Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoc oko izbora akvarijuma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
del




Registrovan: 11 Nov 2021
Poruke: 0
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Nov 11, 2021 8:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poštovanje,sinu sam obećao akvarium i samim tim sam na guglu nasao ovaj forum u nadi da ce te mi pomoci oko odabira adekvatnog akvariuma. Budzet je do 200e ,na oglasima sam nasao Ocean free nano akvarijum 32 litra i ako nisam strucan,akvarium je lep na oko mali i ima ribice raznih boja mislim da su tetre u pitanju. Sta bi ste vi preporucili za totalnog pocetnika da je lepo funkcionalno i pre sve svega kvalitetno. Hvala na odgovorima i savetima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Nov 11, 2021 8:53 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

senkasenkasenka
Akvarista



Registrovan: 22 Sep 2014
Poruke: 350
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Pet Nov 12, 2021 8:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako hoces da das te pare onda Dennerle Nano Cube complete 30L, kvalitetno a imas sve, da se malo ispraksiras i vidis sta ti se svidja od ribica, kozica, biljaka mozda itd..srecan pocetak
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
del




Registrovan: 11 Nov 2021
Poruke: 0
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Nov 12, 2021 10:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dacu ako moram,ako ovaj na kp od 70e nije dobar sto sam gore pomenuo ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Nov 12, 2021 10:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jedino što valja kod nas od fabričkih oko te cene Juwel Lido 120L ili Rio 125L sve ostalo je mnogo lošija filtracija, svetlo i hauba veličina,osim toga naj isplativije je po narudžbini napraviti dimenzije po želji sa prelivnim trokomornim filterom i svetlo koje hoćeš dobije se mnogo veći i bolje opremljen komplet.Za tako mali od 30l dati 200e je besmisleno ne samo zbog cene nego što tako mala veličina nije dobra za početnike bez iskustva i znanja o održavanju u životu ribica i biljaka.
na tu cenu akvarijuma koju si zamislio treba da dodaš još 5.000-10.000 nevidljivih troškova za podlogu, biljke,ribe,hranu,filter materijal, creva, kofe,alatke tako da to nije ni blizu zamišljene startne cene samog akvarijuma.Prouči ti to još neko vreme nemoj da žuriš sa kupovinom a i strpljenje je jedan od osnovnih elemenata akvaristike uz puno znanja ,rada i finanasija.Sve najbolje i srećan početak!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
del




Registrovan: 11 Nov 2021
Poruke: 0
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Nov 12, 2021 10:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E toga sam se i bojao,jedan predlozi jednon drugi kaze nemoj to to nije to...hmmm da li mozete dati kontak nekog iz Ns ili ko je voljan da na viberunrazmenimo par poruka i da detetu uzmem najoptimalniji akvarijum...moj br je 0641127023 pa ko zeli da pomogne nek se javi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Nov 12, 2021 10:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa pazi ja sam ciljao na maksimalnih 200e koje si napisao a sad ovaj mali sa Kp za 70 fabrički već formiran je ok mada opet nov po narudžibni dimenzija koje tebi odgovaraju može da se napravi za te pare,a svakao nebi preporučio manje od 70-80l ako se pravi ili nemaš mesta za veće.Nadam se da ima neko iz Novog sada da ti se javi ko zna tržite i šta tamo ima od prodavnica i u ponudi a i većina ovih što pravi na Kp je iz Beograda
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Nov 12, 2021 11:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sad sam gledao na KP pa sam za ovog Mile Stojkov iz Novog sada čuo ranije kao preporuku za ribice i pravljenje akva pa pogledaj na KP gde je i šta nudi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Ned Nov 14, 2021 6:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro došao na forum. Retko se to prodaje i većina ljudi čeka da to bude za neku mizeriju ili za dž. Ako već nisi nisi skontao 200e za 30tak litara je previše. Za 200e možeš da kupiš sistem boli glava ili da sastaviš novi pristojan.

Najbolje ti je da kupiš novi akvarijum. Alhemičara je gomila. Danas stave ribe za 3 dana ih leče. Ubacuju sve i svašta. Kasnije to sve završi na kp. Ti kupiš i onda muku mučiš što ti beskičmenjaci umiru, biljke propadaju a ribe zdrava. Mozgaš, ubacuješ kojekakve gluposti a problem nije u tebi i tvom pristupu nego u samom stakli, dekoru, filteru jer je neko pre tebe ubacivao lekove na bazi bakra. Niko ti ne garantuje da je tehnika ispravna i da će trajati. To što je starije veća je šansa da će da stane ili da kabl pukne.

Drugi moj savet ti je da ne pišeš koji ti je bužet. Isto nije preporučljivo tj. pravilo je da se lični podaci ne ostavljaju javno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sudyxor
Akvarista



Registrovan: 03 Feb 2020
Poruke: 18

PorukaPoslao: Uto Nov 16, 2021 3:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Čovek je lepo napisao da je budžet do 200EUR, valjda se podrazumeva da može da kupi i za manje Smile

Ja nisam iskusan akvarista, pa ne znam zašto se ne preporučuju fabrički akvarijumi, mogu samo da ti podelim svoje iskustvo: meni je (takođe za decu) najefikasnije bilo da uzmem fabrički (uzeo sam SOBO, ima u raznim litražama i deimenzijama, ne znam da li ih ima u NS, ali sigurno rade isporuku), koji dolazi sa svojim filterom i osvetljenjem. Meni je OK. Takođe ovaj na KP delujem mi skroz OK, već formiran (a to nije mali posao, i vremenski traje), pa i cena je odlična, pa samo tetre bi platio 3000-4000 u radnji. Ja glasam za tu varijantu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License