Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Rasveta u akvarijumu 80*50*45 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Valerija
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 12 Sep 2021
Poruke: 7

PorukaPoslao: Ned Sep 12, 2021 4:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo, nova sam na forumima i u akvaristici haha. Procitala sam dosta pocnih tekstova ovde i naucila svasta korisno. Ali nisam nasla resenje za moj problem. Ako je neko imao iskustva sa ovim nek mi pomogne. Narucila sam staklenu posudu koja je ovih dimenzija ali mi problem pravi sto nemam ram i poklopac za akvarijum. Ako neko zna jeftinije resenje za poklopac od onog gotovog u pet shopu, npr od koga materijala moze da se napravi i kako rasveta da se postavi. Da li mogu dve neonke na sire ivice ili mora jedna na sredini?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Sep 12, 2021 4:40 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Sep 14, 2021 10:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

od fabrićkih konzola T5 neonke može samo aquazonic od 90 cm da se nosači suze na 80,ili još jeftinije one kineske led cevke na KP Kintons možda 2-3 komada pa da se nabudže u neki improvizovan nosač
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Valerija
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 12 Sep 2021
Poruke: 7

PorukaPoslao: Sre Sep 15, 2021 11:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo. Nisam naisla ni na jednu temu ovog tipa, ali zanima me koliko trosi akvarijum mesecno struje? Da li je to nesto drasticno povecano? Imam 160l i svu opremu. Nisam jos namestila ali me zanima preventivno. Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Sep 16, 2021 9:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Spojio sam Vam pitanja u jednoj temi .

Potrosnja varira od opreme. Na svakoj spravi pise koliko struje trosi. Rasveta i grejac su najveci potrosaci.
Pumpa vam radi non stop. Vidite koliko trosi na sat pa izracunajte.
Grejac se pali povremeno sto zavisi od razlike izmedju spoljne temerature i zadate temperature. Tu se dodaje malo ako je grejas SH marke pa laze na termostatu.
Rasveta ... zavisi koja je jacina i koliko dnevno radi.
Sto bi se reklo, olovku u ruke pa puta cena kilovata.


Poslednji izmenio nikouro dana Čet Sep 16, 2021 9:43 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Valerija
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 12 Sep 2021
Poruke: 7

PorukaPoslao: Čet Sep 16, 2021 11:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na odgovoru. Imam jos jedno potanje, procitala sam da za lepljenje stakala akvarijuma treba poseban silikon za ribice tj da im odgovara. Ako se to nije stavilo vec obican silikon. Kako mogu da ispravim to da ne smeta ribicama, osim da kupim novi akvarijum?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Sep 20, 2021 8:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se tice silikona, to je veoma opsirna tema. Uglavnom, ne truje svaki silikon ribice iako nije namenjen za akvaristiku. Potrebno je sto sta da se slozi da bi ne akvaristicki silikon otrovao ribe. Za lepljenje akvarijuma se koristi poseban silikon ali taj silikon pored svoje neutralnosti ima i karakteristiku da drzi spojena stakla pod opterecenjem. Veca je tolerancija razvlacenja u odnosu na obicne silikone. Kako ispitati ... nikako. Formira se akvarijum pa ... sta bude. Neki rizikuju, neki ne.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dve rasvete na jednom akvarijumu? Maridza Rasveta 1 Čet Jul 20, 2023 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka LED rasveta Japonikus Tražnja 0 Uto Apr 12, 2022 2:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Letnje vreme, 30 stepeni u akvarijumu... Nikollo Ribe 2 Čet Jun 24, 2021 9:30 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta Stefanbgd Tražnja 0 Uto Jun 01, 2021 11:54 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cijanobakterija u novom akvarijumu StefanPN Alge 0 Čet Mar 25, 2021 7:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License