Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Borac vs Neon tetra Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
uki01
Akvarista



Registrovan: 04 Sep 2019
Poruke: 28

PorukaPoslao: Sub Apr 03, 2021 12:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav forume, posle 2 godine drzanja zivorotki, odlucio sam se da napravim neki relativno ozbiljniji akvarijum, hteo sam da uzmem neki veci akvarijum tipa 100L gde bih drzao razne vrste tetri, eventualno nekog trihogastera itd.. medjutim u medjuvremenu sam formirao roditeljima akvarijum i po njijovoj zelji uzeo sam akvarijum sa 3d pozadinom, dok su ribice bile moj odabir posto bi oni ubacili 5 japanki u 40L. Sad jelte, posto obilazim kao kisa oko Kragujevca, da predjem na stvar. Akvarijum formiran pre 22-23 dana, izvorska voda, trokomorni filter, neto vode koliko staje 40L(+- 2L). Ubacen je borac pre 3 4 dana, akvarijum posto je skoro formiran bilje je isto posadjeno pre nekih 7 dana tako da jos nije gusto ubiljen, e sad problem nastaje kada sam danas dodao 7 neon tetrica. Ostavio ja njih da se temperatura u kesi ujednaci sa ovom iz akvarijuma, borac nista, gleda svoja posla, samo sto sam ih pustio u akvarijum i vratio poklopac, ukljucio pumpu itd ja vidim da su one u cosku a borac ih napada, ali se bas vidi da je agresivan a ne da ih samo juri bas ide na njih "da ubije". Ima li resenje tome? Ili da se oprostim od borca ili potencijalnih drugih riba? Trenutno sam ga stavio u mrezicu i stavio sam je u akvarijum tako da stoji lepo a on normalno da je u vodi i to. Planiram sutra da kad budem mogao da vrsim nadzor da ga pustim da vidim ponasanje, taman dok se i neonkice malo oslobode i pocnu da plivaju po akvarijumu. Svaki savet dobrodosao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Apr 03, 2021 12:58 am Snimi Poruku Nazad na vrh

kikii77
Akvarista



Registrovan: 22 Okt 2020
Poruke: 21
Lokacija: Beograd - Čukarica / Vršac

PorukaPoslao: Sub Apr 03, 2021 10:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da tu nema pomoci, izabrao si agresivnog borca, sto je i normalno 😁 pokloni ga ili probaj da zamenis a kad budes birao novog vidi da je iz zajednickog akvarijuma i prati mu ponasanje. Ja sam borca kupio iz akvarijuma sa brdom gupika, nije mi izgledao ni malo zainteresovan ni za jednu od riba oko njega i ispostavilo se da je jos manje agresivan nego sto sam mislio
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
uki01
Akvarista



Registrovan: 04 Sep 2019
Poruke: 28

PorukaPoslao: Sre Apr 07, 2021 12:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izgleda da je bilo samo upoznavanje Very Happy Very Happy Pustio sam ga dan kasnije, sada i nije nesto zainteresovan za njih, ne juri ih ali ne voli ni kada one njemu prilaze, tada ih tera.. Hteo sam da ga menjam u pet shopu, sta vise da ga poklonim i da kupim dve plave gouramije ali lokalni pet shopovi "ne praktikuju da uzimaju ribice privatno" Rolling Eyes
Tako da ipak ostaje kod mene, nadam se da problema nece biti jos pogotvo kad bilje pocne lepo rasti Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sudyxor
Akvarista



Registrovan: 03 Feb 2020
Poruke: 18

PorukaPoslao: Sre Okt 13, 2021 7:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Šta je bilo evo 6 meseci kasnije, da li su svi živi i na broju, ili je borac nastavio sa agresijom? Ja sam svog kupio pre nekoliko dana i ubacio sa neonkama i kolor tetrama, ali sam ga birao i shopu iz akvarijuma gde nije bio sam. Za sada svi srećni, nema incidenta 😆
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sudyxor
Akvarista



Registrovan: 03 Feb 2020
Poruke: 18

PorukaPoslao: Pon Feb 07, 2022 9:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i samo da dodam (4 meseca kasnije Laughing ) da ovaj moj borac voli da se mazi, odnosno kada su mi prsti u akvarijumu, plašljive tetre naravno se izbezume, a borac slobodno dopliva i dopušta da ga pomazim po leđima, čak se vraća po još Laughing

pošto je ovo prvi put da imam borca, ne znam da li je to normalno ponašanje da se se "maze" ili je ovaj moj primerak specijalan Cool
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Borac bela izraslina Čokolada52 Bolest 3 Sre Apr 13, 2022 1:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Plavi borac, bledjenje peraja i glave Jendzica Bolest 1 Čet Avg 12, 2021 3:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka tetra akvarijum Lee Početak u akvaristici 4 Pon Maj 24, 2021 8:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Plava neon tetra, izbocen stomak Nikollo Ribe 3 Pon Apr 19, 2021 8:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Borac ne jede Zmaj Bolest 3 Pon Mar 15, 2021 8:43 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License