Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Bakterija Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
89galee




Registrovan: 03 Dec 2021
Poruke: 0

PorukaPoslao: Pet Dec 03, 2021 1:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima. Imam akvarijum od 80L, od riba imam tetre i japanke, biljke nanu. Pocelo je da mi se pojavljuje po biljkama kao braonkasto, i po staklima, kao i po ostalim figuricama u akvarijumu. Rekose mi da je bakterija i rekli su mi da na 2l vode ubacim jednu tabletu eritromicina ako nastavi da se diri. Sve sam uradio ali opet isto se desava, jel neko ima iskustva i kako bih mogao da resim taj problem. Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Dec 03, 2021 1:48 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

senkasenkasenka
Akvarista



Registrovan: 22 Sep 2014
Poruke: 350
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Pet Dec 03, 2021 2:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Daj sliku akvarijuma,cijano bakterija nije braonkasta, tako da ne ubacuj eritromicin..mozda imas obicnu braon algu koja je vrlo cesta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
89galee




Registrovan: 03 Dec 2021
Poruke: 0

PorukaPoslao: Pet Dec 03, 2021 4:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
89galee




Registrovan: 03 Dec 2021
Poruke: 0

PorukaPoslao: Pet Dec 03, 2021 5:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tako mi je po celom akvarijumu, od panja, dekoracija, pre neki dan je pocelo i po bilju. A pre 4 dana sam rastopio u 2 litre vode 1 tabletu eritromicina i nista se jos nije povuklo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Dec 04, 2021 10:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa nije se povuklo i neće jer nisu bakterije nego obične braon alge i rečeno ti je da ne ubaciješ lek za nešto što neznaš ni šta(iako ti je Senakasenka dao i bez slike tačnu dijagnozu) a nisi sačekao ni par sati da vidiš odgovor i tačnu dijagnozu posle slike.Pojavljuje se u početničkim akvarijumima ili zbog slabog svetla a rešava se jačim svetlom ili puževima i ancistrusima koji je jedu.Potrebni su meseci i godine da bi se doveo u red akvarijum a neko i nikada,tako da ako nemaš strpljenja najbolje da odustaneš
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka CB bakterija Darkoakvarel Alge 8 Sub Jan 30, 2016 10:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Naseljavanje bakterija ??? Biohazard Početak u akvaristici 18 Ned Okt 30, 2011 7:05 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bakterija ili ne? soulman Bolest 5 Sre Dec 08, 2010 7:02 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License