Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kakadu apistograme i ramirezi? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Slepi_Putnik
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2013
Poruke: 129
Lokacija: Beograd, Batajnica

PorukaPoslao: Sub Apr 13, 2019 7:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo ljudi,

da li neko ima iskustva sa držanjem apistogramma cacatuides i Mikrogeophagus ramirezi u istom akvarijumu? Mislim, znam da mogu zajedno, ali me zanima, ako bih držao samo po jedan par u dobro ubiljenom akvarijumu sa dosta mesta za skrivanje, da li bi mogli zajedno čak i ako je taj akvarijum manji, oko 45l?

hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Apr 13, 2019 7:12 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

cvijo
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2012
Poruke: 338
Lokacija: Skopje

PorukaPoslao: Sre Jun 05, 2019 1:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mogu zajedno po 1 par ali u vecem akvarijumu , 45 l je sigurno mala povrsina dna akv da bi slobodno branili svoj deo teriyorije Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sre Jun 05, 2019 6:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Po meni 45 lit je za jedan par neceg od ta dva. Cilj je da se uziva u hobiju. Mrestio sam kakatuide i mogu ti reci kad se izmreste muzjaka sam vadio napolje jer tada zenka ne trpi nikog u blizini ikre.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Slepi_Putnik
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2013
Poruke: 129
Lokacija: Beograd, Batajnica

PorukaPoslao: Sre Jun 05, 2019 10:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala ljudi

I ja sam to mislio, ali mi je bilo vazno da cujem i sta vi mislite.

Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stole75
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 12 Okt 2019
Poruke: 7
Lokacija: New Zealand

PorukaPoslao: Ned Jan 05, 2020 1:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam akvarijum od 165l i u njemu od Ramova imam 1 Bolivian Ram,1 Gold Ram,2 Electric Blue Ram i 3 German Blue Ram i par Apistogramma Trifasciata.To je sve što imam od ciklida, pored njih imam još 6 Glowlight Tetre,2 Black Molly, 2 Sterbai Cory,4 Kulija, 1 Hillstream Loach i 8 Otocinklusa. Zasad sve ide kako treba, niko nikoga ne dira jer imam malih pećina, veliki driftwood i džunglu od biljaka koje treba malo da proredim ali nikako da nadjem vremena za to.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mekses
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2022
Poruke: 37

PorukaPoslao: Ned Mar 06, 2022 3:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Interesuje me ista kombinacija (Kakadu Apistograma i Ramirezi) u 112l?

U akvarijumu su trenutno kozice (veliki broj), Koridoras pigmejci i juli, 4 platike, 4 Molija i 10ak plavih neonki.

Alternativa su mi jedan par od njih i Trihogaster Lalius, a najradije bih od sve tri pobrojane uzeo po jedan par ali bi verovatno nastao opšti haos u sa Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
skendro1
Akvarista



Registrovan: 06 Feb 2018
Poruke: 30
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Ned Mar 06, 2022 9:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

oprosti se od kozica
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Mar 06, 2022 10:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mekses, da li bi mogao da staviš slike C.julii?
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mekses
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2022
Poruke: 37

PorukaPoslao: Ned Mar 06, 2022 12:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@skendro1 zbog čega? Misliš ako uzmem nešto od ciklida?

Iskreno ako bi se malo reducirale ne bi ni bilo lose ali definitivno bih voleo da ih zadržim.

@Flojd ubacujem kasnije u toku dana, velika mi je rezolucija slike pa moram smanjiti na kompu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mekses
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2022
Poruke: 37

PorukaPoslao: Ned Mar 06, 2022 6:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao sto sam obecao, evo slika koridorasa..

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Mar 07, 2022 10:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako su kao ovi moji, onda je to trilineatus. I ja sam ove kupio pod imenom julii, iako sam znao da to nisu. U svakom slučaju riba je lepa🙂

Image

Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mekses
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2022
Poruke: 37

PorukaPoslao: Pon Mar 07, 2022 1:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

iskreno i meni se cini da su Trilineatus, razlike u nijansama su bas bas male, takoreci neznatne, da razlika skoro i ne postoji. bar za mene Smile.

Ono sto je meni malo cudno, trilineatusi su duplo skuplji, pa zbog toga kontam sam verovatno da nisu oni sami napravili gresku i stavili skuplju ribu po ceni jeftinije.

Ali sad, kao sto kazem, nijanse su u pitanju i meni nije ni bitno toliko jer su stvarno prelepi (po meni najlepsi "cistaci"), osim sto bih eto i sam voleo cisto da znam koja riba je u pitanju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Mar 07, 2022 1:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trilineatusi su mnogo jeftiniji od julii kojih i nema u prodaji, bar ne da ja znam.
Ovde možeš da proveriš kako izgleda julii : Sve vrste Corydorasa od A do Z. (Online baza podataka), zato sam i pomislio da imaš, kao i ja, trilineatuse.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
skendro1
Akvarista



Registrovan: 06 Feb 2018
Poruke: 30
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Pon Mar 07, 2022 3:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da mislim ako uzmes nesto od ciklida... pa iskreno se nadam da ce biti to tvom i samo redukovati broj... ali bi ja za svki sl;ucaj ostavio nekoliko najlepsih maticnih kozica sa strane, za svaki slucaj
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mekses
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2022
Poruke: 37

PorukaPoslao: Pon Mar 07, 2022 9:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odosmo daleko od izvorne teme, ali evo okvirne cene i jednog i drugog (zivim u Nemackoj, pa postavljam cene koje su ovde):

https://www.interaquaristik.de/tiere/zierfische/juli-panzerwels-corydoras-julii/a-10811

https://www.interaquaristik.de/tiere/zierfische/welse/dreibinden-panzerwels-corydoras-trilineatus/a-84534

Trilineatus duplo skuplji.. Elem, kao sto rekoh, nebitno mi je, ali mislim da si u pravu i da su i moji Trilineatus.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Apistogramma kakadu xxxvelja Tražnja 0 Sre Jun 16, 2021 6:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ramirezi za kozice ili biljke Salvatoree Razmena 0 Ned Apr 11, 2021 6:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklon ancistrus, sijamac, apistogram... m.vlacina Na poklon 2 Čet Mar 25, 2021 11:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alpistonoze i apistograme cacadues du... klincha Tražnja 0 Sre Nov 11, 2020 10:17 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka RAMOVI ;) Microgeophagus ramirezi cvijo Američki ciklidi 4 Čet Maj 30, 2019 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License