Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mutna voda i ribe na povrsini Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Bagzi80




Registrovan: 27 Okt 2021
Poruke: 0

PorukaPoslao: Sre Okt 27, 2021 2:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima, obisao sam sve moguce blogove, sajtove itd ali idalje imam 2 problema. Akvarijum je u procesu cikliranja, proslo je 4 dana od rada filtera, treci dan sam ubacio 2 molly-ja i jednog borca kao pilot ribice da bi nastavili proces cikliranja, prva 2 dana voda je bila veoma mutna, ali se treci dan razbistrila takodje treci dan sam sipao Tetra Safe start za brze cikliranje tj pocetak, ali 4. Dan voda je bistrija ali idalje nije dovoljno bistra, da li je potrebno jos neki dan da sacekam ili postoji problem? Drugo pitanje je da kada sam okrenuo pumpu ka staklu da ne bi bio prejak mlaz prema ribicama jer sam primetio da ih taj mlaz poremeti, one su pocele na povrsini da su skoro 90% vremena tacnije samo molly, borac se skriva u svom cosku i izadje ponekad na vazduh kao sto bi trebao, ali me brinu molly da li mozda nema dovoljno kiseonika? Pumpa i filter su eheim 160, imam grejac koji je podesen na 26⁰ mozda je potrebno da ga smanjim, akvarijum je 60l ali preporucena mi je ovaj jaci filter.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Okt 27, 2021 2:39 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Okt 27, 2021 8:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Strpljenje je vrlina. Ako ne smrdi jako onda je problem po ribe. Pošto cikliraš sa ribama nemoj se punovezati za njih.
Borac ne voli protok. Moli će se navići. Okači sliku akvarijuma. Na samom dnu pored pošali ima zelenim slovima Ubaci sliku.

Za kiseonik... Kada ga nema dovoljno ribe izađu na površinu i to izgleda kao uzimaju vazduh ustima. One ne "udišu" vazduh već pokušavaju da provuku tanak površinski sloj vode koji je bogat kiseonikom(dodirna tačka vode i vazduha).

Imaš li šta od većeg dekora? Ako imaš slobodno stavi da pumpa duva po sredini i uključi mehuriće.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bagzi80




Registrovan: 27 Okt 2021
Poruke: 0

PorukaPoslao: Sre Okt 27, 2021 8:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bagzi80




Registrovan: 27 Okt 2021
Poruke: 0

PorukaPoslao: Sre Okt 27, 2021 9:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pojacao sam pumpu i pustio mehurice, cini mi se kao da je to prejako ili je mozda samo zato sto je vida mutnija pa se jasnije vide mehurici
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Čet Okt 28, 2021 2:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iskreno, pozurio si sa ribama, ribe se ubacuju tek posle 20-25 dana, dzaba ti sto si obisao sve blogove i sajtove kad nisi citao ono sta treba da radis. Da sam na tvom mestu vratio bih te ribe tako gde si ih i uzeo dok ti se akvarijum ne formira jer ovako su male sanse da one prezive
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ascaron
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2019
Poruke: 44
Lokacija: Batajnica

PorukaPoslao: Čet Okt 28, 2021 8:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Borac kao pilot riba posle 4 dana, i to sa gupijima... zanimljivo. Zanima me da li iko kada ode u prodavnicu pita prodavca za savet, i da li posluša isti, ili to više nije u modi ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ascaron
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2019
Poruke: 44
Lokacija: Batajnica

PorukaPoslao: Čet Okt 28, 2021 9:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ascaron ::
Borac kao pilot riba posle 4 dana, i to sa gupijima... zanimljivo. Zanima me da li iko kada ode u prodavnicu pita prodavca za savet, i da li posluša isti, ili to više nije u modi ?


Moja greška, ne gupija - molija... ali suština je ista
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Pet Okt 29, 2021 1:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cime si prao ovaj akvarijum pre postavljanja i nalivanja vode
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sudyxor
Akvarista



Registrovan: 03 Feb 2020
Poruke: 18

PorukaPoslao: Sub Okt 30, 2021 5:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A što je lep ovaj primerak borca Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bagzi80




Registrovan: 27 Okt 2021
Poruke: 0

PorukaPoslao: Sre Nov 03, 2021 6:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala svim strucnjacima na "pomoci", ali hvala i onima koji su hteli da pomognu. Voda je cista i ribice su zive i zdrav 😄
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pet Nov 05, 2021 12:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bagzi80 ::
Hvala svim strucnjacima na "pomoci", ali hvala i onima koji su hteli da pomognu. Voda je cista i ribice su zive i zdrav 😄


Ne kapiram cemu ovako sarkastican "odgovor", vecina nas ti je dala dobronamerne savete i pokusala da te uputi da se malo vise edukujes. Ne znam zasto trazis pomoc nas "strucnjaka", ako nisi spreman da prihvatis i kritiku ukoliko negde gresis!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bagzi80




Registrovan: 27 Okt 2021
Poruke: 0

PorukaPoslao: Pet Nov 05, 2021 12:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ascaron ::
Borac kao pilot riba posle 4 dana, i to sa gupijima... zanimljivo. Zanima me da li iko kada ode u prodavnicu pita prodavca za savet, i da li posluša isti, ili to više nije u modi ?
ovo mi je dosta pomoglo i kritika i pomoc u pravu si moja greska sto sam i pitao
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Nov 05, 2021 9:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije greska sto si pitao, greska je u startu napravljena iz neznanja. Nista nebicno. Mnogi od nas prave greske ali takodje i mnogi od nas usvajaju tudja misljenja i iskustva kada pitamo.
Bitno je da ubuduce ne pravis takve greske jer ce vremenom da napreduje akvarijum pa gubici mogu da budu ozbiljni
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Da li smijem hraniti ribe crvima Luka2907 Ishrana 1 Pon Jan 15, 2024 6:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bela mutna voda Maridza Početak u akvaristici 5 Uto Sep 12, 2023 12:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda Borca vuce ka povrsini EmEmily Bolest 3 Uto Jul 11, 2023 2:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ribe za morski akvarijum do 15L? frenkdogg Ribe 5 Pon Dec 27, 2021 6:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka identifikacija ribe damirski Ribe 4 Sub Mar 27, 2021 12:22 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License