Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kotilica za ribe Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Dec 16, 2009 9:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo je jedan od nacina kako da napravite kotilicu za zivorotke. Ovo je neki moj sistem koji sam davno patentirao Smile
Od velicine kotilice zavisi koje ce ribe moci stati u nju, dakle ako je malo veca u nju ce moci stati i gupike, platike, molike i ksifoforusi...

Sledi slika pa objasnjenje slike i same kotilice.

Image

Crne debele linije predstavljaju naravno staklo. Na slici je naime dupla kotilica.
Broj 1 predstavlja pregradno staklo,
Broj 2 predstavlja bocno staklo
Broj 3 predstavlja stakleni (moze i neki drugi matarijal tipa plasticna lajsna) nosac kotilice.
Prostor izmedju bocnog i pregradnog stakla je prostor kroz koji male ribe "ispadaju" iz kotilice. Posto mladj ima zumancanu kesu ribe jos nemaju snage za neko plivanje pa bukvalno polako propadaju kroz taj otvor na dnu kotilice. Koliki ce biti ugao izmedju pregradnog i bocnog stakla zavisi od vase procene. Pod procenom podrazumevam koliko ce te ribi dati prostora za kretanje i samim tim mogucnost prostora za plivanje ali i da uhvate male i da pojedu. Moja preporuka je da taj ugao bude manji od 45 stepeni. Staklene nosace stavljate na ivice akvarijuma kako bi kotilica bila fakticki fiksirana. Mozete slobodno te nosace praviti i od plasticnih lajsni.
Sto se tice dimenzija to najvise zavisi iskljucivo od vas samih.

Ukoliko ima nekih pitanja ili nejasnoca stojim na raspolaganju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Dec 16, 2009 9:24 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

MiB
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2009
Poruke: 269
Lokacija: Šabac

PorukaPoslao: Sre Dec 16, 2009 10:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam napravio kotilicu koristeću kutije od diskova. Slikaću i napisati proces pravljenja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
ika97
Banovan
Banovan



Registrovan: 02 Nov 2009
Poruke: 210

PorukaPoslao: Sre Dec 16, 2009 10:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ima mnogo nacina...ovaj je dobar...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sre Dec 16, 2009 10:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo je jedan od najboljih resenja ne vidim neko nesto spec.bolje resenje .Imale su pre mnogo godina unazad cini mi se da se kupe ove ,,kotlice ,,plasticne u nasim radnjama. Mada je moj izbor uvek bio obicna tegla bez ikakvih problema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ika97
Banovan
Banovan



Registrovan: 02 Nov 2009
Poruke: 210

PorukaPoslao: Čet Dec 17, 2009 12:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

moj izbor tegla...u nju casa na dnu case mreza kad se koti malci propadaju kroz mrezuu
to su ustvari 2 u 1 moj najj nacin...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Čet Dec 17, 2009 10:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja kad sam gajio gupike nikad nisam koristio mrestilice. i samo sam u trenutku odnosno kada vec zenka treba da se okoti pojacao sa ishranom da se ne iscrpi i ona se sama okoti u tegli i ne pojede malce, i bude jos sa njima u tegli skoro nedelju dana bez ikakvog problema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ika97
Banovan
Banovan



Registrovan: 02 Nov 2009
Poruke: 210

PorukaPoslao: Pet Dec 18, 2009 11:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

meni jede malce..zato i koristimm kotilicu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
v!KTOR
Akvarista



Registrovan: 19 Maj 2010
Poruke: 316
Lokacija: ELEMIR(ZRENjANIN)

PorukaPoslao: Sub Maj 22, 2010 4:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ika97 JE IMAO NAJ JEDNOSTAVNIJE RESENJE NISTA POSEBNO A JAKO KORISNO!!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuICQ broj
mungos
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2010
Poruke: 47
Lokacija: vrci

PorukaPoslao: Pet Jun 04, 2010 11:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

moze neko objasnjenje za kotilicu ono sa teglom?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nikola97




Registrovan: 03 Jun 2010
Poruke: 2

PorukaPoslao: Čet Jun 17, 2010 4:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

MiB daj postavi tu sliku da vidimo kako si to izveo treba mi hitno mrestemi se ribicce u akvarijumu i sve ih vece ribe pojedu..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
ma samo Bane




Registrovan: 04 Avg 2010
Poruke: 1
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Avg 08, 2010 3:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo ja cu pojasniti...
potreban pribor:
-tegla (sa poklopcem!)
-casa od kiselog mleka ili pavlake
-neka metalna, relativno dugacka sipkica, ne deblja od 5mm

e sad postupak:
-tu sipku zagrejete na ringli (to je najbolji nacin)
-busite rupice na casi, na razdaljini od oko 1cm

i to je to Very Happy

suplju casu stavite u teglu (sasvim slucajno, savrseno se uklapaju, tkd ne propada)
i OBAVEZNO stavite i poklopac, takodje izbusen tako na rupice, da ne bi riba-majka iskocila.

aj jos 1 mali savet: kad ubacujete ribu da se mresti, stavite joj svezu (odstojalu 1 dan) vodu i ocekujte rezultate u narednih nekoliko sati... ako se ne izmresti ni narednog dana-vratite je nazad u aq.

toliko od mene. pozdav Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dejan_989
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 10 Okt 2010
Poruke: 3
Lokacija: Uzdin

PorukaPoslao: Ned Okt 10, 2010 10:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ispascu malo glupav, ali... Kako da ja znam kog ce se dana okotiti?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Ned Okt 10, 2010 11:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

S`rch!!! Ima milion takvih tema!
Pretraga je zakon Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Sub Okt 30, 2010 8:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a kako to sa kutijom od diskova ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
vladan i milena
Akvarista



Registrovan: 18 Okt 2010
Poruke: 13

PorukaPoslao: Pon Nov 01, 2010 9:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zar nemaju da se kupe kotilice , ja sam cuo da imaju neke plutajuce koje stoje u isti aq sa ostalim ribicama
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Da li smijem hraniti ribe crvima Luka2907 Ishrana 1 Pon Jan 15, 2024 6:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ribe za morski akvarijum do 15L? frenkdogg Ribe 5 Pon Dec 27, 2021 6:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda i ribe na povrsini Bagzi80 Početak u akvaristici 12 Sre Okt 27, 2021 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka identifikacija ribe damirski Ribe 4 Sub Mar 27, 2021 12:22 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Hrana za ribe - SERA KOI Professional Gangster Ponuda 0 Ned Nov 15, 2020 10:16 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License