Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Juwel 110l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Caba1
Akvarista



Registrovan: 21 Maj 2021
Poruke: 12
Lokacija: Grude

PorukaPoslao: Pet Maj 21, 2021 7:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo poslje 4 mjeseca priprema konačno u Nedjelju ulio vodu. Trenutno stanje ćete vidjeti na slici.
Juwel 110l
Filtracija: Jbl cristalpro e701(spuxva ,secheim matrix i purigen)
Hardscape: mangrow i granitni kamen iz prirode
Rasvjeta :pravljena 70w
Podloga: lava kamen,jbl vulcano mineral, secheim fllurite red po njemu na pojedinim mjestima bijeli kvarcni pjesak)

Trenutno sam u fazi sadnje bilja tako da svaka sugestija,kritika itd je dobro došla. U planu ubaciti monte carlo,parvula mini oko velikog kamenja, microsorum triderm nazad na korijenje

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Maj 21, 2021 7:09 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Maj 21, 2021 9:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka čast,dobro utrošeno vreme vidi se da si proučio sve za to vreme i primenio za ekstra start!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Caba1
Akvarista



Registrovan: 21 Maj 2021
Poruke: 12
Lokacija: Grude

PorukaPoslao: Pet Maj 21, 2021 10:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

chaosad ::
Svaka čast,dobro utrošeno vreme vidi se da si proučio sve za to vreme i primenio za ekstra start!


Hvala ,puno mi to znači. Nisam htio žuriti,svaku večer sam nešto proučavao, u glavi vrtio šta napraviti. Mislim da sam skoro sve odradio školski,nadam se da neću imati veliki problema. Iduća stavka za nabavu mi je boca Co2 i to je to što se opreme tiče.Ispalo je ovako,moram priznati da sam i sam sebe iznenadio. Hvala još jednom
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Caba1
Akvarista



Registrovan: 21 Maj 2021
Poruke: 12
Lokacija: Grude

PorukaPoslao: Pet Jun 04, 2021 3:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Update...

Ima tu još posla ali glavnina biljaka je posađena. U zadnji plan Rotala H'ra, ne korijen došle dvije pinnatifide ,a na niže na korijenu posađen Microsorum "trident". U prednji plan dodano još malo Lobelie cardinalis, Staurogine Repens,Elocharis parvula i iMonte carlo
Još nakitit pojedine vrhove korijena sa mahovinom christmas moos i to je to. I onda samo čekati i slagati po volji...

Kompresirana slika u nastavku...


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Caba1
Akvarista



Registrovan: 21 Maj 2021
Poruke: 12
Lokacija: Grude

PorukaPoslao: Pet Avg 06, 2021 7:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trenutno stanje akvarijuma je na slici. Pojavilo mi se nešto končaste alge al ništa strašno probao sam smanjiti gnojenje i foto period pa ću viditi oće išta pomoći.
Sviđa li vam se akvarij,jel vrijedi ovo šta?

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
senkasenkasenka
Akvarista



Registrovan: 22 Sep 2014
Poruke: 350
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Pon Avg 09, 2021 11:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlican je druze ..bas dobro ispao,deluje prirodno, a koncastu mozes sa algae exit-om da resis, ..samo napred
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Caba1
Akvarista



Registrovan: 21 Maj 2021
Poruke: 12
Lokacija: Grude

PorukaPoslao: Ned Avg 15, 2021 12:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

senkasenkasenka ::
Odlican je druze ..bas dobro ispao,deluje prirodno, a koncastu mozes sa algae exit-om da resis, ..samo napred


Hvala puno. Problem sa končastom je ajmo reć stavljen pod kontrolu, promjenio način gnojenja i skratio foto period za jedan sat i vidim da se lagano povlači. Ako bude alarmantno onda ću tretirati sredstvima.

Biti će još slika razvoja akvarija nakon mjesec dana...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Avg 16, 2021 10:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni se ovo dopada kako izgleda, dosta detalja, spoj kamena i drveta, samo napred!

Čini mi se da ti je ova poslednja slika nešto lošijeg kvaliteta, pa možeš okačiti novu, da se bolje vidi napredak?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pon Avg 16, 2021 8:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobra je postavka, sto rece prethodnik malo losija slika, dodaj jos neku sliku iz nekog drugog ugla da sagledamo sa svih strana
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Caba1
Akvarista



Registrovan: 21 Maj 2021
Poruke: 12
Lokacija: Grude

PorukaPoslao: Uto Avg 17, 2021 11:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image


Image

Image

Image

Ovo je slikanje na brzinu ,poslje druge smjene,bez čišćenja stakla i bilo čega.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Caba1
Akvarista



Registrovan: 21 Maj 2021
Poruke: 12
Lokacija: Grude

PorukaPoslao: Uto Avg 17, 2021 11:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kompresiranje slike sa 6 mb na 250kb poprilično ubije kvalitetu slike
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Avg 18, 2021 9:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bas mi se svidja kako si rasporedio biljke
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Caba1
Akvarista



Registrovan: 21 Maj 2021
Poruke: 12
Lokacija: Grude

PorukaPoslao: Čet Avg 19, 2021 7:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uros Kg ::
Bas mi se svidja kako si rasporedio biljke


Hvala puno. Svaki dan razmišljam gdje što staviti. Trenutno sam u fazi da gledam gdje ima prostora za koju buchipelandru. I cilj da pinnatifida pokrije vrhove korijenja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Caba1
Akvarista



Registrovan: 21 Maj 2021
Poruke: 12
Lokacija: Grude

PorukaPoslao: Čet Dec 02, 2021 10:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trenutno stanje

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
ivan_91
Akvarista



Registrovan: 11 Dec 2020
Poruke: 16

PorukaPoslao: Pet Dec 03, 2021 10:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jako jako lepo. Da li si uspeo da se otarasis koncaste u mahovini ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ponovni početak nakon dugog niza godi... dragoljub Početak u akvaristici 0 Pet Jan 20, 2023 1:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum Juwel Rio 180 ASX Ponuda 1 Sre Jan 11, 2023 9:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pumpa za akvarij Juwel stipest Filteri i pumpe 2 Pon Nov 07, 2022 10:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moj početak (Juwel 125, Tanganjika šk... dejanVuk Početak u akvaristici 10 Sre Okt 12, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Juwel Rio 125 - dodavanje osvetljenja Rooster Uradi Sam (DIY) 0 Ned Jun 26, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License