Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pandora night Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Miksa
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2012
Poruke: 87
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Dec 06, 2021 1:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lep pocetak👍

Samo namesti tu pumpu da ti ne pravi mehurove u akvarijumu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Dec 06, 2021 1:30 am Snimi Poruku Nazad na vrh

ljubee
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2020
Poruke: 32
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Uto Dec 07, 2021 2:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,

lepo,lepo Smile Jedna sugestija,Anthelia se razmnozi jako brzo,kao korov je,i pre ili kasnije ako je ostavis tu na vrhu,ima sve da ti zauzme i onda ce biti problem,skidati jedan po jedan polip.Moj savet je da je premestis negde pri dnu,kao malko izolovanu,i onda ces moci mnogo bolje da je kontrolises Smile Cheato alge imam,ne nesto puno ali mislim da bi ti bilo dovoljno,pa ako ti bude trebalo,slobodno se javi:)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Dec 07, 2021 7:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Anthelia je tu privremeno čisto dok ne vidim da se sve stabilizovalo. Odmah ide dole čim krene da pusta pipke da se zakači za veliki kamen na vrhu Very Happy Pišem u pp za makroalge Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Dec 07, 2021 8:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Diatom alge skoro da i nema više. Sada se pojavljuje zelena neka što se pomalo grana. Ima je po kamenju i malo po podlozi.
Po kamenu nadam se da je ovo crveno koralina Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miksa
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2012
Poruke: 87
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Dec 08, 2021 1:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zelena ti je Green hair algea (GHA), a ta crvena ne vidi se dobro na slici verovatno je ciano.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sre Dec 08, 2021 10:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh


Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Dec 23, 2021 8:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zahvaljujem se kolegama, ljubee mi je dao makroalge a kolega mboban mi je dao baš lepe korale (ljubičaste i crvene pečurke, xenia, gsp, narandžaste zoe i pavonu). Isto i Živković mi je dao još jednu turu korala (sarkofiton i narandžaste ricordeje) tako da se fino popunilo. Neću da dodajem više korala ionako ima više vrsta nego što sam planirao ali svi su mi lepi Very Happy Sada samo da uživam i gledam kako rastu. Zadnje i levo bočno staklo nisam čistio od početka nikako. Tako da se tamo baš zarundavila zelena čupava alga i baš se lepo leluja. Cijano po kamenu nestala kao i diatom. Sada ima neke svetlozelene i ponegde koraline. Što je interesantno, zelene čupave nema uopšte po kamenu samo na staklu pa sam je na te dve strane pustio bolje tu da raste nego da moram da je ganjam na kamenu.




Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Dec 23, 2021 8:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaboravio sam i gorgonia od mbobana prelepa je baš daje interesantan momenat pokreta Very Happy plus vremenom će zakloniti strim Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Feb 13, 2022 3:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Krenula aklimatizacija još dve molike. Toliko se razmnožio ovaj par u slatkovodnom da sam morao da ih prebacim u morski.
Za sada sve ok napreduje od korala sem pavone koju sam izgkeda roknuo. Čačkao sam mnogo oko xenie i gsp u pokušaju da ih zalepim za zid akvarijuma i ubacio pesak tako da sam mu presudio... Sad Confused Prebacio sam gsp i xeniu uz zadnji zid u nadi da će se možda zakačiti. Anthelia je uz bočno levi zid ona krenula već da se kači.
Morao sam već da ih sklanjam sa glavnog skejpa da se ne bi zakačili posle bi bila muka da se skinu. A mnogo mi se sviđaju sva ta tri invanzivna korala pa planiram da ih pustim da preuzmu zadnji zid i levi bočni.
Pošto nikako da stignu klovnovi iz uvoza i orenaseljenosti slatkovodnog ubaciću još dve molike videću šta ću sa njima kada dođu klovnovi.
Za sada nije u planu uvacivanje novih korala. Voleo bih da ubacim i anemonu i candy cane koral ali sačekaću da se još stabilizuje akvarijum možda još nekih 3-4 meseca i da nabavim neki skimer.
Image

Image

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miksa
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2012
Poruke: 87
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Feb 13, 2022 9:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo napreduje, keep up the good work
Isti problem kao i kod mene, cekam klownove da zaplivaju Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Apr 03, 2022 7:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Image

Image

Image

Image



Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Korali napreduju skoro svi ok. Od sarkofitona ostala samo nogica a i pavona jedan deo izbeleo. Pokušao sam da lepim xeniu, antheliu i gsp na zidove akvarijuma oni krenuli da se brane pa sam u jednom periodu pokvario parametre vrv. Nakon toga sam te invanzivne korale samo prislonio na zadnju i bočnu stranu akvarijuma i oni sami prešli vremenom. Sada su svi korali širom otvoreni i više ih ne čačkam neka rastu kako hoće.
Nabavljene prošle nedelje i prave morske ribe. Moliki sada pravi društvo i par klovnova. Za sada se baš lepo slažu sada i molika profitirala dobila društvo a i novu hranu za klovnove baš mu se sviđaju. Pre neki dan nabavio i eufiliju, plavu pečurku i dve vrste zoe. Eufilija se otvorila nadam se da će uspeti. Od Živkovića sam dobio na poklon još jedan koral Very Happy "dlakavu" sinulariu ne znam koji je tačan naziv ona se fino otvorila baš će biti lepa
Sada jedino razmišljam za zelenu čupavu pečurku pošto je i ona manje više invanzivna a voleo bih da je zadržim u donjem delu akvarijuma. Koji koral bi sprecio da se širi na dva glavna kamena gore. U centralnom delu pustiću da preovlada narandžasta zoa možda i stavim još neku vrstu eufilije neki frogspoan. Na levom gornjem kamenu planirao sam da bude eufilija na vrha a ispod plave pečurke i zelena caulastrea...Naravno frogspoan i caulastrea samo ako uspe ova prva euphyllia koju sam nabavio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Apr 03, 2022 8:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh


Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jun 13, 2023 8:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum je još uvek aktivan. Prošlog septembra je bio totalni kolaps dosta korala je stradalo. Nisam siguran šta je bio uzrok neposredno pre toga sam koristio flatworm exit, ubacio neke korale i promenio svetlo u refudžiumu stavio neko crveno. Šta god da je bilo dok sam ja to uočio krenulo nizbrdo i jedan problem uzrokovao drugi i tako u kolo. Masivne izmene vode i konsultacije sa kolegama sa foruma Nikolac i Nzivkovic i sredilo se stanje. Sada iz predostrožnosti ubacio sam skimer Resun SK-300 i aktivni ugalj. Ovo je video pre kolapsa.


Link


Ovo su sadašnje slike

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Sada bih možda pokušao da gajim kulturu fito planktona. Vidim neke tutorijale ali tamo se pored kulture fitoplanktona spominje i neki f2 fertilizer koji ovde valjda ne može da se nabavi. Da li je neko pokušao da gaji fito plankton i koja su iskustva.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Sep 12, 2023 8:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije bilo izmena u koralima od prošlog puta. Nije bilo gubitaka u koralima ovog leta sve je napredovalo ok. Planiram da pokušam sps pošto je montipora koju imam već mesecima napreduje ok pa bih nabavio još neku montiporu digitatu. Trenutno razmišljam koji sistem doziranja da koristim. Počeo sam da dodajem phytoplankton. Napravio neko osvetljenje, stavio vazdušni filter i proizvodim kulturu phytoplanktona.

Na nekom kamenju imam lisnate makroalge a na nekim neke zelene četkaste alge ali ih ne skidam. Same se nekada povlače pa ih uopšte ne bude pa se vrate one mi dođu kao indikator da ili sam preterao sa hranjenjem klovnova, da promenim filter vatu ili promenim vodu.

Dugo vremena nisam menjao vodu ali sam u zadnjih 2 meseca krenuo sa zamenom 10% svakih 7-10 dana i primećujem da palitoe, zoe brže rastu i kao da su korali bolje obojeni verovatno od elemenata koje se nalaze u soli. Koristim aquaforest reef salt.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Mar 15, 2024 7:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Image


Image

[img]http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_65789233_IMG_20240314_172719.jpg

Image

Image

Image

Akvarijum još uvek aktivan. Trudim se da menjam 8l na svakih nedelju dana ali po nekad propustim. Ovog leta nije bilo gubitaka sem candycane...od 4 glave smao jedna ostala živa.
Nabavio neke zanimljive pečurke. Dobio na poklon od Nikolac-a razgranatu pink sinulariu.

Encrasting green montipora ok napreduje. Sada uzeo i neku red branching montipru za sada napreduju ok. Možda uzmem i neku plate green montiporu. Još uvek ne doziram samo zamena vode pošto su mali ti sps. Alkalinitet je 8.5 a no3 nisam uspeo da izmerim kao da je 0 pojačao sam malo hranu ali i dalje 0. Vrv samo ne može da se izmeri vidim napreduju korali a ima i algi imam i mikroalge u refudžiumu.

Ostalo je isto diy svetlo kao na početku, nije stradala nijedna dioda.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Looking for my other half for the night markos87 Ribe 0 Čet Mar 14, 2024 8:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka day and night ackoni Akvarijumi 36 Sub Jan 17, 2015 7:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mali akvarijum by Pandora Pandora Akvarijumi 35 Čet Maj 03, 2012 3:24 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pandora - moj akvarijum * Blue Takmičenje 1 Pon Jan 02, 2012 12:40 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License