Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Jbl cristalprofi e1502 pravilno postavljenje in/out cijevi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
golff
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2013
Poruke: 28

PorukaPoslao: Pon Avg 23, 2021 12:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skoro sam pustio u pogon vanjski filter Jbl cristalprofi e1502 ali kako pratim nekako mi kao da slabo uvlaci prljavstinu tj. kao da nije dobro podesena cirkulacija pa nekako vise obilazi usis nego sto udje u filter. Gledajuci sa prednje strane usis je u desnom cosku oko 5 cm od dna a izlaz sam postavio na lijevu stranu i pricvrstio na zadnje staklo tako da voda struji prema prednjem desnom cosku preko puta usisa, pokusavao sam razne kombinacije usmjeravanja izlaza ali mi se cini da uvijek prljavstina vise obilazi oko usisa. Protok je bas jak jer mi biljke bas pomjera mozda i previse jak sto znaci da nije do toga. Razmisljao sam mozda da treba staviti usis i izlaz jedan pored drugog, nemam pojma, ako neko ima vise iskustva kazite ili jos bolje ako neko ima sliku kako treba ispravno postaviti jer u uputstvu za ovaj filter nisam nasao kako treba postaviti tacno obje cijevi osim kako postaviti spraybar a ja ga nemam.
Na slici sam obiljezio zutom bojom izlaz a crvenom usis.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Avg 23, 2021 12:28 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pon Avg 23, 2021 7:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam da tti odgovorim za filter, ali ono sto mi upada u oko, steta za ovoliki akvarijum a ovako da se izrazim jeftina postavka, skejp nikakav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
golff
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2013
Poruke: 28

PorukaPoslao: Uto Avg 24, 2021 12:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam zelio pretrpavati akvarijum da bi se ribice bolje vidjele, a iskreno nemam bas puno iskustva sa postavkama pa eto ako imas iskustva slobodno predlozi nesto sto mislis da bi bilo vizuelno bolje, npr. ako imas svoju neku postavku ali da nije bas puno zahtjevna.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Uto Avg 24, 2021 8:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neki panjic, neki kamencic, ne moras preterivati, ako ne volis guzvu, imas ovde na forumu slike akvarijuma clanova foruma pa razgledaj, mozda dobijes neku ideju
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
golff
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2013
Poruke: 28

PorukaPoslao: Uto Avg 24, 2021 11:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uros Kg ::
Neki panjic, neki kamencic, ne moras preterivati, ako ne volis guzvu, imas ovde na forumu slike akvarijuma clanova foruma pa razgledaj, mozda dobijes neku ideju


U sredini sam i ostavio mjesto za panj, jedino mozda jos neki kamen ubacim
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ljubisa03
Akvarista



Registrovan: 19 Feb 2017
Poruke: 77
Lokacija: Kula, vojvodina

PorukaPoslao: Sre Avg 25, 2021 10:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se tice filtera, on bi trebao da uvlaci ko lud, cevi su postavljene na pravom mestu. mozda da pokusas sa nekim usmerivacem ?
Kazes da si ga skoro stavio, ali ipak pogledaj da nisu oni prvi sundjeri zaprljani. moze da se desi.
U glavnom voda deluje veoma cista, ali nema riba koje bi " pokrecale" masu vode, malo zatalasale to sve.
Izvini sto se ubacujem u temu, a mozda i da stavis neke ribe koje su malo vece, npr 15 cm u maticnoj velicini. ovo je akvarijum gde stvarno moze da se lepota ribe dovede do izrazaja.
Kolor tetre? jedino ako imas jato od 20 komada ce da se malo isticu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
golff
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2013
Poruke: 28

PorukaPoslao: Čet Avg 26, 2021 11:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto je akvarijum skoro formiran nisam htio vise ribica ubaciti dok ne vidim kako ce se ove ponasati, a planirao sam formirati jata ribica po jedno 10-15 ribica od ovih vrsta koje imam plus jos nekoliko drugih ribica. Ja kada sam pripremao akvarijum trebao je biti ciklidni ali ukucani su me izvarali da prolongiram ciklide za jedno vrijeme 🙂, pa kada vidim da ih je popustilo ide ciklidni 😀. E sad sto se tice filtera vrti on vodu ko lud al mi nekako kao da fula usis, kako god usmjerim izlaz cini mi se da to nekako obidje pored usisa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Avg 26, 2021 12:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pretpostavljam da ti se filter nalazi ispod ove izlazne cevi?
Ja imam isti taj filter, tip e702, i filtracija je ludačka.
Stavi i usisnu i izlaznu cev jednu pored druge. Ova usisna cev ti je mnogo daleko, slabi ti drastično flow kako se produžava dužina creva, verovatno je to problem. Zato, jednu cev pored druge, i što kraća creva kako bi efekat filtracije bio maksimalan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
golff
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2013
Poruke: 28

PorukaPoslao: Čet Avg 26, 2021 6:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

m.vlacina ::
Pretpostavljam da ti se filter nalazi ispod ove izlazne cevi?
Ja imam isti taj filter, tip e702, i filtracija je ludačka.
Stavi i usisnu i izlaznu cev jednu pored druge. Ova usisna cev ti je mnogo daleko, slabi ti drastično flow kako se produžava dužina creva, verovatno je to problem. Zato, jednu cev pored druge, i što kraća creva kako bi efekat filtracije bio maksimalan.


Filter se nalazi ispod ulazne cijevi desno na slici(na slici je obiljezeno crvenom bojom), izlazni mlaz mi se cini i prejak mozda jer dobro pomjera biljke ali mi nekako izgleda kao da prodje i ispred i iznad ali slabo pokupi unutra, uvuce ono i unutra ali mi nekako se cini da vise profula nego pokupi. Zato sam mislio da mozda ima neki fazon za postavljenje cijevi jer u uputstvu samo su prikazali gdje se moze postaviti spraybar a ovaj rasprsivac nije precizno naveden.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Avg 26, 2021 9:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slobodno stavi jednu cev pored druge, skrati maksimalno potrebno creva i uživaj, neće biti nikakvih problema. Sve to radi kako treba, ukoliko si lepo sklopio po uputstvu. Tu greške nema, ozbiljan je to filter.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
golff
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2013
Poruke: 28

PorukaPoslao: Čet Avg 26, 2021 11:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

m.vlacina ::
Slobodno stavi jednu cev pored druge, skrati maksimalno potrebno creva i uživaj, neće biti nikakvih problema. Sve to radi kako treba, ukoliko si lepo sklopio po uputstvu. Tu greške nema, ozbiljan je to filter.

Ako stavim jednu pored druge gdje bi bilo najbolje okrenuti ovu cijev sto izbacuje vodu da li direktno u cosak prema prednjem staklu (žuta boja)ili uzduz zadnjeg stakla (crvena boja) ili mozda u cosak prednjeg stakla na suprotnoj strani (plava boja) ili mozda u sredinu prednjeg stakla (roze boja), evo slika za primjer:

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Avg 27, 2021 12:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najbolje da staviš da ide flow pravo, bez da udara u ćoškove, tu ćeš napraviti haos sa strujanjem i prelamanje vode.

Ti odluči da li će ti ići paralelno sa prednjim ili zadnjim staklom. Uglavnom se ljudi rukovode kako sade biljke, ali pošto ti biljaka praktično nemaš, sve ti je jedno da li će ići uz prednje ili zadnje staklo.

Npr. Kod mene u mojoj postavci ide flow uz prednje staklo, zato što mi tako najviše odgovara zbog kamenja i svega.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
golff
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2013
Poruke: 28

PorukaPoslao: Pet Avg 27, 2021 7:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok, probat cu i tako pa da vidimo, samo jos jedno pitanje da li treba onda izlaz postaviti pored usisne cijevi pa da ide npr. flow uz zadnje staklo ili moze izlaz da bude na suprotnoj strani pa da flow ide direktno prema usisu, kako je efikasnije postaviti?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Avg 27, 2021 9:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izlaz i ulaz jedno pored drugog, tako je najefikasnije. Ne da izlaz gura vodu u ulaz. Suština je da voda iz izlaza obiđe ceo krug, da postoji flow u celom akvarijumu i onda dođe do ulaza.

Ako staviš izlaz da bije u ulaz, imaćeš mnogo lošiji flow i filtraciju, a to ti ne treba svakako.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
golff
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2013
Poruke: 28

PorukaPoslao: Pet Avg 27, 2021 10:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok probat cu onda i tako pa cu vidjeti ima li razlike.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Nov pocetak, pravilno cikliranje Nebojsa92 Početak u akvaristici 9 Pet Jan 04, 2019 5:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako ocistiti akvarijum i promeniti v... Rizbo Akvarijumi 2 Sre Avg 29, 2018 4:33 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nehrđajući čelik priliv odliv cijevi Hinterfeld Hinterfeld 1 Pet Okt 28, 2016 8:29 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka JBL CristalProfi i80 VeDe Filteri i pumpe 1 Čet Nov 06, 2014 1:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pravilno korišćenje prihrane za bilje... jasnadok Biljke 23 Sre Nov 13, 2013 11:31 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License