Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Početak- Juwel Primo 60 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
roachdani




Registrovan: 10 Okt 2021
Poruke: 0

PorukaPoslao: Ned Okt 10, 2021 9:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,
Većinu ako ne i sve stvari koje znam o akvaristici naučio sam sa ovog foruma i maltene već dve godine planiram formiranje svog akvarijuma i eto ta "želja" mi se ostvarila.

Kao što već u naslovu piše akvarijum je fabrički Juwel Primo 60 napunjen i "složen" pre nekih 5 nedelja.
Filtracija je unutrašnji fabrički filter Bioflow one (zanima me da li vredi uzimati neki kanister ako da koji ili dodati još neki filter materijal u ovaj postojeći)
Rasveta takođe fabrička Juwel Novolux led 8w, fotoperiod nekih 8h (4-2-4 otprilike). Da li vredi dodavati kvalitetniju neku rasvetu, još neku neonku/sijalicu za ove moje "nezahtevne" biljke.

Što se biljaka tiče poprilično neprofesionalno zasađenje elem,
par ludwigija crvenih i zelenih iako su ove u prednjem planu crvene izgubile tu crvenu boju, kripte (ispod kojih su stavljeni easy life root sticks, zapalo par njih i pod ludwigije doduše), valisnerija, jedna veća anubija zakačena za panj i manja uglavljena u (na direktnom su svetlu što nije baš za pohvalu), bacopa tu i tamo (barem ja mislim da su bacope Very Happy ) i to bi trebalo da je to.
Substrat je JBL AquaBasis Plus, doziram zelenu tropicu neke dve i po pumpice nedeljno i easylife carbo svakodnevno špricem 1ml.

Akvarijum je cikliran uz pomoć easylife easystart na 1. , 7. i 14. dan nekih 13ml da zaokružimo na 15ml.
Što se tiče promene vode 25% svakih nedelju dana i tada doziram isto EL filter medium 20ml.

Što se životinja tiče u akvarijumu se nalaze dve japanke (jedna teleskop i druga fantail, prebačene iz ćerkinih tužnih 15l sa sunđer filterom, nazvane Kazimir i Kazimirka-), 4 gmo zebrice koje su čim su ušle u akv bacile ikru na panj iako je ikra naravno pojedena, 3 korija, jedan mali ancistrus i puž jabučar.

E sad akvarijum je bio "stabilan" sve do ne nekih nedelju dana sa ph 7.5, kh 180ppm, hlorom nula, nitritima 0 i nitratima nekih 5ppm, u nekih poslednjih par dana nitriti su dosta skočili pa smo na svaka tri dana menjali vodu 25% sa regularnim doziranjem filter mediuma i svakodnevnim easystarta i pauziranjem sa easy carbo. Situacija se sad poboljšala.
Moja neka pitanja su
Zbog čeka je mogao taj skok nitrita da se desi? Da li smo preterali sa ribicama pa je nastalo tolko amonijaka ili štagod. Već se planira neko unutrašnje fejk jezerce tj korito za ove japanke, ako nije neki overload ribica da li se u akvarijum mogu dodati još neke mikrorazbore, tetre bilo šta *predlozi dobrošli :p

Evo sad nekih fotki akv
Image
Image
i iz ptičje perspektive ako ikome znači
Image
Image
i ancistrus iznad tkz. bacope
Image
i naravno Kazimir
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Okt 10, 2021 9:05 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pon Okt 11, 2021 7:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima li potrebe za tečnom prihranom, pogotovo sa japankama koje ozbiljno "dodaju" amonijak? Možda je bolja opcija početi sa Premium Fertilizerom (žuta Tropica) pa dodavati naknadno PO4 i K, i ako baš ima potrebe NO3.
I prihranu je bolje rasporediti tokom nedelje nego dozirati odjednom.

FFM neće ništa uraditi ako je filtracija loša. Ne znam šta se nalazi u tom filteru od materijala, ali neki spoljni (veći) filter je svakako oblja opcija. Seachem matrix, komadići lava kamena, Seachem purigen, Sera siporex, i naravno malo sunđera i perlon vata i neće biti problema.

I možda preći na 50% zamene vode nedeljno?

Panj lepše izgleda kada je malo nagnut, još ako je okrenut ka prednjem staklu, onda je to pun pogodak. Smile

Biljke je lako kasnije presaditi na drugo mesto, lepo će to da izgleda.Skidanje haube i postavljanje neke jeftinije rasvete (npr. Chihiros A serija) i bar DIY co2 i kao bombonica će da bude.

Ja sam malo "zarđao" pa će neko od kolega sigurno bolje pomoći.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kami




Registrovan: 04 Mar 2024
Poruke: 0

PorukaPoslao: Ned Mar 17, 2024 7:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,
Imam juwel 60, skroz fabricki. Ubiljen je sa limunovom travom i jos nekim ne zahtevnim biljem (pocetnik sam, ne znam tacno ni sta tacno imam).
Vodu menjam jednom nedeljo, mada se desavalo da ugine po koja ribica. Promenom hrane (sada koristim neku sa probiotikom) je to prestalo da se desava i sve se stabilizovalo
Sta bi bilo najbolje za postepeni upgrade? Vodena pumpa, kanister filter, osvetljenje... Sta uopste pase na njega?
Unapred hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ponovni početak nakon dugog niza godi... dragoljub Početak u akvaristici 0 Pet Jan 20, 2023 1:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum Juwel Rio 180 ASX Ponuda 1 Sre Jan 11, 2023 9:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pumpa za akvarij Juwel stipest Filteri i pumpe 2 Pon Nov 07, 2022 10:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moj početak (Juwel 125, Tanganjika šk... dejanVuk Početak u akvaristici 10 Sre Okt 12, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License