Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Plad LED rasvete Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
BlackGod
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 03 Nov 2020
Poruke: 7

PorukaPoslao: Čet Okt 07, 2021 2:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima, nov sam u akvaristici, naime. uskoro treba da mi bude gotov akvarijum 80x40x40, pa zelim da napraivim led rasvetu za njega.

koristio bi led cipove od 3w u recimo ovom rasporedu

zanima me vase misljenje da li je ok raspored


[img]https://ibb.co/VB456LF[/img]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Okt 07, 2021 2:44 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

BlackGod
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 03 Nov 2020
Poruke: 7

PorukaPoslao: Čet Okt 07, 2021 2:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam kako se postavlja slika pa samo kopirajte URL Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
BlackGod
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 03 Nov 2020
Poruke: 7

PorukaPoslao: Čet Okt 07, 2021 3:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Okt 08, 2021 10:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

40 komada po 3W, mnogo. Cak i u lumenima kada se pretvori bice prejako tako da potenciometar obavezan.
E sad, jesi ovo sam nesto kombinovao ili video semu negde sa neke fabricke LED rasvete ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
BlackGod
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 03 Nov 2020
Poruke: 7

PorukaPoslao: Pet Okt 08, 2021 11:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na odgovoru, i pretpostavio sam da ce biti previse jako, jos razradjujem plan i raspored. razmisljao sam o potenciometrima samo jos razmatram kako bi ih postavio, da li po svakom redu ili po boji. gledao sam razne LED panele pa sam na osnovu toga sto sam video napravio nesto po svom
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sub Okt 09, 2021 8:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

3w je relativno radi na koliko je nateras ili koliko povuče.
Ako to nije za biljni onda imas previse bele a premalo plave treba ti bar 2:1 mada je 3:1 bolje.

Ubaci zute. Za more 2-4 za biljke 4-8. Za more je poželjno za biljke je ok ali oku treba svakako. Sa žutim ceš podići CRI.

Ako narucujes negde sa strane umesto zelenih uzmi lime. Zelene su bulvalno najgore za kombinovanje jer se loše utapaju u druge boje a oku ne mogu da promaknu. Zato su bolje lime fosforni prema im daje dosta širi spektar. Čiste 520-530 izbegajaj bolje koristi 495+550.

Možes slobodno i da dodaš koju 470 za mesečinu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
BlackGod
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 03 Nov 2020
Poruke: 7

PorukaPoslao: Uto Okt 12, 2021 2:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nece biti 100% biljni ali planiram da napravim prirodno okruzenje sa dosta biljaka ( slatkovodni akvarijum).

onda da izbacim koju od 10.000k i da ubacim plavu jos neku?

Peku, nisam bas najbolje razumeo sta zelis reci


Peku ::
Za more 2-4 za biljke 4-8. Za more je poželjno za biljke je ok ali oku treba svakako..


narucujem sa ebay-a pa gledam dal da uzimem 1w ili 3w, mada ako budem stavljao 40LED mozda bolje ipak da uzmem 1w?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Uto Okt 12, 2021 5:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Žute led ti daju boju i toplinu, sve će izgledati mnogo lepše. Bele preko 6000k imaju ocajan CRI. Pod njima sve izgleda isprano. Sa žutim ceš to ukloniti, ublažiće i odvratnu senku koje prave fullspectrum. Za biljke su ok jer imaju dosta plave i crvene u sebi ali ti već imaš fullspectrum i RB pa ti žute i ne igraju neku preteranu ulogu kao osvetljene za biljke. Kad kazem žute mislim na one oko 3000k.

Koristi 3w. 3w dosta više "zrače svetla" u odnosu na 1w po W. 3w nije zakovano. To što kod prodavaca piše 3.2v 700ma to je na koliko su testirane, preporuka...
Da bi radile na 3w moraš da konstanto guraš određenu jačinu struje. Same od sebe neće "povući struje" da rade na 3w. Ako ne koristiš drajvere trošiće najverovatnije 1-1.5w.
Najlepša solucija ti je ono napajanje od kompa(jeftinije a uglavom bolje) i neki jednostavan led kontrolor za programiranje. TC su jako popularni za uradi sam rasvete kod nas.

Isto ako ti rasveta nije sabijena (kao reflektor) rasiri te 10k svuda po rasveti nemoj samo u ćoškove ako hoćeš da ti akvarijum bude osvteljen svuda isto.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
BlackGod
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 03 Nov 2020
Poruke: 7

PorukaPoslao: Pon Nov 29, 2021 12:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, evo mene opet Very Happy

stigle su mi LED diode ali ne mogu da nadjem ni jedan odgovarajuc dimmer( potenciometar)

moze mala pomoc sta bi mogao da iskoristim kao tako nesto

Image

pretpostavljam da ovako nesto ne bi mnoglo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Pon Nov 29, 2021 7:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

TC-420 ili TC-421 za svaku preporuku
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
BlackGod
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 03 Nov 2020
Poruke: 7

PorukaPoslao: Pet Dec 03, 2021 5:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta koristiti kao napajanje tog tajmera a da daje dovoljno snage
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pingvinpilence
Akvarista



Registrovan: 22 Okt 2019
Poruke: 42
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 05, 2022 6:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pratim pobednik
vrebam ovakvu temu ooodavno, nadam se da imas zivaca da nam slikas detalje kako si to sastavio.
Muz me ubedjuje vec godinama da ce lem da popusti da ce cipsi da se pregrevaju da ce napon da varira Rolling Eyes
znaci drzim ti fige i cekam izvestaj
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Čet Jan 06, 2022 8:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pingvinpilence ::

Muz me ubedjuje vec godinama da ce lem da popusti


Apsolutno, sve će da se raspane posle 5-6 meseci ako je tinol žica Made in china.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dve rasvete na jednom akvarijumu? Maridza Rasveta 1 Čet Jul 20, 2023 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pravljenje rasvete od Led cipova 3w Ikebana Oprema u morskoj akvaristici 26 Sub Avg 13, 2022 7:27 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nedoumica oko rasvete 50 lit. duta Početak u akvaristici 2 Sub Maj 08, 2021 9:43 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko rasvete AleksandaT90 Rasveta 2 Pon Jan 25, 2021 4:58 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebna vasa pomoc oko rasvete djilepfc1970 Rasveta 8 Sre Jul 15, 2020 10:59 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License