Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Gde staviti akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
mekses
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2022
Poruke: 37

PorukaPoslao: Sub Feb 05, 2022 12:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima,

ovo je moj prvi post i s obzirom da zelim izdvojiti nesto vise vremena za ovaj prekrasni hobi a da sam pocetnik, sigurno ce biti jos pitanja, pa se nadam da cu naci korisne savete. Ustvari ne sumnjam u to.

Odlucio sam se da kupim Juwel Rio 125 (81x50x36), estetski i funkionalno mi se svidja i mislim da bi trebao biti sasvim dovoljan za pocetak i za mene kao potpunog pocetnika u akvaristici, a generalno je veoma malo losih komentara za taj akvarijum. Citao sam poprilicno oko mesta na kom bi akvarijum trebao stajati ali bih ipak bio zahvalan kada bi i neko iskusniji pogledao skicu/nacrt sobe i dao neko svoje misljenje Smile..

Za sada to prvo pitanje, a kao sto rekoh, bice ih jos Wink.. Brojevima sam oznacio potencijalna mesta gde je fizicki moguce da stoji i najrealnija je opcija 1. U tom slucaju me interesuje da li je problem prozor pored. Ako bi akvarijum isao skroz u cosak, ostaje nekih 30ak cm (duzina akvarijuma 80, a zida do prozora 110) od ivice akvarijuma do prozora sto znaci da ce dnevna svetlost delimicno "udarati" u bocno staklo akvarijuma. Posto je u pitanju prizemlje svetlost nije nekog intenziteta ali nisam siguran mogu li tu staviti AQ i da li je to preporucljivo? Drugo pitanje, da li smeta ugaona garnitura, tj da akvarijum bude odmah iza nje? Ili mozda neko ima neku bolju ideju i predlog?

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Feb 05, 2022 12:19 am Snimi Poruku Nazad na vrh

dragan 77
Akvarista



Registrovan: 04 Jun 2020
Poruke: 24
Lokacija: Nemacka

PorukaPoslao: Sub Feb 05, 2022 11:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Po meni najbolje je mesto broj 4,koliko vidim,najbolje ces moci prici radi odrzavanja
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
skendro1
Akvarista



Registrovan: 06 Feb 2018
Poruke: 30
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Sub Feb 05, 2022 11:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bi ga stavio na 3 tako ga i kuci drzim pored Tv-a. U ostalim pozicijama neces puno moci da uzivas u njemu jer nisu prakticne za gledanje. Videces i sam koliko puta ces sam sebe uhvatiti da umesto u ekran buljis u akvarijum i uzivas u njemu. Ali to je stvar licnog izbora. Poz i gde god stavio neces puno pogresiti ako u zvakom trenutku uyivas u njemu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mekses
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2022
Poruke: 37

PorukaPoslao: Sub Feb 05, 2022 1:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala vam.. Pozicija broj 4, nekako mi deluje da je na sredini sobe i tu se uvek prolazi, još je dvoje male dece, pa ne znam jel to pogodno za ribice?

Pozicija broj 3, bilo bi usko , ali bih mogao komodu pomeriti još malo desno i čini mi se fino uklopiti. Ali upravo zbog dece koja su baš aktivna i stalno u nekom pokretu Smile mi se čini da je najbolje da ide u ćošak, tj da će tu ribice imati najveci mir Smile

Ne znam igra li to ulogu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miksa
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2012
Poruke: 87
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 05, 2022 2:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moje misljenje
Odmah pored tv-a pa gledanje po potrebi, a u cosku lepo izolovan od dece

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mekses
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2022
Poruke: 37

PorukaPoslao: Sub Feb 05, 2022 4:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo mi je isto dobra ideja. Samo opet se javlja problem što je baš blizu prozora. Jel ovo prihvatljivo ili će biti problema zbog direktnog dnevnog svetla? I pitanje u slučaju ove varijante, Jel bolje da akvarijum ide duž ovog većeg zida kako si označio na slici ili da ide duž ovog manjeg gde je prozor?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miksa
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2012
Poruke: 87
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 05, 2022 4:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se tice algi vise ce se pojavljivati, ako je direktno svetlo, ali ako svaki dan cistis staklo (predjes magnetom, ne mora detaljno ciscenje) neces imati problema sa algama.
Po mom misljenje bolje je ovako jer imas direktan pogled na akvarijum, ako ga stavis na stanu gde je prozor imaces vise bocni pogled
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sub Feb 05, 2022 5:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav. Dobrodošao na forum.
Bitno ti je da imaš lagan pristup akvarijumu i gde neće puno da smeta Smile

Prozor je problem kada je na zapadnoj tj. na sunčanoj strani.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mekses
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2022
Poruke: 37

PorukaPoslao: Ned Feb 06, 2022 12:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala svima na pomoći i predlozima.

@Miksa mislim da sam najbliži tvojoj varijanti i da ću malo promeniti raspored dnevne sobe. Pošto sam početnik, kao što sam već napisao, ne znam o kakvom magnetu se radi, Jel nešto specijalno se treba kupiti ili?

@Peku prozor je tačno na južnoj strani ali ako stavim AQ u ovaj ćošak najveća izloženost će biti rano ujutru, kasnije zraci padaju direktno na sobu. Eh tu ulogu igra način postavljanja akvarijuma. Ako ga stavim uz ovaj duži zid (kao što Miksa predlaže) imaću direktan pogled na AQ ali će se sunčevi zraci nešto duže zadržavati na njemu (tačnije na levoj strani akvarijuma). Zbog toga sam vise za varijantu da ide uz ovaj zid do prozora jer onda je kraće izložen i to samo prednji deo desne bočne strane akvarijuma.

Da li je i u ovoj situaciji Miksin predlog bolji? I da li možda ja u neznanju preuveličavam sam značaj položaja?

Još jednom hvala svima Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miksa
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2012
Poruke: 87
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Feb 06, 2022 7:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Osnovna oprema za akvarijim. Imas po svim radnjama koje se bave akvaristikom od obicnih do onih koji imaju i zilet na vrhu. Kucaj na google magnet za ciscenje stakla akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mekses
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2022
Poruke: 37

PorukaPoslao: Pon Feb 07, 2022 12:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naravno, google sve zna. Nasao sam vec, hvala ti.. I usput receno, vec sam promenio raspored namestaja u sobi Smile.. AQ definitivno ide tu gde si predlozio Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miksa
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2012
Poruke: 87
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 07, 2022 12:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema na cemu, nadam se da ti zena nije poludela zbog mrdanja namestaja Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mekses
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2022
Poruke: 37

PorukaPoslao: Pon Feb 07, 2022 9:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro je sve prošlo Wink, ona samo ne može da shvati da ja to sve radim zbog akvarijuma i da toliko vremena provodim čitajući o tome Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 07, 2022 11:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

po meni 4. pozicija uz preporuku za rio 180 mnogo isplativiji odnos veličine i cene,lepše izgleda duži za plivanje riba, 50% veći za 5k razlike u ceni.
Srećan početak i sve najbolje , pratim dalje šta se dešava!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
mekses
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2022
Poruke: 37

PorukaPoslao: Pon Feb 07, 2022 1:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Realno mislim da mi je za pocetak 180l veliko. Videcemo kako ce ici pa mozda vremenom da promenim na veci ali npr kada gledam pvako slike raznih akvarijuma rekao bih cak i 200 l da mi je OK. Medjutim kada odem direktno u radnju, vidim uzivo i zamislim ga kod sebe kuci i 120l mi se cini ogromno Smile.

Tako da s obzirom na nepostojanje nikakvog iskustva, krenucu ipak sa 120l, pa cemo videti dalje...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License