Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvaristika u doba korone Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Pon Mar 14, 2022 8:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Heh...to je kod mene promenjivo na nedeljnom nivou:). Sad trenutno imam:
1x240l
1x60l
1x40l
2x12l

ove male koristim za neke sitne mrestove a kao glavni mi je samo ovaj od 240l i tesko da cu uvoditi nesto tako veliko u skorije vreme...pitanje da li cu i ove manje odrzati na duze.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Mar 14, 2022 8:40 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sre Jun 22, 2022 7:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da se i ja apdejtujem...

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jun 23, 2022 11:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima li algi? Kakva je situacija? Čini mi se na bazi slike da je pod kontrolom? Lično volim ovakvu džunglu, lepo ovo izgleda. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Čet Jun 23, 2022 11:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Manje vise pod kontrolom. Ima ih naravno kao i uvek.... Najcesce se pojavljuju mojom greskom. Napravicu par fotki detalja gde se vide alge... Sve u svemu neprimetne su i ne kvare vizuelni ugodjaj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Čet Jun 23, 2022 8:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo malo nove zanimacije izmedju biljaka:)

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Čet Jun 23, 2022 8:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A evo i tih algi sto srecu kvare.

Na prvoj slici se vidi zelena tackasta:

Image

Image


Na podlozi mi se mestimicno pojavljuje BBA, ona mi je i napravila ceo problem....

Image

Image


Kada sam primetio BBA resio sam da se snjom borim kao i prosli put, da je izgladnjujem i prestao sam da dodajem Nirate i fosvate, dodavao sam samo Kalijum i Mikro sa gvozdjem, na zalost brzo se pokazao deficit i biljke su posle 15 dana stale sa rastom a pojavila se i zelena tackasta. Vratio sam regularno djubrenje nakon toga i presao na drugu varijantu borbe...pustam biljke da sto brze rastu a uklanjam stare zarazene listove...pokazalo se kao bolji nacin ovaj put....videcemo sta ce biti u buducnosti za sada je zadovoljavajuce...inace akvarijum nije resetovan od pocetka ni jednom...dakle tu je oko 2 i kusur godine.

Evo ispod jos par detalja sa biljkama:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Pet Jul 22, 2022 7:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reduktor
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2022
Poruke: 66

PorukaPoslao: Sub Jul 23, 2022 10:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A čačkaš, čačkaš... Smile
Ako ti imaš alge na svu tu džunglu, znanje i iskustvo, onda stvarno ne znam čemu ja da se nadam po ovom pitanju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sub Jul 23, 2022 7:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Alge su bile tu i pre mene i ostace nakon sto mene prekrije zelena trava zaborava Smile a tebi je najbolje da se mnogo ne nadas nego da ucis iz gresaka nas koji smo duze u akvaristici od tebe, pa da tvoji naslednici od tebe cuju i vide neku pametniju no sto si ti cuo i video od nas.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Pet Avg 12, 2022 11:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Matica i poslednja tura mikrorazbora....prelazimo na nesto drugo:)

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Čet Sep 15, 2022 6:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ovekovecim i ovaj segment razvoja....i onako ce ova postavka uskoro u zasluzenu peMziju.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Da li je morska akvaristika za mene? peconis Morska Akvaristika 2 Čet Maj 04, 2023 3:31 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka tanjgarika akvaristika nikouro Akvarijumi 3 Pon Nov 30, 2020 3:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvaristika NOVI SAD Dare021 Upoznavanje 0 Ned Okt 18, 2020 9:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvaristika u dijaspori Baia Upoznavanje 0 Sub Feb 02, 2019 3:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvaristika nekad i sad oldwolf Početak u akvaristici 23 Sre Sep 12, 2018 7:31 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License