Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Plazma 120 70 17 pocetnik Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Uto Nov 02, 2021 7:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vulebeograd ::
Postavicu slike cim ukapiram kako da ih na telefonu "skratim" do 250 kb kolika je dozvoljena velicina ovde. Predlozi za nezahtevne i sitne biljke dna?

Pošalji je sam sebi na messenger, aplikacije photo resizer(ima ih gomila), Lightroom... Ili jednostavno nemoj da slikas u najvećoj mogućoj rezoluciji i 1080px će odraditi posao za forum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Nov 02, 2021 7:43 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Vulebeograd




Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 1

PorukaPoslao: Sub Nov 06, 2021 12:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi, da li se menja voda i pere filter u toku cikliranja? 11. je dan vikliranja, za sad je sve ok, prvog i sedmog dana ubacen easy start, dve nane se lepo drze, voda je cista...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sub Nov 06, 2021 7:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

NH4 i NO2 koliko su trenutno? Okači sliku akvarijuma Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vulebeograd




Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 1

PorukaPoslao: Sub Nov 06, 2021 7:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam koliko su nitriti, da li mi mozes reci gde mogu da nadjem merne uredjaje za njih i koliko ppm treba da bude? Procesljao sam ovaj forum uzduz i popreko i nigde nisam naleteo na tu temu niti je bilo ko pomenuo da redovno meri koncentraciju nitrita i amonijaka. Ako ima neki tekst ili topic o tome, molim te posalji mi link.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pon Nov 08, 2021 6:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Okači sliku akvarijuma. Potraži na Google Scholar Tim Hovanec.
Menja se kada pređu preko 10. Možda 7 davno sam čitao. Ja hranim akvarijum mesec dana količinom hrane za kojom bih hranio ribe Shocked

Da li imaš potrebu da menjaš? Najverovatnije ne. Koristiš hemiju koja vezuje NH4 za sebe i dodaje neke bakterije za cikliranje. Toliko je vremena prošlo od startovanja da ti ništa ne znači da li ćeš menjati vodu ili ne.

Meriš i menjaš ako želiš da cikliraš što brže. Taj test na NH4 kasnije ti najverovatnije neće ni trebati. Biljke mogu da se prebacuju sa NO3 na NH4 i to u jako kratkom periodu (obrnuto je jako sporo) pa je verovatnoća da će ti trebati taj test još manja. Možeš da meriš, trebaš da meriš... Da ćeš da izmeriš na vreme? Moraš baš sreća da te posluži Loše stvari se dešavaju jako brzo. Dok ti izmeri, pa malo kriziraš, čitaš šta da radiš, odraguješ sistem se već počeo oporavljati. Bolje ti je da dolivaš hemiju konstanto. Nešto poput Easy Life FFM.

Nema potrebe da se komplikuje. Akvarijum nije nešto što skolniš posle 2-3meseca, ubacivanje riba 10tak dana ti ne znači baš ništa. Što više budeš komlikovao to ćeš pre da sagoriš i rasformiraćeš sistem ili ćeš ostati na nečemu čemu samo tepaš akvarijum Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pocetnik i neplanirana ljubav Boxer89 Upoznavanje 0 Pon Dec 19, 2022 6:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetnik - akvarijum sa biljkama Gardijan Početak u akvaristici 0 Pon Avg 15, 2022 1:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetnik 60L jeepwj Početak u akvaristici 27 Ned Mar 06, 2022 7:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc u uredjenju akvarijuma , pocetnik BogdanM Početak u akvaristici 3 Čet Nov 25, 2021 12:23 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka potpuni pocetnik, kozice i ljubav Angeli Početak u akvaristici 9 Pon Jul 26, 2021 1:21 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License