Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ručna izrada - 300l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
reduktor
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2022
Poruke: 66

PorukaPoslao: Uto Feb 08, 2022 5:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobar dan,
Jedan amaterski akvarijum od 300l (D1000xŠ600xV500)
Strane stakla su debljine 10mm, a dno je staklo debljine 12mm (težina praznog akvarijuma: 100+kg)
Mašinski brušeno staklo, sastavljen lično (ojačanja po dnu i po dužoj strani na vrhu).
Osvjetljenje: 2 LED sijalice od 5W
Podloga: 10 litara humusa za cvijeće i 40kg kvarcnog pijeska (6-8mm)
Unutrašnji filter zampremine oko 11,5l x 2 komore (16x16x45cm)
U drugoj komori filtera je Atman pumpa sa protokom od 2m3/h
Datum puštanja u rad: Januar 2022. godine
Biljke (meni nepoznate), jedan panj vinove loze i 9 ribica (4 neon tetra, 2 kolor tetra, 2 gupija i 1albino ancistrus)


Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Feb 08, 2022 5:29 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Sre Feb 09, 2022 6:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kakav skejp moze da se napravi na ovu sirinu akvarijuma Very Happy
Dimenzije su odlicne. Predlazem ti da nadjes neko malo vece drvo, koje ce malo da popuni akvarijum, i naravno trebace ti mnogo vise biljaka, jer si dosta zemlje za cvece stavio unutra. Mogao bi imati problem sa algama ako ne povecas biljnu masu.
Pretrazi malo forum cisto da vidis koje bi nezahtevnije biljke mogao da ubacis..

Takodje imas jos mnogo prostora za ribice. Ako ti se svidjaju neon tetre , obavezno ih nabavi jos, jer su jatne ribice i obicno se u akvarijum ne ubacuje tako malo.
Imas veliku povrsinu dna, pa razmisli i o nekom jatu koridorasa ili jos nekom anciju.

Kad neko krene sa ovom litrazom, ne moze da bude lose. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reduktor
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2022
Poruke: 66

PorukaPoslao: Sre Feb 09, 2022 4:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala za prvi komentar i savjete.
Broj trenutno zasađenih biljaka je 21, ima ih više u pozadini, ali se ne vide na slici i još su u fazi stagnacije. Nisam naročito zadovoljan vizuelnim izgledom biljaka, želio sam neke raskošnijeg izgleda, ali nisam mogao da ih pronađem.
Cilj mi je da akvarijum ne bude pregusto zasađen biljkama, kako bi ribice imale prostor za plivanje, ali i da brzo ne potrošim nutrijente. Sa druge strane, svjesno idem sa manjim ribicama i manjim brojem, jer želim napraviti balans između estetskog i efektivnog, sa što je moguće manje održavanja i problema. Svaki savjet vezano za promjenu estetike i uređenje je više već dobrodošao.
Za vikend sam planirao kupiti još 9 novih ribica (dodati koju neon tetru i gupije, te helenu da potamani vanzemaljce u akvarijumu koje sam otkrio).
Za sada nemam problem sa algama, osim bijele brade na vinovoj lozi, koju polako ukljanja ancistrus. Kuvanje u slanoj vodi nije pomoglo, brada se opet vratila, i zato sam uveo ancistrusa.
Na površini vode sam imao naslage bjelančevina i pojavu pjene (veoma malo). Čini mi se da je razlog masna hrana (Sera Tetra). Jedan površinski sloj vate u filteru je riješio problem, momentalno za jedan dan. Voda je kristalno čista, miris vode je neki blago bazičan miris na vlažno stanište (jedva primjetan) kada se nadnesete nad površinom vode.
Što se tiče koridorasa, ako se mogu hraniti hranom za tetre i gupike ("keep it simple" princip), vrlo rado bih ubacio jedno 3 komada, da dižu dno i tjeraju sve u filter.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reduktor
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2022
Poruke: 66

PorukaPoslao: Sre Feb 09, 2022 7:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

https://www.youtube.com/watch?v=aEiDuegJ4V0
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dragang
Akvarista



Registrovan: 16 Feb 2020
Poruke: 46
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Sre Feb 09, 2022 9:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jako lep akvarijum. Kao što ti je već Bojan rekao, ubaci više biljaka kako ne bi bilo problema sa algama. Ja sam na 50l imao mnogo više biljaka, čim sam ih malo razredio odmah su se pojavile alge.
Supstrat otpušta mnogo nutrijenata u početku tako da bi bilo dobro da ubaciš neke brzorastuće biljke, možda na mesec-dva bar dok se ne uspostavi balans, kasnije ako ti se ne sviđa izbaciš.
Traži RF akvarijumske biljke na googlu, veliki izbor biljaka sa povoljnim cenama, mnoge biljke dobiješ 15-20 pelcera u paketu.

Tetre su jatne ribe, jato od 20+ neonki izgleda prelepo, drugačije se ponašaju kad su u jatu.
Koridoraca na toliku površinu slobodno 5-10 komada. Ne moraš uzimati posebnu hranu za njih, braon proteinske granule su im sasvim dovoljne.

"Bela brada" sa panja će nestati, to nije alga i skroz je normalno, ancistrus će je obrstiti i neće se više pojavljivati.

Srećno Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reduktor
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2022
Poruke: 66

PorukaPoslao: Pet Feb 11, 2022 11:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala.
Bio sam oprezan sa supstratom, prvo sam nasuo vodu do vrha i drzao nekih 7 dana, zatim ispraznio akvarijum do kraja, zasadio biljke i nasuo ponovo vodu. Kasnije sam ubacio ribice i intezivno u prvih 20 dana mijenjao vodu svakih 2-3 dana po 20-30 litara (jer sam imao bjelancevine na povrsini i povrsina vode je imala dugine boje kao da sam nasuo naftu, kada pogledate sa donje strane).
Gledam ovog ancistrusa, to stvorenje jede 24/7, ne smiruje se niti jednog trenutka. Pojeo je sve sto se pojesti moglo u akvarijumu. Primjetio sam da ponekada naglo izroni na povrsinu (sa panja), uzme vazduh i ispusti ga kada se vrati na panj.
Da li je to normalno ponasanje?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reduktor
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2022
Poruke: 66

PorukaPoslao: Sub Feb 12, 2022 8:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Može li neko stručniji da prokomentariše kapacitet filtera sa slike za ovaj akvarijum od 300l, raspored filtracije, period održavanja za konkretnu zapreminu filtera i akvarijuma, itd.
Dimenzije filtera su 16x16x48 cm.
Primjetio sam da je miris vode u akvariumu ustvari miris filtera koji se prenosi na vodu u akvariumu. Pretpostavljam da je to ok, tj. da ne postoji filter koji je potpuno bez ikakvog mirisa. Ne radi se o smradu, već o nekom bazičnom mirisu na vlažno stanište (nije kiseo miris, niti je u pitanju smrad, ne znam kako bih bolje opisao isti).

Danas sam dodao još 5 nenonki, 5 skalara, 3 korija (jedan izgleda nije ok), 3 gupija i 2 tetre.
Ukupni broj ribica: 27
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Feb 13, 2022 12:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam skontao kako funcionise ovaj filter? Jel moze fotka filtera da vidimo kuda ulazi a kuda izlazi voda. Jel to kao kanisted filtef ili kao prelivni filter?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reduktor
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2022
Poruke: 66

PorukaPoslao: Ned Feb 13, 2022 9:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ulaz/preliv vode je sa gornje strane, protok u smjeru strelice. Voda ide u drugu komoru (iste veličine) po donjem bočnom otvoru (16x4cm), kroz plavu spužvu na dnu. U drugoj komori se nalazi pumpa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Feb 13, 2022 11:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U toj varijanti jedino sto ja ne bih uradio je ponavljanje ovog plavog sundjera i deljenje vate na dva dela. Po meni to je nepotrebno komplikovanje stvari. Drugo, aktivni ugalj koristim...hmmm....nikad....za 30 godina akvaristike par puta sam se istripovao da ga ubacim ostalo vreme je radilo bez njega. Sustina je da ce ti aktivni ugalj usisati eventualne aditive u vodi...tipa makro i mikroelemenata...ljudi ga koriste nakon lecenja da pokupi tragove leka iz vode ili ponekad kako kazu da iskristalisu vodu. Konkretno ja ga ne koristim i uvek bih radije stavio neke lave ili kuglica ili bilo kog bio medijuma umesto njega.
U principu videces i sam koji smor kada imas toliko slojeva kada dodje do ciscenja...onda skontas da si mogao da prodjes sa debelim redom Lave pa preko nje debeli sloj perlon vate i odozgo sve to pritisnes plavim sundjerom da perlona vata ne isplivava...u toj varijanti perlon vata se ne prlja toliko intenzivno ukoliko plavi sundjer redovno ispiras...recimo 1x mesecno ili ako si bas zaludan 1x u 15 dana.
Nekako imam utisak da se nisi bas posvetio citanju ovog foruma...takve stvari su ovde prezvakane milijardu puta, nije ni cudo sto niko nece da pise...ima tu lepih rasprava, diskusija i svadja...nasmejaces se posteno a pri tom ces skupiti ogromnu kolicinu korisnih informacija...moja preporuka!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reduktor
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2022
Poruke: 66

PorukaPoslao: Pon Feb 14, 2022 10:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala za savjet, ugalj je izbačen.
Nadao sam se nekom i komentaru vezano za kapacitet filtera/litraža. Nije mi teško očistiti filter, lako je dostupan i nije neki veliki posao.
Čitao sam sekciju "filteri", nema baš mnogo informacija o veličini i efikasnosti filtera za ovu litražu. Najviše se diskutuje o filterima manjih akvarijuma, a ono što mene posebno interesuje je distribucija vode po cijelom akvarijumu i kako najjednostavnije i najkvalitetnije postići jednaku distribuciju vode kroz sistem (izbjeći vodene džepove).

Image

Obzirom da kod mene trenutno voda se izbacuje na krajnjoj desnoj strani akvarijuma (napravljena neka vrsta aeratora na izlazu) i gura vodu prema filteru koji je na suprotnom kraju, čini mi se da u zadnjem lijevom uglu akvarijuma imam mrtve zone. Ako izlaz usmrenim prema dnu akvarijuma, pumpa nosi i biljke i ribice kao da duva tornado, diže dno, itd. Iz tog razloga je izlaz vode iz filtera striktno na površini vode i udara u desnu bočnu stranu akvarijuma.

Razmišljam da uradim sistem distribucije vode kao sa slike, gdje bi se voda, u tankim mlazovima, ispuštala duž leđa akvariuma. Ideja je da uzmem neku pvc cijev, izbušim sitne rupice po dužini cijevi i pustim da mlazovi udaraju o leđa akvarijuma.

Prije svega nisam siguran da li je konkretna pumpa dovoljno jaka za ovu varijantu distribucije vode (nadam se određenom pritisku vode na izlazu iz mlaznica), te da li bi se na ovaj način izbjegli vodeni džepovi.

Šta mislite o ovom konceptu, da li je neko već pokušao nešto na ovaj način?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mboban
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2016
Poruke: 82
Lokacija: Zemun, Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 18, 2022 11:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da ja potopna pumpa (Atman 2m3/h) što bi ako sam razumeo trebalo da znači 2000l/h (verovatno AT-104 ili AT-306) prejaka za taj filter, verovatno i za taj akvarijum (300l).

Mislim da sa takvim protokom filter vrši uglavnom mehaničku filtraciju, što ne mora da bude loše, ali po meni trebalo bi imati i dobru hemisko/biološku filtraciju, da bi akvarijum na duže staze bio stabilan.

Po mojoj proceni ti u filteru imaš maksimalno 1,5l lava kamena, što smatram da je nedovoljno, sunđere i ne računam pri takvom protoku kroz filter (samo mehanika).

Na tvom mestu ja bi u filter stavio 2l Sera Siporaksa ili Matriksa, nešto sunđera i možda vate na vrhu i smanji protok na do 1000l/h možda i manje, ipak kapacitet od 11,5l gde je i posebna pregrada za pumpu, ja mislim da je malo.

Daću ti moj primer jedan od akvarijuma 375l (150x50x50), filter je spoljni stakleni, trokomorni (20x50x43, 43l, realno 35l), pumpe povratne su at103 ili at305 (1200l/h) u filtru siporax mislim 5l, ima tu i lava kamena, sunđera vate zbog lakšeg čišćenja,...

Što se protoka tiče mogao bi da uzmeš neku stream pumpu, što slabiju, koje se koriste uglavnom u morskoj akvaristici i ako misliš da imaš "mrtve zone" probaš sa tom pumpom da rešiš, mada mislim da će problem da ti reši i ovo sa prethodne slike...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sub Feb 19, 2022 1:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo i mog primera cisto poredjenja radi...aq je 240L...Prevashodno je bio filtrira unutrasnjim pregradnim filterom sa pumpom od 1500l/h. Kada me taj filter smorio i kada je poceo da mi pravi problemcice tehnicke prirode, na zivo sam ga razlepio i izvadio iz akvarijuma. U nedostatku boljeg filtera iskoristio sam sta sam imao...kanister EHEIM 300l/h sto je , sloticete se drasticna degradacija. U periodu od skoro godinu dana koriscenja uspeo sam da djubrenjem prilicno dobro izbalansiran akvarijum pa su u tm periodu sve biljke izuzetno napredovale....negde na pola puta sam dodao EHEIM-ov skimer jer me nervirala skrama na povrsini cime sam cirkulaciju povecao za jos 300l/h. Dodatno povecanje cirkulacije nije dalo neke velike benefite..bar ne vidljive. Pre par dana sam zamenio kanister za JBL 1501....dakle 1500l/h...za sada se takodje ne vide znacajni benefiti ali ne sumnjam da je 1800l/h sigurno bolje od 600l/h...samo sto ne treba imati neka vanredno velika ocekivanja. Nije protok i cirkulacija toliko znacajan faktor...ni kratkorocno ni dugorocno.
Apropo tvog pitanja...eto ja sam imao identicnu pumpu u unutrasnjem pregradnom filteru i tako veliki protok sigurno nije bio los niti je stetio bilo cemu. Bakterijama u filteru prija veci protok kiseonika a taj protok koliki god da je rasiren je preko velike povrsine sundjera sto nikako ne moze da dovede do spiranja bakterija sa medijuma u filteru. Pregradni filter mi je radio skoro godinu ipo dana. izbacen je iz tehnicko estetskih razloga.
Napomena vezana za biolosku filtraciju, postoji gomila tekstova koji detaljno objasnjavaju princip bioloske filtracije i svuda cete naci da se veliki deo bioloske filtracije odvija van filtera, u samom akvarijumu tako da i sve kalkulacije sa kolicinama filtermaterijala su upitne i po meni, mogu se uzeti orjentaciono.

Secam se kad me je kum pozvao da uzmem njegov akvarijum jer nema vremena da se njima bavi. zatekao sam akvarijum od 200l sa 1/3 isparile vode, bez svetla i bez filtera jer se pumpa zagusila...eto racunaj koliko je morao tako da stoji kad mu je 1/3 vode isparila....nikada vece kriptokorine i nikada vece barbuse nisam video nego u tom akvarijumu....dakle moze i ovako i onako, ravnoteza moze da se napravi na mnogo nacina i sve sto cujes nije ni tacno ni netacno nego jednostavno moze i tako i cesto je vrlo uspesno....

Nemoj mnogo da se opterecujes i citaj sto vise cisto da bi odabrao za sebe tehnicko resenje koje ti najvise odgovara i koje ti se najvise svidja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sub Feb 19, 2022 4:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav.
Pumpa ti je ok. Može da se čuje jer je velika a fiter manji. Za mene je sunđer super materijal za filter. Jedna kofa i 10min slobodnog vremena i filter očišćen. Lava kamen bolje zameni perlama ili sa K1 jer su lakše za održavanje i manje će se detrusa vremenom nakupiti u njih. Aktivni ugalj ti treba samo kad akvarijum počne da miriše ili ako si imao potrebe da lečiš sistem. Nemaš potrebu za slojem aktivnog uglja. Sunđer na dnu ti je zamka za detrus. Iz iskustva znam da će da se napuni finom "prašinom" koja nastaje umiranjem organizama koje žive u filteru.
Mrtve tačke... Potrebno ti je više pumpi u akvarijumu da bi ih izbegao. Ako voliš da se hvališ tehnikom u akvarijumu stavi mada nije da ti je potrebno. U jednom momentu sam imao oko 15000l protoka u 160l morakom i to nije da je bilo dovoljno sa se rešim svog detrusa po dnu pa su pumpe viška letele napolje. Tebi je potrebno da imaš kretanje vode po dnu zbog bogate hranljive podloge. Sprejbar sa tom pumpom što si planirao će odraditi sasvim solidno mešanje, kretanje vode kao i razbijanje površine. Mana sprejbara je što bode oči. Postoje pumpe Jebao SCP, Maxspect Gyer, Red Sea Reef Wave... i sl. koje su manje upadljive i koje će imati sličan efekat kretanja vode.

Dok sam imao slatkovodne uvek sam pravio udubljenje u pesku gde vidim da je "mrtva tačka" jer se tu sakupi detrus. Isto sam imao pumpu pri dnu jer sam držao džunglu pa je bilo potrebe za pumpom. Na kraju sam je izbacio jer bi se nakupilo mrtvog lišća na nju i zapušilo je. Nisam primetio neku razliku ni promenu u sistemu. Prevedeno: samo sam mislio da je imalo potrebe.

Ovo što Baia kaže unutrašnji filter ili iza akvarijuma je lep sve dok ne prođe malo vremena i dok ti ne bude preko glave istezanje oko akvarijuma, voda na sve strane(zidovi, pod, polica, odeća...), vreme koje je potrebno da ga očistiš, složiš... Bakterije ne žive samo u filteru žive i na pesku, staklu, dekoru. Da ribe žive bez posledica na duže staze nije potrebno puno filter materijala. Za kristalno čistu vodu jeste.

Drugarski savet je da slušaš ljude koje imaju veće akvarijume na duže staze. Mali sistemi su skloni fantaziranju i nepotrebnom komplikovanju jer je jednostavno to lako raditi na malom sistemu. Znači ni mene puno da slušaš Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reduktor
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2022
Poruke: 66

PorukaPoslao: Sub Feb 19, 2022 10:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danas sam proveo cijeli dan pokušavajući da (kvalitetno i bez mnogo buke akvarijuma u radu) izradim i postavim mlaznice za vodu iz mog prethodnog posta. Naravno, nije neki problem izvesti zamišljeno, ali je mnogo veća zezancije odrediti broj i prečnik otvora mlaznica kako bi sve to bilo funkcionalno i praktično, te da ne stvara buku u kući jer je akvarijum u dnevnom boravku.

Maloprije sam snimio video kako radi sistem prskalica s ciljem da postavim par pitanja nadajući se praktičnim savjetima vezano za strujanje vode, uđem u forum i imam šta da vidim, gomila komentara i savjeta! Mnogo ste me obradovali vašim postovima i savjetima, od srca hvala svima!


Nakon mnogo zezancija oko ugradnje mlaznica (da bi to bilo i estetski i funkcionalno), završio sam na 8 otvora prečnika 8mm. Pošto je prečnik izlaza iz pumpe oko 15mm, površinu izlaza sam podijelio na manji broj otvora za mlaznice, želeći da zadržim nominalni protok. Početne mlaznice su bile 5mm i sve je to funkcionisalo kako treba, međutim buka i žubor vode su bili nesnošljivi, a u akvarijumu je bio tornado, biljke su sa savijale do dna, ribice kao da su u planinskom potoku, mjehurići na sve strane, ništa se nije vidjelo.

Na kraju je završilo sa manjim brojem mlaznica i otvorima od 8mm kao na snimku: https://www.youtube.com/watch?v=VXOPFtu6_jY a pošto i dalje imam tornado u akvarijumu ako usmjerim mlaznice drugačije od trenutnog položaja, zanima me vaše mišljenje da li je trenutni položaj mlaznica zadovoljavajući za izmjenu vode i aeraciju, obzirom da filter kupi sa površine vode, gdje su i mlaznice usmjerene? Iako je sav protok vode usmjeren prema površini, preko cijelog dna se biljke i dalje „lelujaju“, čak i one prednjeg plana.

Da li je ovo dovoljan dokaz da nema više mrtvih zona (meni se čini da ih nema) i šta mislite o sadašnjoj površini vode u smislu aeracije kompletnog akvarijuma, pošto sada nema difuzora i mjehurića u vodi?

Mjehuriće je veoma lako napraviti prostim zakretanjem cijevi, ali je onda mnogo bučno u dnevnom boravku, a voda nosi sve po akvarijumu. Ovaj položaj mlaznica je jedini koji ne pravi tornado u vodi, ne savija biljke, ne baca ribice po akvarijumu i naravno apsolutno je bešuman rad, i pumpe i vode. Sa druge strane, još uvijek je moguće proširiti postojeće mlaznice i smanjiti pritisak pumpe povećanjem zbirnog protoka mlaznica.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Izrada akvarijuma kikii77 Tražnja 3 Čet Okt 22, 2020 1:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum 60l - izrada i formiranje od 0 kikii77 Početak u akvaristici 24 Čet Okt 22, 2020 11:43 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum 300l nema sanse da odlucim ... milospe Ribe 14 Uto Nov 06, 2018 12:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kupujem akvarijum od oko 300l Zivadin Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Okt 19, 2018 9:09 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka White Ghost 300L Strahinja025 Akvarijumi 46 Pon Jan 15, 2018 5:48 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License