Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Sundjer filter ili unutrasnji filter sa motornom glavom Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Milivoje Lampa
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2020
Poruke: 108
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Ned Mar 20, 2022 9:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav. Bio sam juce da kupim grejac za akvarijum i podlogu. Video neki sundjer filter od 250 dinara i iz radoznalosti kupio isti. Nakutiji pise da je za akvarijume do 80 l. Moj akvarijum je 45 l. U akvarijumu bio atman at f302 izbacio njega ubacio ovaj sundjer filter jer ima veci sundjer ovaj motorni ima mali sundjercic i voda se brze isbistrila sa sundjer filterom. Posto planiram da drzim nekih desetak gupika i nekih 3-4 koridorasa da li je bolji ovaj filter atman ili ovaj sundjer filter? Za sada mi se cini da ovaj sundjer filter bolje i brze izbistri vodu i mnogo je finiji i veci nego sundjercic u atmanu koji ima vece rupe i cini mi se da se sa njim sporije izbistri voda. Pitanje je koji ce biti bolji kad se akvarijum naseli ribicama?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Mar 20, 2022 9:48 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Rooster
Akvarista



Registrovan: 15 Mar 2021
Poruke: 28
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Mar 20, 2022 7:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav. Evo mog iskustva : u akvarijumu od 40 litara sam koristio unutrasnji filter Resun Magi 200,jako slican tvom. Imao sam 8 tetrica u njoj, i filtracija je bila jako losa. Zamenio sam ga sa atman hang on, mislim da je bio HF-0400, izbacio fabricki materijal i poredjao malo bolji. Voda je instant postala bistra. Tako da ti je moj savet da je i taj sundjer filter bolji od unutrasnjeg sa motornom glavom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milivoje Lampa
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2020
Poruke: 108
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Ned Mar 20, 2022 8:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na odgovoru. Stavio sam bio podlogu pa je ovaj sundjer brze isbistrio vodu nego ovaj atman u drugom akvarijumu iste zapremine pa sam u nedoumici koji da stavim u ovaj posto imam jos jedan isti atman.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milivoje Lampa
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2020
Poruke: 108
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Pet Mar 25, 2022 10:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li je bolje da uzmem atman hang on hf0600 ili naso sam neki top filter pa ne znam za koji da se odlucim koji je bolji?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ljubisa03
Akvarista



Registrovan: 19 Feb 2017
Poruke: 77
Lokacija: Kula, vojvodina

PorukaPoslao: Sub Mar 26, 2022 3:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moja preporuka uvek za hang on filter, za akvarijuma do 80l, sa tim da se ubaci sundjer i keramika. Sa njima sam prezadovoljan, imam ih u 2 akvarijuma, jedan sa patuljastim ciklidima i drugi biljni. Odlično radi, jeftin, i zbog protoka i "buckanja"vide ne koristim vazdušne pumpe. ( Samo kad je leto, kad temperatura predje preko 26 C). Naravno hang on zahteva malo mesta sa strane.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Milivoje Lampa
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2020
Poruke: 108
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Ned Mar 27, 2022 4:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na odgovoru.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milivoje Lampa
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2020
Poruke: 108
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Ned Apr 10, 2022 4:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ljubisa03 ::
Moja preporuka uvek za hang on filter, za akvarijuma do 80l, sa tim da se ubaci sundjer i keramika. Sa njima sam prezadovoljan, imam ih u 2 akvarijuma, jedan sa patuljastim ciklidima i drugi biljni. Odlično radi, jeftin, i zbog protoka i "buckanja"vide ne koristim vazdušne pumpe. ( Samo kad je leto, kad temperatura predje preko 26 C). Naravno hang on zahteva malo mesta sa strane.

Nije bilo hang on filtera na stanju. Uzeo sam top filter. Uglavnom kada sam ga postavio ribice nisu mogle da plivaju kada sam video na kutiji jacina motorne glave je bila 880 l/h. Pa mi je na pamet palo posto imam unutrasnji filter atman at f302 sa protokom 450 l/h ubacio njega u akvarijum i izbacio motornu glavu koja je dosla uz top filter spojio nekako crevo sa top filterom i sad bukvalno sluzi i kao prefilter zbog sundjercica u njemu i nema one druge cevi koja baca ribe levo desno kao sto na onoj motornoj glavi ima racva sa dve cevi koja je dosla uz top filter nego sva voda ide u top filter. Mislim da ce biti bolje nego da ribe ne mogu da plivaju normalno?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka unutrasnji ili spoljni filter ? ljiki Filteri i pumpe 7 Sub Nov 19, 2022 11:26 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Slavina za Atman ef4 kanister filter Zivadin Tražnja 3 Čet Sep 30, 2021 1:53 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License