Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 pumpa za vazduh i nepovratni ventil Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
fijaker




Registrovan: 31 Maj 2012
Poruke: 0

PorukaPoslao: Uto Okt 16, 2012 8:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pumpa za vazduh se nalazi ispod nivoa akvarijuma na crevu sam postavio nepovratni ventil.
Vec drugi put se desava da se posle nekog vremena ventil zaprlja i smanji protok vazduha.
Prvi put sam zamenio ventil ali sad me zanima da li je to treba da se deava ili nesto nije kako treba.
Takodje crevo koje izlazi iz pumpe za vazduh je promenilo boju postalo je (u njenoj blizini tamno zuto).
Da li je to uobicajeno desavanje ili nesto nije kako treba sa pumpom za vazduh.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Okt 16, 2012 8:46 am Snimi Poruku Nazad na vrh

chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Okt 16, 2012 10:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I meni se pumpa za vazduh nalazi ispod nivoa akvarijuma (bilo je neizbezno), ali mi se nepovratni ventil zasad ne prlja i radi dobro. Ceo taj deo creva od pumpe do ventila je dobio blago zuckastu boju, ali jedva primetno. Pumpa mi je atman i koristim je tek nekih mesec dana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Novak
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2011
Poruke: 110
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Uto Okt 16, 2012 10:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probaj da je uvijes u neki peskiric.Prvo smanji se brujanje pumpe,a drugo sprecis da ti pumpa usisava cestice prasine koje se lepe na unutrasnje zidove creva.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Uto Okt 16, 2012 2:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fijaker, nemas pojima kolko si mi pomogao. Danima vec posmatram i nikako mi ne pada na pamet da nepovrstni ventil moze da oslabi protok vazduha. Malo pre sam cistio ventil , ,, produvao ga ,, i vazduh ide ko l....d. Tako da desava se...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Valerija
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 12 Sep 2021
Poruke: 7

PorukaPoslao: Sre Nov 10, 2021 11:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako resiti kamenac u akvarijumu? Voda mi je na izgled cista ali vecina stvari u njoj ima te braonkaste cestice na njima i izgledaju prljavo posebno povrsina. Ne znam kako ti da resim nisam ni znala da ga ima. Ako moze hitan odgovor.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pumpa za akvarij Juwel stipest Filteri i pumpe 2 Pon Nov 07, 2022 10:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pumpa i kiseonik VeljkoTal Početak u akvaristici 1 Pet Feb 18, 2022 12:08 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potapajuca pumpa Mister_Tetris Filteri i pumpe 1 Ned Avg 08, 2021 10:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nepovratni ventil za potopnu pumpu laky_kg Filteri i pumpe 7 Pon Jun 22, 2020 12:39 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License