Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 MIX led cipova za rasvetu biljnog akvarijuma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
jajzy
Akvarista



Registrovan: 16 Avg 2011
Poruke: 68
Lokacija: Vlasotince

PorukaPoslao: Uto Jan 25, 2022 12:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, da li neko zna koji odnos koriste proizvodjaci led rasvete WRGB ili neke LED. Pravio bih DIY varijantu, ali bi izbegao upotrebu kontrolera, vec bi zeleo da iskoristim gotovo resenje, koje bi eventualno dimovao.
Na raspolaganju su mi sledece 3W diode:

Warm-White / 3000 K-3500 K
White / 6000 K-6500 K
Cold White / 10000 K - 15000 K
Red / 620nm-625nm
Royal Blue / 440 nm-450 nm
Green / 520nm-530nm
Full Spectrum / 380-840nm
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jan 25, 2022 12:10 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Nikollo
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2021
Poruke: 38
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sre Jan 26, 2022 7:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel su led diode dobre za biljke kao i neonke?
Koliko izadje led varijanta za npr 50l akv
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 27, 2022 3:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja sam gledao za moj slatkovodni akvarijum da prebacim na led osvetljenje. Proizvođači koji valjaju imaju opcije plavi, beli itd ..spektar tako da oni uvek imaju više onih crvenih, zelenih i plavih nego što bi ti inače koristio... U principu koliko sam uspeo da provalim a da ti imaš od čipova oko 70% bi trebale da zauzmu warm-white i white. Ostalo možeš da se igraš prednost ja bi dao full spectrum a ostale čisto po koju da se popuni spektar. Isto trebaš kod vezivanja da paziš koliko amperažu i voltažu vuče koja da bi ih zasebno vezao.
Preporučio bih da odmah izmeš drajver koji je dimabilan i neki potenciometar ako već nećeš kontroler zato što se baš čipovi greju kada su na 100% pa mora onda i neki ventilator da se instalira.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje za rasvetu Milivoje Lampa Rasveta 4 Pon Nov 20, 2023 10:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License