Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kamenac Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Valerija
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 12 Sep 2021
Poruke: 7

PorukaPoslao: Sre Nov 10, 2021 11:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako resiti kamenac u akvarijumu? Voda mi je na izgled cista ali vecina stvari u njoj ima te braonkaste cestice na njima i izgledaju prljavo posebno povrsina. Ne znam kako ti da resim nisam ni znala da ga ima. Ako moze hitan odgovor.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Nov 10, 2021 11:41 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Nov 11, 2021 12:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kamenac se obicno vidi na staklu, koliko kapiram, ti kazes da ga vidis u vodi a to mi bas nije najjasnije, da ne mislis na hlor mozda? Jesi ispostovala cikliranje akvarijuma ili si sipala svezu vodu sa cesme i odmah sve pokrenula u rad sa sve zivim svetom?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Valerija
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 12 Sep 2021
Poruke: 7

PorukaPoslao: Čet Nov 11, 2021 8:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skapirala sam da vrv nije kamenac. Onako braonkasto je svuda po predmetima u akvarijumu po malo ali voda izgleda bistro, ne znam kako toga da se resim i da li smeta ribicama? Drzala sam nedelju ipo dana vodu (cesmovaca) u akvarijumu ukljucila filter biljke, kamen osvetljenje… i na biljkama imaju te braonkaste cestice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Valerija
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 12 Sep 2021
Poruke: 7

PorukaPoslao: Čet Nov 11, 2021 9:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Valerija
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 12 Sep 2021
Poruke: 7

PorukaPoslao: Čet Nov 11, 2021 9:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

img]http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_818307407_0BFF8EF4-2FE5-481A-8129-424E0EE9B5C0.jpeg[/img]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 11, 2021 11:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

verovatno us braon alge zbog slabog svetla,rešavase jačim svetlom ili puževi i ancistrusi da je jedu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Valerija
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 12 Sep 2021
Poruke: 7

PorukaPoslao: Čet Nov 11, 2021 12:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A jel one stete biljkama i ribama? Posto vidim da mi se listovi od biljaka malo zgrusavaju?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Nov 11, 2021 11:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa na oko se vidi da stete, prosto nije dobro ni kad je slabo svetlo ni kad je prejako, zato ima racunica za litrazu, kolika je otprilike jacina svetla potrebna za odredjeni tip akvarijuma, ima bas dosta tema o tome, pisalo se godinama unazad..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Valerija
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 12 Sep 2021
Poruke: 7

PorukaPoslao: Pet Nov 12, 2021 3:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno na odgovorima. Pomogli ste mi dosta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Ned Nov 14, 2021 4:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ta braon prašina su diatomi, dođu i prođu.... ali može biti samo obična prašina koja upada u akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Valerija
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 12 Sep 2021
Poruke: 7

PorukaPoslao: Ned Nov 14, 2021 9:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa otvoren mi je akvarijum. Jel to veliki problem jel treba da ga poklopim?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Nov 14, 2021 10:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema to toliko veze, imas akvarijume otvorenog tipa koji nemaju tih problema, menjaj vodu malo cesce po 20-30% i prati sta se desava, jednom nedeljno recimo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Valerija
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 12 Sep 2021
Poruke: 7

PorukaPoslao: Ned Nov 14, 2021 11:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Menjala sam vec jednu trecinu vode sipala 20 l demineralizovane, sledecu planiram da sipam cesmovacu da uvek bude 50-50 otprilike. Hvala na savetu, pokusacu tako.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sudyxor
Akvarista



Registrovan: 03 Feb 2020
Poruke: 18

PorukaPoslao: Uto Nov 16, 2021 3:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo ta česmovača neka bude odstojala, nadam se da to znaš Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početnica, 34L, "smeđe" alg... Bambi Početak u akvaristici 9 Ned Apr 17, 2022 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kamenac flopsky Filteri i pumpe 11 Pon Nov 06, 2017 6:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kamenac laky_kg Hemija 12 Sre Okt 12, 2016 12:04 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kamenac na Anubiama? Cokilio Alge 5 Ned Nov 29, 2015 8:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka naslage na staklu aq(cini mi se da je... patus Hemija 16 Sre Feb 23, 2011 7:45 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License