Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 jako dosadan ich Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
damirski
Slučajni Prolaznik

Registrovan: 19 Mar 2021

PorukaPoslao: Čet Maj 13, 2021 10:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav drugari,
imam pitanje, skoro sam imao problem sa ich - om i to sam uspeo da resim, sa povecim gubitcima ali sta je tu je nisam odmah provalio o cemu se radi al sta je tu je, ostavio sam akvarijum 2 meseca bez i jednog novog stanvnika i pre par dana sam ubacio par ribica ( molly 3 bele i 3 tackaste) sacekao malo vidim lepo se navikle pa dodao jos dve ( electric ble ram i obican ram ) sacekao par dana i dodao jato neonki ( 11 komada ) i paradise fish vec u akvarijumu je bio jedan borac, 3 cistaca i 3 black molly-a i primetim danas da nenkice pocinju da dobijaju bele tacke. Odmah sam uzeo parametre vode
Image
podigao temperaturu na 30 stepeni ( 26 je standard na koliko je grejac a spoljana temperatura je vec oko 30 stepeni te im je efektivno dignuta temperetura za maksimum jedan do jedan ipo stepen ) i ukljucio punktol od jbl-a i suspendovacu hranjenje bar 3 ili 4 dana.
Obzirom da znam da na toploj vodi parazit se spusti na dno i ucauri i ceka sledecu priliku moje pitanje je jel postoji mogucnost da se trajno otarasiti ich-a iz akvarijuma tj da se izbegnu situacije sa njim ?
Takodje me zanima da li je pametno da im menjam vodu u toku tretmana lekom ?
Da napomenem da sve ribice aklimatizujem pre dodavanja u akvarijum i to lagano natenane i da koristim jbl biotopol kako bi ih zastitio.
Kako bi dao vise informacija o akvarijumu radi se o 250 litara akvarijumu sa sljunkom sitnim delimicno zasadjenim i jednim mangrove drvcetom ( oko 15 cm dugackim ) par kamencica 2 grejaca ( trenutno na 30 stepeni ukljuceni standardno na 26 ) i jednim ornamentom. Filtracija kanister jbl cristal profi e902 green line sa pridodatim jbl clearmec plus i jbl superactivated carbon ( povadjeno pre ubacivanja leka ) , osvetljen led osvetljenjem 10 sati dnevno i trenutno bez co2 sistem ( fali samo solenoid i manometar ) Akvarijum je star oko 5 meseci i cikliran po jusu i ps-u.
Hvala svima na odgovorima i oprostite sto sam ga oduzio za sve pare.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor

PorukaPoslao: Čet Maj 13, 2021 10:45 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Cvrc
Akvarista

Registrovan: 10 Jul 2011

PorukaPoslao: Pet Maj 14, 2021 12:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sera Costapur prema upustvu uglavnom resava problem kako treba. Moguce da si jednostavno kupio zarazene ribe...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
damirski
Slučajni Prolaznik

Registrovan: 19 Mar 2021

PorukaPoslao: Pet Maj 14, 2021 5:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probacu sutra da nadjem negde. Nisam vidjao njihove proizvode ovde, uglavnom jbl, api i fritz. Palo mi je i to na pamet ali dal je moguce dva puta da kupim zarazene ribe nisam valjda takve dlakave srece.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Koje biljke trpe jako strujanje vode? PAN Biljke 5 Pet Jun 22, 2018 10:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Jako bučna Tetratec APS 300 vazdušna ... grofstevan Ostala oprema 6 Čet Dec 31, 2015 3:26 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka jako agresivan Ramirez! Volkodav Ribe 13 Ned Okt 12, 2014 9:39 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Jako kisela i slabo kisela smola pakonja Hemija 9 Uto Jul 23, 2013 11:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Potrebno jako malo Panacur-a chikavili Arhiva Malih Oglasa 5 Ned Dec 16, 2012 5:51 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 

eXTReMe Tracker