Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mehurici u akvarijuma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Valerija
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 12 Sep 2021
Poruke: 7

PorukaPoslao: Pon Nov 01, 2021 8:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo svima. Treba mi pomoc oko mehurica na povrsini akvarijuma. Videla sam na forumima da je to uzrok unisenja neke hemije i da mora odmah da se isprazni. Jel to jedino resenje? Mozda neke tablete? Ja nisam unela ribice jos uvek na 4. Sam danu cikliranja. A mehurica ima sve vise. Sta mi savetujete? Akvarijum je 150l
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Nov 01, 2021 8:17 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Rooster
Akvarista



Registrovan: 15 Mar 2021
Poruke: 28
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Uto Nov 02, 2021 10:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne mora da znaci da je hemija. Kod mene su se desavale i skrame na povrsini, i baloncici, i uvek se resilo okretanjem izduvne cevi filtera ka povrsini, tj. uzburkivanjem vodene povrsine. Uvek je razlog bio visak organskih materija, od hrane, djubriva, itd. Nikada nisam izgubio ribu zbog toga ili tako nesto.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Nov 02, 2021 4:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zamena dela vode, pogotovo sto blize povrsini, pojacana aeracija i talasanje povrsine vode. Za pocetak
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Valerija
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 12 Sep 2021
Poruke: 7

PorukaPoslao: Čet Nov 04, 2021 4:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nikouro ::
Zamena dela vode, pogotovo sto blize povrsini, pojacana aeracija i talasanje povrsine vode. Za pocetak

Zamenila sam svu vodu obrisala sljunak, prokuvala elemente obrisala staklo filter i opet se pojavilo jos vise mehurica posle dva dana. Ne znam sta je problem. Stavljam jos i djubrivo profit za biljke i one bakterije.
Ne znam kako ovde da ubacim sliku da vidite na sta mislis?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Valerija
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 12 Sep 2021
Poruke: 7

PorukaPoslao: Čet Nov 04, 2021 4:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nikouro ::
Zamena dela vode, pogotovo sto blize povrsini, pojacana aeracija i talasanje povrsine vode. Za pocetak

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Nov 05, 2021 9:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Greska. Niste trebali da operete akvarijum i opremu. Mogli ste samo da zamenite 20-30% vode. Ti mehurici vremenom nestanu a akvarijum nastavi da se ciklira. Na pocetku formiranja akvarijuma sam akvarijum tj voda u akvarijumu mora da prodje odredjene faze kako bi se sistem stabilizovao.
Bez zurbe. Procitajte par tema sa vrha podforuma kako bi ste utvrdili ono sto znate, i naravno naucili nesto novo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License