Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Početak akvarijum 28lit Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
sudyxor
Akvarista



Registrovan: 03 Feb 2020
Poruke: 18

PorukaPoslao: Uto Apr 21, 2020 1:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posle 6 meseci, konačno se smirio životu u akvarijumu, pa se usuđujem i da ga slikam. "Preživeli" stanovnici su kolor i obične tetre, neonke, dva čistača, jedna debela proždrljiva platika i jedna ratoborna roza zebrica. Nastradali su do sada par gupika, zebrica, i na moju najveću žalost nekoliko kolisa (jedna se vidi na slici Crying or Very sad ), ne uspevam da ih održim. Dva puža su od početka tu (crni sa zlatnim prugama, ne znam kako se zovu), i od pre tri meseca sa novom biljkom su stigli Ramshorn puževi, i u jednom trenutku sam ih izbrojao oko 50, u roku od 10ak dana se toliko namnože gori su od korone. Očistio sam ceo akvarijum ali su naravno zaostali negde, sada ih ima 5-6 vidljivih i redovno svake nedelje izbacim po nekoliko. Iznenadilo me koliko tetre brzo rastu, pogotovo kolor u odnosu na obične.

Hvala puno svima na ovom forumu na dragocenim informacijama, iskustvama i sličicama.

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Apr 21, 2020 1:07 am Snimi Poruku Nazad na vrh

HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Čet Apr 23, 2020 10:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uredan akvarijum, ali je po mom skromnom mišljenju prenaseljen.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sudyxor
Akvarista



Registrovan: 03 Feb 2020
Poruke: 18

PorukaPoslao: Pet Apr 24, 2020 8:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala; u pravu si. Dobio sam na poklon 7 ribica, i kada sam hteo bar neke da udomim, počela je korona. Šta da radim, ne mogu poštom da ih šaljem Smile
U međuvremenu je nestala i jedna neonka - nema je nigde, a ne vidim je na dnu; da li je moguće da su je druge pojele u roku od 24h i da ništa od nje nije ostalo? Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Običan Čovek
Akvarista



Registrovan: 07 Jul 2017
Poruke: 38
Lokacija: Topola

PorukaPoslao: Sub Apr 25, 2020 12:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne verujem da ju je nešto pojelo. Pre će biti da je uginula. Ja bi da sam na tvom mestu ostavio samo tetre. Ostalo bi sve poklonio, zamenio ili nešto. Ali razumem te da nisi u prilici sad da poklanjaš zbog situacije sa koronom. I to nikako više od 7-8 ribica. Čak je i to mnogo. Msm. tetre ljudi obično drže u jatu, u većim akvarijumima, ali jasno je da u 28l ne može jato 😊
Inače, osim prenaseljenosti deluje super akvarijum. 😊
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sudyxor
Akvarista



Registrovan: 03 Feb 2020
Poruke: 18

PorukaPoslao: Pon Sep 27, 2021 12:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posle skoro 2 godine, situacija je sledeća Laughing Laughing
Od prve postave živi su: dva čistača, dve kolor tetre i jedna obična, i jedna biljka - nana Cool
Ni sam akvarijum nije preživeo, počeo da popušta na ivici, pa smo ga zamenili za malo veći, od 42l.
Dodao sam još kvarca, tako da je podloga sada bolja, kupio tečno đubrivo, nadam se da su biljke dobro posađene i da će izgledati malo bogatije za koji mesec.
Od ribica tu su već nekoliko meseci još nekoliko kolor tetri, pet neonki, jedan ancitrus. I 4 amazonca, žuti i ljubičasti.

Pitanja:
1. Da li bi mogao da se doda jedan sijamski borac? Koliko čitam, mogao bi sa čistačima, muljarem i neonkama, ali ne znam za ove kolor tetre?
2. Kako se mreste kolor tetre? Kako se razlikuju polovi? Da li su im potrebni posebni uslovi za mlađ?
3. Koliko puževa amazonaca je optimalno imati za ovu litražu?
4. Koja boja neonske sijalice najviše odgovara ribicama i biljkama? Ona bela, mix belo plava ili mix crveno-plava-bela?


Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
skendro1
Akvarista



Registrovan: 06 Feb 2018
Poruke: 30
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Pon Sep 27, 2021 3:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mogao bi kod mene je u akvarijumu sa crnim tetrama ,neonkama i nista mu ne fali....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sudyxor
Akvarista



Registrovan: 03 Feb 2020
Poruke: 18

PorukaPoslao: Ned Okt 10, 2021 11:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kupljen, uživa, sve je mirno, niko nikoga ne dira Laughing

Taman se spremih da uzmem i još dva amazonca (ima ih 4), kad pročitao da je otprilike 1 na 10 litara maksimum, pa odustao...

https://www.fishkeepingwisdom.com/how-many-mystery-snails-per-gallon/
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License