao: Pon Dec 29, 2014 3:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj akvarijum ima 50 litara, cikliran je, postavka je stara oko 8 meseci, poseduje spoljasnji filter...
Imam 9 kraljevskih neonki, 3 black molly, 4 ancistrusa, 4 koridorasa pande i jednog koridorasa sterbai. Akvarijum ima mangrov panj, nanu i jos jednu anubiju koja je srednjeg rasta.

Akvarijum odrzavam tako sto jednom nedeljno menjam trecinu vode, ali je jedan period aq bio bez rasprsivaca vazduha, tada mi je uginuo jedan od tadasnja dva koridorasa sterbai...od kako je on uginuo, ovaj drugi je poceo cudno da se ponasa, ne moze da odrzi ravnotezu, pliva malo naopako, malo normalno, nekada lezi na strani, vidim da mu rade skrgice, ali se jako dugo zadrzava na istom mestu...interesuje me znate li u cemu je problem i kako bih ga resio jer su sve ostale ribice zdrave, jedino se on cudno ponasa?

Hvala unapred.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Dec 29, 2014 3:28 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Dec 29, 2014 5:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko je star? Moj paleatus je jos 2012 kupljen, i ima pojave tako da bude odsutan. 2 puta umalo da ga izbacim, mislio da je uginuo. Nekad se uspravi u valisneriji i lezi tako, nekad se okrene na bok. Doduse pliva normalno. A mozda je zato sto je sam. Imam jos 4 koridorasa aneusa, ali on se sa njima slabo druzi, verovatno zbog razlike u godinama! Laughing
Ovi aneusi su mnogo mladji od nega. Mozda je to razlog i kod tebe. Probaj da mu nabavis jos 3-4 komada njegove vrste pa vidi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Danilo




Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 2
Lokacija: Beograd, Sumice

PorukaPoslao: Pon Dec 29, 2014 6:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Plasio sam se starosti, jer sam ih nabavio od coveka koji je imao "klasicnu trgovacku" pricu...
Da, i moj se ne druzi sa pandama, sto je vrlo slican slucaj, pokusacu sa novim drustvom, pa cu javiti kako se stvari odvijaju...hvala na savetu... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ExtraY
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2014
Poruke: 80
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 14, 2015 9:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima li nekih novina u vezi tvog corydorasa Danilo?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Sre Jan 14, 2015 11:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Obicno kad se tako ponasa kao sto je opisao ribica ugine.
Nadam se da nije..Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
ejsventura
Akvarista



Registrovan: 28 Okt 2013
Poruke: 16
Lokacija: Sevojno

PorukaPoslao: Uto Jan 26, 2016 10:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Shocked Shocked
Pozdrav svima, kao i imenjak Danilo, imam istih problema sa tzv muljarima corydoras, konkretno nekoliko puta sam pomislio da je uginuo jer je u nekim neprirodnim položajima, kao da je ukočen, čak se ne vidi da li diše, međutim malo istražujući o ovim prelepim i vrednim ribicama(moj primerak je nekih 4-5cm i pozamasne debljine), i čitajući ovu temu došao sam do zaključka da je u pitanju problem raspršivača, i da mu nedostaje kiseonika...jer sam dosadašnji raspršivač smanjio(naravno prinudno) i sada mu verovatno nema dovoljno kiseonika u vodi, stoga ću aktivirati ponovo jako rasprsivanje i nadam se da ce se promeniti, da će ponovo biti onaj stari...
Evo i nekih slika mog corydorasa u fazi "spavanja"Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 27, 2016 12:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel moze jedna slika celog akvarijuma, ja ovde vidim filer pumpu na jednom, a ostatak gde je sundjer na drugom mestu, pa ono cista radoznalost Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ejsventura
Akvarista



Registrovan: 28 Okt 2013
Poruke: 16
Lokacija: Sevojno

PorukaPoslao: Čet Jan 28, 2016 1:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Crying or Very sad Crying or Very sad
ipak je uginuo,
oči su mu onako bile izbuljene dan pre uginuća,
a u akvarijumu imam od filtracije dve filter pumpe, koje čistim na svakog meseca..doduše nisam ih čistio od nekog decembra, pa pretpostavljam da je to bio uzrok uginuća.
Inače sliku akvarijuma u celosti evo:
[img]http://prntscr.com/9vvj3n[/img]
[img]http://prntscr.com/9vvllq[/img]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ejsventura
Akvarista



Registrovan: 28 Okt 2013
Poruke: 16
Lokacija: Sevojno

PorukaPoslao: Čet Jan 28, 2016 1:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikollo
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2021
Poruke: 38
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sre Apr 28, 2021 12:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ne bih otvarao novu temu postavicu ovde pitanje za mog paleatusa. Evo jutros sam ga video prvi put posle 2 meseca od kako imam akv da opet pliva po akvarijumu blesavo. U zadnjih mesec dana ga skoro nikad ni ne vidim. Nema drustvo, sam je. Zadnjih dana ga vidim kako brlja po podlozi i onda stane kao mrtav. Par sekundi se krece a onda kao da je ostao bez baterije. Lezi tako cesto na stomaku na podlozi, nije mu polozaj cudan, samo sto je neaktivan. Sta to znaci da li neko zna?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Apr 29, 2021 8:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze da bude sve i svasta. Oni vole da su u jatu, da ih ima barem 5 u jatu i tek onda daju puni sjaj.
Obicno su oni prvi na udaru oko kvaliteta vode. Kad god neki parametar odskoci od standardnih vrednosti oni postanu malo cudni.
Da uzmemo u obzir da je sa vodom sve ok, da ga neka druga riba ne maltretira ... preporuka da se ubaci jos nekoliko komada. Formira jato pa ko zna, mozd bude i malaca uskoro.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Corydoras black Venezuela Tibor Ribe 2 Sub Dec 12, 2020 2:02 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Corydoras Pygmaeus, sakura red, malez... Veverac Tražnja 5 Uto Nov 10, 2020 8:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Corydoras pygmaeus Veverac Arhiva Malih Oglasa 1 Čet Apr 30, 2020 9:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Corydoras i Barbus tetrazona dragang Ribe 17 Sub Apr 18, 2020 10:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Corydoras nema oko! POMOC Tajson Ribe 4 Sub Apr 20, 2019 7:38 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License