Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Misljenje o filter materijalu za kanister filter JBL Cristal Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
golff
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2013
Poruke: 28

PorukaPoslao: Pet Jul 02, 2021 12:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Interesuje me misljenje iskusnijih akvarista o kombinaciji i redanju filter materijala u mom kanister filteru koji je dosao u njemu tj. da li je dobra kombinacija i redoslijed redanja? Filter ce biti koristen za biljni akvarijum zapremine oko 230 litara vode u kojem ce se nalaziti manje ribice npr. Barbusi, Neonkice itd. Interesuje me da li treba sta dodati ili izbaciti od ovoga sto ja imam. Redoslijed redanja korpi sa materijalom je od 1 do 4 s tim sto je broj 1 prva korpa na dnu pa nadalje prema vrhu. U korpi broj 3 u sredini je vrecica sa aktivnim ugljem.Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jul 02, 2021 12:46 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Pon Jul 05, 2021 8:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trebalo bi da tu ide jedan sloj vate, preko tog sunđera u broju 4. U broju 1 ostavi samo keramiku, tj. dodaj još, a taj sunđer iz broja 1 stavi u broj 3(deluje da su isti).
A ugalj izbaci.
Ali, sačekaj da ti iskusniji korisnici kanister filtera iznesu svoje viđenje...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
damirski
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 19 Mar 2021
Poruke: 8
Lokacija: Malta

PorukaPoslao: Pon Jul 05, 2021 1:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav ja koristim JBL canister i prezadovoljan sam njima.
Po mom misljenju i kako sam ja odradio setup u mom kanisteru je sledece.
Na 4 nisam stavljao vatu jer je to za predfiltraciju i tuda ide samo prljava voda ( nasao par puta male ribice tu pojma nemam kako su prezivele ) korpa broj 2 je prva u filteru i tu sam dodao malo nesto keramickih prstenova ne previse da bi lepo legla gornja korpa. Sledece korpa koju sam stavio preko je sa aktivnim ugljem i to JBL carbomec ultra a preko toga sam stavio korpu iz koje sam povadio sundjere fabricke i stavio prvi sloj jbl clearmec plus i kao poslednji flter medijum sa kojim voda ima dodira sam stavio vunu. Za JBL mozes da nabavis vec fabricki isecenu vunu ili da je sam seces nije da je mnogo vazno. Taj setup mi je u filteru vec par meseci i moram priznati da sam prezadovoljan voda je bistra toliko da kad mi klinac ne zaprlja prednje staklo covek bi pomislio da ribe plutaju u nicemu Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
damirski
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 19 Mar 2021
Poruke: 8
Lokacija: Malta

PorukaPoslao: Pon Jul 05, 2021 1:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

damirski ::
u nicemu Very Happy
ispravka niucemu Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka unutrasnji ili spoljni filter ? ljiki Filteri i pumpe 7 Sub Nov 19, 2022 11:26 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sundjer filter ili unutrasnji filter ... Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Ned Mar 20, 2022 9:48 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License