Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Reef cube Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Miksa
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2012
Poruke: 87
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Dec 08, 2021 6:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ponovni pocetak, posto je na prethodnom na zalost sve uginulo. Nisam bio par meseci kod kuce, a nije imao ko da adekvatno odrzava.
Kao sto naslov kaze kocka ~30l, od opreme pumpa newa 1.6, svetlo zetlight 1200, grejac, oko 3-4 kg kamena (dry rock).
Trenutno u procesu cikliranja, pocetak cikliranja 26.11, meren Po3 pre 2 dana na 10ppm. U cikliranju se koristi samo AF Bio S.


Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Dec 08, 2021 6:57 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sre Dec 08, 2021 10:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neka je srecan novi stari pocetak...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miksa
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2012
Poruke: 87
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jan 09, 2022 5:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mali update teme, pre par dana ubaceni prvi korali, green kenya tree i devil's hand.
Posto sam koristio cesmovacu nitrati na 25 stoje, pa sam uzeo destilovanu i odradio zamenu 30% vode, odradicu jos jednu zamenu za dan dva, ali manju 5L planiram da zamenim.

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 10, 2022 4:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo sklopljen scape. Very Happy Srećan novi početak.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miksa
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2012
Poruke: 87
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 19, 2022 6:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala

Braon alge su po celom kamenu i po staklu, moracu da ubacim joj jednu pumpu da mi razbija "masnocu" na povrsini.
Uocen i jedan flatworm i izbacen napolje( posle sam tek video da je ta vrsta ok)
Sacekacu jos 10ak dana do ubacivanja riba, to ce biti oko mesec dana posle ubacivanja korala, mislim da je to ok.
Nitrati mereni pre 2-3 dana, ispod 10ppm su.

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ljubee
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2020
Poruke: 32
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Sre Jan 19, 2022 9:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,

fino izgleda,mislim za pocetak,bice to lepo,samo strpljenja Smile

Da li planiras da stavis neki mali hang on skimer? S' obzirom da zelis i ribe da ubacis.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Miksa
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2012
Poruke: 87
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 19, 2022 11:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prosli set up je radio par godina bez problema bez skimera, samo redovna zamena vode. Jos je za dolivanje i zamenu vode uvek koriscena voda sa cesme.

Od korala u proslom su bili sarco, gsp, roze i zelene zoe i eufilija( uzeta 1 glava, imala je preko 15 pre nego sto je sistem crash-ovao), 2 klovna i rak. Imao sam jedno vreme i kozicu koja je potamanila sve aiptasie (20-30kom ih je bilo, sto malih sto vecih od roze zoi).

Mali je sistem, nedeljna zamena 5l ne oduzima puno vremena
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miksa
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2012
Poruke: 87
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 21, 2022 7:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Potrebna pomoc
Pojavile su mi se bele "fleke" po devils fingers coralu. Juce je sve bilo ok, sad sam primetio da je pun belih tackica

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Nano cube ideja, upomoć Nerd Početak u akvaristici 23 Uto Avg 15, 2023 7:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Od sumraka do svitanja reef CristopherMoltisanti Oprema u morskoj akvaristici 2 Pon Jul 27, 2020 8:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Reef party CristopherMoltisanti Morski Akvarijumi 10 Pet Feb 28, 2020 10:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Low Budget Reef 120l peconis Morski Akvarijumi 48 Sub Feb 22, 2020 9:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nano reef - početak sage Mixerlo Morski Akvarijumi 48 Sre Jan 15, 2020 4:18 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License