Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Unistavanje algi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nercibald
Akvarista



Registrovan: 20 Mar 2016
Poruke: 59

PorukaPoslao: Čet Sep 23, 2021 8:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo nakon sto sam ostao bez posla uhvatih vremena da ocistim akvarijum. Najgore su mi bile alge... Skidao sam ih sa celicnom cetkom... Zelenilo sa cetkicom za zube i kidanje listova koji su bili previse pokriveni algama. Nisam siguran da li bi ikakvo sredstvo unistilo ovu napast u ovoj razmjeri. Mulja sam se rijesio ispiranjem pjeska, ali i sa starim aparatom za inhalaciju i modifikovanim cistacem mulja...

Image

Image

https://ibb.co/NrfzjYk
https://ibb.co/LNNPhR4
https://ibb.co/YLLX3gM
https://ibb.co/TvS0FNh
https://ibb.co/fHjMLdX


Poslednji izmenio nercibald dana Sre Nov 10, 2021 10:07 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Poslednji izmenio nikouro dana Pet Okt 08, 2021 10:54 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Sep 23, 2021 8:28 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Pet Sep 24, 2021 1:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uh, ti si baš zapustio taj akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pet Sep 24, 2021 6:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nadam se da ćeš se snaći uskoro.

Akvarijum, da se to srediti. Otkuvaj sve sto možeš pa četkicom skini mrtve alge. Drvo ako je dobro trulo izgrebi trulež. Možeš malo pod brener, neku vatru da ga "zapečeš"(kratko čisto da promeni boju) da sporije propada i da nema baš belu boju.
Algu ubija hidrogen. Pogledaj na netu koja je dozvoljena doza. Nisam davno u slatkim vodama, znam da moze nešto više od slane da se sipa ali 1.5ml ti je sigurno. Možeš i da koristiš hemiju tj one suplemente za biljke Easy carbo, Flourish Excel... i druge izvore tečnog ugljenika. Ne mislim na rakiju, votku... nego baš one proizvode iz petshopa. Ako već nisi napravi neki sistem za CO2. Balansiranje CO2 pomaže u borbi sa tom napasti.
Kažu da te alge jedu Amano kozice.

Školjke i biljke nisu baš u ljubavi.


Poslednji izmenio Peku dana Pet Sep 24, 2021 6:51 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nercibald
Akvarista



Registrovan: 20 Mar 2016
Poruke: 59

PorukaPoslao: Sre Nov 10, 2021 10:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Radili su i brener i celicna cetka...🙂

[img]https://postimg.cc/yJtYTHZL[/img]


Poslednji put izmenio nercibald dana Sre Nov 10, 2021 10:09 pm, izmenio ukupno 8 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nercibald
Akvarista



Registrovan: 20 Mar 2016
Poruke: 59

PorukaPoslao: Sub Nov 13, 2021 6:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Peku ::

...
Školjke i biljke nisu baš u ljubavi.

Ocistio sam fizicki alge. I izbacio sve skoljke, bas sam se pitao zasto mi biljke stagniraju. Pomislio sam da je zbog algi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nercibald
Akvarista



Registrovan: 20 Mar 2016
Poruke: 59

PorukaPoslao: Sub Nov 13, 2021 6:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nercibald
Akvarista



Registrovan: 20 Mar 2016
Poruke: 59

PorukaPoslao: Sub Nov 13, 2021 6:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slika je sa skoljkama. Inace ih sada nema 😁
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nercibald
Akvarista



Registrovan: 20 Mar 2016
Poruke: 59

PorukaPoslao: Sub Nov 13, 2021 7:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Citao sam 10-15 ml hidrogen peroksida na 50l vode. Nadam se da cu ostatak algi unistiti i da ce to pomoci i biljkama da se malo oporave.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Ned Nov 14, 2021 4:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da nije mnogo?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nercibald
Akvarista



Registrovan: 20 Mar 2016
Poruke: 59

PorukaPoslao: Pon Nov 15, 2021 12:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Peku ::
Da nije mnogo?

Ne znam nisam nikad koristio. 3 %tni Hidrogen peroksid.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Nov 15, 2021 1:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Možeš komotno da koristiš 1ml 3% peroksida na 2 litra vode, bez problema. Ja koristio. Negde sam pročitao da može da bude i 1ml 3% peroksida na litar vode, ali meni je ovo odradilo posao. BBA je otišla kao rukom odnešena i više se nije pojavljivala u akvarijumu.

Ja sam stavljao direktno špricom na alge, ostavim tako 15ak minuta i onda promenim 50% vode nakon toga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nercibald
Akvarista



Registrovan: 20 Mar 2016
Poruke: 59

PorukaPoslao: Pon Nov 15, 2021 6:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

m.vlacina ::
Možeš komotno da koristiš 1ml 3% peroksida na 2 litra vode, bez problema. Ja koristio. Negde sam pročitao da može da bude i 1ml 3% peroksida na litar vode, ali meni je ovo odradilo posao. BBA je otišla kao rukom odnešena i više se nije pojavljivala u akvarijumu.

Ja sam stavljao direktno špricom na alge, ostavim tako 15ak minuta i onda promenim 50% vode nakon toga.


Zahvaljujem. Iskorjenio sam 90% algi fizicki, medjutim vidim da se ponovo razmnozava. Nadam se da cu ih unistiti u korijenu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Boki2000
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2020
Poruke: 13
Lokacija: Beograd - Vozdovac

PorukaPoslao: Uto Nov 16, 2021 9:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Javi kako se odvija situacija Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nercibald
Akvarista



Registrovan: 20 Mar 2016
Poruke: 59

PorukaPoslao: Uto Nov 16, 2021 8:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Boki2000 ::
Javi kako se odvija situacija Smile

Evo krenuo sam sa atakom 15ml 3% hidrogena na 50 litara. Ukljucena pumpa bez filtera sa brzim protokom, valjda nije greska... I zracna pumpa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 16, 2021 8:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam napomenuo, mislio sam da se podrazumeva...
Kada stavljaš hidrogen, isključiš filter, protočnu pumpu, skimer, sve što pravi protok vode... Nakon 15 minuta, zameniš vodu uključoš ponovo sve filtere... Ako su ti uključene pumpe, rasprši se taj peroksid, i onda efekat bude mnogi manji. Pun efekat se dobije kad isključiš protok, direktno gađaš algu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Neka vrsta zelenih algi ViK Alge 1 Sre Okt 26, 2022 10:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sigurno rranje biljaka od algi van ak... djilepfc1970 Biljke 2 Ned Okt 11, 2020 11:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka branem pomoć oko algi branem Akvarijumi 17 Uto Sep 08, 2020 8:38 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko indentifikacije algi Stefanbgd Alge 0 Ned Apr 22, 2018 11:07 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koja je ovo vrsta algi Uku Alge 4 Sre Avg 23, 2017 7:53 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License